Przyszłe mamy coraz chętniej decydują się rodzić pod okiem położnych we własnym domu. Kobiety nie chcą rodzić w szpitalach, głównie ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Niestety porody domowe nie są refundowane przez NFZ, trzeba zapłacić za nie około 3-4 tys. zł.

  Strój kotka dla dziewczynki czy dla chłopczyka na bal przebierańców? Czemu nie! Taki kostium pasuje obojgu. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba go kupować. Wiele elementów stroju można znaleźć w domu, a te brakujące – zrobić samodzielnie!

  Żywienie dzieci to temat, który spędza sen z powiek większości rodziców. Dzieci zamiast warzyw wolą jeść słodycze. WHO alarmuje - coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę i otyłość! Jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy dr Hannę Stolińską.

  Izolacja związana z pandemią jest trudna dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych. Dzieci nie chodzą do szkół, nie spotykają się z kolegami, natomiast często zamknięte są w czterech ścianach i spędzają czas przed ekranem. Nic zatem dziwnego, że rodzice martwią się, że ich pociechy nie mają kontaktu z rówieśnikami. Jak temu zaradzić? Z tym pytaniem w naszym studiu zmierzyła się Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca.

  17 minut - tyle według badań ma dla siebie mama w ciągu dnia. Jak w natłoku obowiązków dobrze wygospodarować chwilę na wyciszenie i odpoczynek? Czy mamy to potrafią, nie czując potem wyrzutów sumienia? Jak wygląda podział obowiązków domowych w dobie pandemii? O tym opowiadały w naszym programie pływaczka Otylia Jędrzejczak, aktorka Olga Kalicka i modelka Karolina Malinowska.

  Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,

  W kalendarzu szczepień na 2021 rok pojawiło się kilka istotnych zmian. Lista obowiązkowych szczepionek dla dzieci poszerzyła się o te przeciwko rotawirusom. Czym jest choroba nimi wywołana? Dlaczego szczepienie jest potrzebne? Wyjaśniała to w naszym programie Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.

  Rodzice w natłoku obowiązków nie zawsze mają siłę i czas, by spełnić wszystkie oczekiwania swoich pociech. Jednak bez względu na wiek, dzieci potrzebują uwagi swoich rodziców i czasami ciężko im odmówić, chociaż naprawdę nie ma na to przestrzeni. Jak więc odmawiać dzieciom tak, by nie poczuły się odrzucone ani urażone? Czy sposób, w jaki mówimy im "nie", jest kluczowy? Na te pytania odpowiedziała w naszym studiu Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny.

  4 stycznie rozpoczną się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w Polsce. Ale czy na pewno dla wszystkich? Jeśli nic się nie zmieni, młodzież do 16. roku życia spędzi je w "domowym areszcie". Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją, w której apeluje, by zawiesić obowiązywanie zakazu. O tym, dlaczego to takie ważne wyjaśniły psycholog Marta Skierkowska oraz Justyna Suchecka, dziennikarka zajmująca się tematyką edukacyjną.

  Jakob Kosel i Ciocia Liestyle są jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie. Kiedy kilka miesięcy temu okazało się, że celebryci mają się ku sobie, przez długi czas nie znikali z nagłówków portali plotkarskich. Teraz znowu jest o nich głośno. Zakochani spodziewają się dziecka. Dumny tata zdradził płeć wyczekiwanego potomka.

  Jazzowanki to po prostu piosenki dla dzieci z pokazywaniem. Za tym wspaniałym projektem stoi wokalistka i autorka piosenek - Magdalena Maduaka. W naszym programie wraz z rodziną opowiedziała o świątecznych jazzowankach, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

  Od kilku dni trwa dyskusja dotycząca statutu jednego z krakowskich liceów, który szczegółowo wypisał co wolno, a czego nie wolno uczniom. To m.in. nakaz przestrzegania celibatu w szkole i poza nią, obowiązkowe uczestnictwo w zajęciach religii oraz zakaz należenia do organizacji sprzecznych z zasadami chrześcijaństwa. Czy jest to zgodne z prawem? O tym rozmawiali nasi goście: Iga Kazimierczyk - nauczycielka, prezes fundacji "Przestrzeń dla edukacji" oraz Łukasz Ługowski - pedagog, były dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Kąt”.

  Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych 2021. Dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku: półkolonie i obozy szkoleniowe. I tu pojawia się pytanie, kto zapłaci za pobyt dziecka: miasto, szkoła, a może rodzice?