leczenie

  leczenie

  Wielu z nas próbuje poradzić sobie z zakażeniem wirusem COVID-19 samodzielnie. Zdaje to egzamin w przypadku łagodnego przebiegu choroby, jednak w razie pojawienia się poważniejszych symptomów - nie należy czekać do ostatniej chwili.

  Hormonalna terapia zastępcza jeszcze do niedawna wywoływała bardzo skrajne reakcje. Lekarze i specjaliści podzielili się na tych, którzy zwracali uwagę na wskazania do hormonalnej terapii zastępczej i jej pozytywne skutki oraz tych podkreślających szkodliwy wpływ HTZ na zdrowie kobiet po 60. i 70. roku życia.

  Krostki na twarzy niemowlaka czy krostki na pupie dziecka są wynikiem alergii czy przegrzania, rzadko wskazują na poważne schorzenia. Najczęściej nie wymagają leczenia specjalistycznego, trwają krótko i znikają samoistnie. Jednak każda zmiana na ciele dziecka powinna być zgłoszona lekarzowi.

  Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych form medycyny – źródła historyczne dowodzą, że właściwości lecznicze roślin znano już w czasach starożytnych. Jednym z najwcześniej odkrytych ziół jest werbena. Właściwości lecznicze tej niezwykłej rośliny są nieocenione. Pomaga przy problemach gastrycznych, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się werbena pospolita.

  Zaćma to choroba oczu, która często prowadzi do ślepoty, na szczęście obecnie można temu zapobiec. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest operacja. Po niej należy szczególnie zadbać o oczy w okresie rekonwalescencji. Sam zabieg jest krótki, a pacjenci zwykle szybko wracają do domu, muszą się jednak liczyć z tym, że rekonwalescencja może trwać nawet 1,5 miesiąca.

  W kwietniu 2021 r. rozpoczęło się badanie nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19. Ze względu na kończącą się trzecią falę zachorowań w badaniach wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Nie jest to liczba wystarczająca do podania pewnych wniosków, jednak jak twierdzą naukowcy, jest to już odpowiednia ilość, aby wnioskować o działaniu amantadyny oraz podjąć decyzję na temat dalszych badań.

  Wady zgryzu to znacznie więcej niż tylko defekt kosmetyczny. Nieprawidłowo ustawione zęby mogą powodować problemy z kręgosłupem czy bóle głowy. Na szczęście dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu można uniknąć problemów i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi zębami. Na czym dokładnie ono polega? Czy założenie aparatu zawsze jest konieczne? Na ten temat rozmawiamy z dr. n. med. Maciejem Cićkiewiczem, specjalistą ortodontą, certyfikowanym lekarzem Invisalign.

  Małgorzata Ohme poinformowała w mediach społecznościowych o przykrej sytuacji, która głęboko ją dotknęła. Odszedł Gordon - pies z interwencji, którego losy śledziło wielu internautów. "Będę teraz ścigać wszystkich przestępców, którzy krzywdzą zwierzęta" – czytamy.

  Poparzenie przez meduzę bywa nie tylko bolesne, ale również groźne w skutkach. W skrajnych przypadkach prowadzi bowiem do wstrząsu anafilaktycznego, który może nawet zakończyć się śmiercią. Aby uniknąć niebezpiecznych powikłań, warto wiedzieć, co trzeba zrobić po oparzeniu przez meduzę.

  To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

  Biorezonans magnetyczny nie jest metodą naukową i nie należy utożsamiać go z rezonansem magnetycznym. Jest to alternatywny sposób diagnozowania i leczenia, który wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne, a został stworzony w XX wieku przez niemieckich naukowców. Nawiązuje do medycyny chińskiej – przede wszystkim do akupresury. Badania naukowe nie udowodniły, czy biorezonans magnetyczny jest skuteczny. Środowisko lekarskie nie zaleca leczenia tą metodą ani w żadnym wypadku zastępowania biorezonansem magnetycznym konwencjonalnego leczenia.

  Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała badania polegające na celowym zakażeniu ochotników koronawirusem. Wszystko po to, aby sprawdzić, jak będą oni reagować na szczepionki i lekarstwa. Naukowcy mają pracować na wariancie wirusa, który krąży w Wielkiej Brytanii od początku pandemii, czyli od marca 2020 roku.

  Internetowe zbiórki pieniędzy cieszą się ogromną popularnością. Z ich pomocą zbierane są pieniądze na rozruch biznesu czy leczenie. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem, który ma je uregulować. Co ciekawe - jak podaje "Rzeczpospolita" - regulacja ma objąć tylko zbiórki internetowe na cele gospodarcze, ale nie charytatywne. Co to może oznaczać w praktyce?