Joanna Lazar podzieliła się z fanami radosną wiadomością w mediach społecznościowych.
Fani chętnie dołączyli się do życzeń dla malucha.
Do tej pory uważany był za jeden z najbezpieczniejszych.
Wszystko ze względu na niepełnosprawność, z którą się boryka.
Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie wychowawcze (tzw. 500 plus) zosało podwyższone do 800 zł. Jak podał ZUS, nastąpiło to automatycznie, co oznacza, że nie trzeba było składać żadnego dodatkowego wniosku. Kiedy zostaną zrealizowane pierwsze przelewy?
Soki owocowe są stałym elementem diety wielu osób. Choć są zdrowe i bogate w witaminy, to - jak pokazują najnowsze badania - mogą sprzyjać przybieraniu na wadze. Czy w takim razie trzeba całkowicie wyłączyć je z diety?
Pojawienie się dziecka w wielu przypadkach wywraca życie do góry nogami. Dlatego decyzja o założeniu rodziny powinna być dobrze przemyślana. Pewna internautka poinformowała swojego partnera, że jest gotowa zajść w ciążę, ale tylko pod pewnymi warunkami. Czy jej propozycja to recepta na szczęśliwą rodzinę, czy raczej przepis na katastrofę?
Jak na prace domowe patrzą uczniowie i pedagodzy?
Krwotok po porodowy to zjawisko, którego dwukrotnie doświadczyła pewna młoda mama. Choć jej historia zakończyła się happy endem, kobieta postanowiła opowiedzieć o tym, dlaczego warto zaufać matczynej intuicji.
Na pytania odpowie Ola Belta-Iwacz, psycholożka dziecięca.
Znany w mediach społecznościowych ratownik postanowił opowiedzieć o kilku objawach, które powinny być dla rodziców znakiem ostrzegawczym. Po ich zauważeniu u dziecka, należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Z inicjatywy grupy rodziców, którzy szukali dla swoich dzieci miejsca z nauczaniem domowym, blisko natury w Poroninie powstała górska wioska edukacyjna. Jak działa ta wyjątkowa placówka?
Niska temperatura może doprowadzić do odmrożenia. Jak je rozpoznać u małego dziecka? Co powinno zaniepokoić rodziców? Jak się zachować w takiej sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pediatra Monika Działowska, znana na Instagramie jako "Pediatra na zdrowie".
"To takie krępujące".
Nie wszyscy młodzi rodzice powracający do pracy mają możliwość pozostawienia dziecka pod opieką rodziny lub niani. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest żłobek. Od kiedy można wysłać tam dziecko zgodnie z prawem? Jaki wiek zalecany jest przez psychologów?
Rozwód, choć w wielu przypadkach jest koniecznością, bywa niezwykle druzgocącym wydarzeniem w ludzkim życiu. Nie wszyscy eksmałżonkowie dążą do porozumienia, a ofiarami tego stanu rzeczy pozostają dzieci.
Nieśmiałość jest bardzo częstym problemem, który potrafi uprzykrzyć życie i zahamować rozwój kariery oraz spowodować wycofanie się z relacji społecznych. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pokonanie nieśmiałości.
Ciąża dla wielu kobiet jest okresem zarówno pięknym, jak i pełnym stresu oraz niepokoju o zdrowie dziecka i swoje własne. Zazwyczaj przyszłe mamy przybierają na wadze, jednak niektóre z nich skarżą się na chudnięcie w ciąży – brzuszek nie chce się pokazać, a piersi zaokrąglić. Czy to zły znak?
Sprawdź, kiedy rozpoczyna się zimowa przerwa.
W kogo zmieniają się nasze dzieci, gdy przekraczają próg szkoły? Co robić, gdy ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia? O tym w studiu rozmawialiśmy z pedagog szkolną Lucyną Kicińską i Lidią Nwolisą, mamą 4 dzieci.
Sprawdź nasze propozycje.
Dlaczego dziecku tak trudno jest usnąć?
Co warto zwiedzić w regionie?
Brak mowy u 2-latka może mieć charakter samoistny i/lub niesamoistny. Ten pierwszy wynika z przyczyn środowiskowych, np. niewłaściwe stymulowanie, wzorce wymowy, atmosfera. Zaś drugi przejawia się m.in. w zaburzeniach narządu mowy i słuchu czy ośrodkowego układu nerwowego.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Które miejsca warto odwiedzić?
Na co uważać podczas zimowych szaleństw?
Półtoraroczne dziecko spędziło w szpitalu cztery dni.
Ferie zimowe już za chwilę. Te w województwie dolnośląskim rozpoczynają przerwę od nauki dla uczniów. Sprawdź, kiedy dokładnie wypadają i co warto zwiedzić podczas zimowej przerwy od szkoły.