Urodziła się z przerośniętym językiem
Paisley Morrison-Johnson już od urodzenia zmagała się z zespołem Beckwitha- Wiedemanna, chorobą, która charakteryzuje się przerostem pewnych części ciała bądź narządu. Objawia się też m.in. łagodnymi znamionami naczyniowymi, co u Paisley widać było na czole.
Dziewczynka przyszła na świat z przerośniętym językiem, co utrudniało jej funkcjonowanie. Maluch niemal dusił się przez zbyt duży narząd. Oprócz tego nie mógł też normalnie jeść, dlatego podawano mu pokarm przez rurkę. Całe szczęście Paisley po kilku dniach swobodnie oddychała przez nos, jednak rodzice robili wszystko, by zapewnić swojemu dziecku jak największy komfort.
Dziecko przeszło operację
Całe szczęście Paisley po kilku dniach swobodnie oddychała przez nos, jednak rodzice robili wszystko, by zapewnić swojemu dziecku jak największy komfort.
Sześć miesięcy później dziewczynka mogła przejść pierwszą operację zbyt dużego narządu. Ten zabieg odmienił trudną codzienność rodziny, choć nie do końca rozwiązał problem. Paisley przeszła kolejną operację, a ta pozwoliła już dziecku rozwijać się przez żadnych przeszkód. Teraz maluch może uczyć się mówić, co wcześniej nie było możliwe, ze względu na występujący przerost.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Mocne słowa księdza: "Moją pierwszą decyzją byłoby skasowanie I Komunii Świętej w obecnej wersji"
- Ile je w pierwszym miesiącu życia dziecko karmione piersią, butelką?
- Tajemnicza choroba zawładnęła jej mózg i zmieniła zachowanie. Diagnoza 9-latki trwała prawie 2 lata
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: edziecko.pl
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Image taken by Mayte Torres/twitter Dr. Gomathi