Chciała kupić jedynie dwa produkty, dlatego liczyła, że zostanie przepuszczona przez innych w kolejce do kasy.
W okresie jesienno-zimowym dzieci znacznie częściej łapią katar. Czy zawsze jest on zwiastunem infekcji? Jak skutecznie oczyścić drogi oddechowe z wydzieliny? Co się może stać, jeśli tego nie zrobimy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pediatra dr med. Izabela Jastrzębska.
Ewa Rzepa samotnie prowadzi rodzinny dom dziecka w Żyrardowie. Trafiają tu doświadczone przemocą z interwencji dzieci. Kobieta niedawno znalazła się w trudnej sytuacji - potrzebowała środków na wykupienie wynajmowanego dla podopiecznych domu. Redakcja Dzień Dobry TVN nagłośniła sprawę, a nasi widzowie nie zawiedli. Zobaczcie, jak potoczyły się losy Pani Ewy.
W ten sposób chcą okazać im wsparcie w trudnych chwilach.
Z jakimi trudnościami mierzą się młodzi mężczyźni?
Jeszcze 30-40 lat temu przyzakładowe przedszkole było czymś zupełnie normalnym. Obecnie jest rzadkością. Czy to ma szansę się zmienić? Czy w miejscach pracy powstaną nowe placówki, w których rodzice mogliby zostawić swoje dziecko i zająć się obowiązkami służbowymi?
Jest lepki, tani i znajduje się w większości produktów codziennego użytku - nie tylko jedzeniu, ale także kosmetykach. Szacuje się, że aż 60 proc. dostępnych w sklepach artykułów zawiera w sobie składnik, zwany indonezyjskim złotem. Na plantacjach oleju palmowego pracuje ponad 1,5 miliona dzieci. Sprawie przyjrzała się w Dzień Dobry TVN Marzena Figiel-Strzała w cyklu "Dzieci Świata".
Nowym Rzecznikiem Praw Dziecka została adwokatka Monika Horna-Cieślak.
Śledzimy losy 13-osobowej rodziny Clarke z Podkarpacia. Dominika i Vincent to polsko-brytyjskie małżeństwo. Mieli już siedmioro dzieci, kiedy kobieta zaszła w kolejną mnogą ciążę. Najmłodsza piątka maluchów to wcześniaki, które muszą przebywać pod opieką specjalistów. Kamery Dzień Dobry TVN zajrzały za kulisy ich życia.
Żłobek powinien być miejscem, w którym dziecko ma zapewnioną nie tylko opiekę, ale również warunki do rozwoju oraz poznawania nowych rzeczy. Jak działa najnowocześniejszy żłobek w Polsce?
Zmiana otoczenia, opuszczenie przyjaciół i nowa szkoła. Przeprowadzka dla naszego dziecka może być trudnym doświadczeniem. O tym, jak przygotować pociechę do takiej zmiany opowiedziały w Dzień Dobry TVN Zosia i Karolina Gacek - córka oraz żona siatkarza Piotra Gacka a także psycholożka - Marta Bąkowska.
Co zrobić, jeśli dziecko wykazuje objawy przeziębienia, a jego rodzice muszą iść do pracy? Czy przedszkole/żłobek może odmówić jego przyjęcia? Na te, i pozostałe państwa pytania, na czacie poniżej odpowie ekspert - adwokat Bartosz Grube.
Przemek to podopieczny Fundacji TVN, który jest w spektrum autyzmu. Chłopiec spotkał się z dyskryminacją w szkole, jest wycofany i przygnębiony.
Fobia szkolna to problem, z który często dotyka dzieci ze spektrum autyzmu. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby palcówka edukacyjna była dla nich bardziej przyjaznym miejscem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Karolina Dyrda, psychoterapeuta oraz Maria Natalia Tymańska, mama 10-letniego Teodora.
Mikołaj przed świętami ma pełne ręce roboty. Musi przygotować mnóstwo prezentów zarówno dla małych, jak i dużych. Co o jego pracy wiedzą dzieci? Czy potrafią wytłumaczyć, skąd bierze zabawki i jak dostaje się do domów?
Dla wielu rodziców zakupy z małymi dziećmi bywają kłopotliwe. Znudzone maluchy buntują się, a inne chcą po prostu postawić na swoim przy wyborze określonych produktów. Jedna z mam pokazała taką sytuację, która wydarzyła się w sklepie obuwniczym.
Jeszcze do niedawna krwawe ataki w szkołach wydawały się być odległą rzeczywistością rodem zza oceanu. Jednak od kilku lat również i w Polsce regularnie dochodzi do takich zdarzeń.
Badanie PISA sprawdza jakie umiejętności posiadają piętnastolatkowie. Sprawdzano zdolności matematyczne, rozumienie czytanego tekstu oraz wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Jak wypadli polscy uczniowie?
Każdy mama dobrze wie, że codzienność z dziećmi to sztuka logistyki, rozwiązywania konfliktów, próba bycia w kilku miejscach naraz i ciągła walka z czasem i byciem na czas. Czy zatem rodzicielstwo oznacza życie w niedoczasie i wieczne zaganianie? O tym opowiedziały nam doświadczone mamy: Agata Wolna, Paulina Będźmirowska, Patrycja Jerzykowska.
Czytanie to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i budowania wspólnych wspomnień. Co czytamy dzieciom? Po jakie książki sięgamy?
"Mamy mają czas dla siebie".
Czym jest napięcie mięśniowe u niemowlaka? Jak rozpoznać, że jest za wysokie lub za niskie? Jak ćwiczyć z dzieckiem? Czy to się przekłada na sprawność dziecka w przyszłości? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Chomicz-Wlazły, fizjoterapeutka dziecięca.
Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów zabawek, zwłaszcza w sklepach online?
W jakim wieku umysł dziecka jest już na tyle ukształtowany, by postawić tę diagnozę?
Safina Namukwaya to 70-latkana, która 29 listopada 2023 r. urodziła bliźnięta. Chłopiec i dziewczynka przyszły na świat przez cesarskie cięcie w ośrodku leczenia niepłodności w stolicy Kampali. Władze szpitala podkreśliły, że poród był czymś więcej niż "sukcesem medycznym, bo chodzi o siłę i odporność ludzkiego ducha".
Kya Jeub jest młodą mamą, którą w mediach społecznościowych obserwuje ponad milion osób. Kobieta na swoim profilu pokazuje m.in., jak razem ze swoimi małymi dziećmi zażywa lodowatych kąpieli. Wielu internautów ma wątpliwości, czy to dobry sposób na hartowanie maluchów.
Gdy na świat przychodzą trojaczki, życie młodych rodziców wywraca się do góry nogami. Wie o tym doskonale polsko-kubańska para - Natalia i Roland Abreu. Małżeństwo opowiedziało reporterce Dzień Dobry TVN o swojej codzienności z trójką malutkich pociech. Jak radzą sobie z taką gromadką?
Krzysztof zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym i potrzebuje naszej pomocy.
Lepiej się pospieszyć, żeby nie stracić pieniędzy.
Niebawem zaczniemy wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Czekanie może nam umilić codzienne otwieranie pakunków z drobnym prezentem lub zadaniem do wykonania.