choroba

  choroba

  Z okazji Światowego Tygodnia Świadomości Retinoblastomy Natasha i Alex Finney'owie z Horwich w Wielkiej Brytanii postanowili opowiedzieć poruszającą historię swojego rocznego synka, u którego wykryto guza siatkówki. Przez chorobę chłopiec stracił oko. Stało się to dzień po jego pierwszych urodzinach.

  Złote Maliny to nagrody przyznawane za najgorsze filmy i role aktorskie. Organizatorzy uznali, że Bruce Willis powinien zostać nominowany za wszystkie role z zeszłego roku. Stworzono dla niego nawet odrębną kategorię. Po oświadczeniu rodziny na temat stanu zdrowia aktora, wycofano nagrodę.

  Afazja czuciowa polega na utracie umiejętności rozumienia języka zarówno mówionego, jak i pisanego (afazja semantyczna współwystępuje z afazją czuciową). Uszkodzenia odpowiednich obszarów mózgu odpowiedzialnych za kompetencje językowe prowadzą do nieodwracalnych zmian.

  Nosówka to jedna z najczęstszych chorób występujących u psów. Z reguły pojawia się u szczeniąt, jednak może wystąpić niezależnie od wieku, rasy czy płci. Dowiedz się, jak rozpoznać nosówkę i jak ją leczyć.

  Osoby, które zachorowały na COVID-19, często przechodziły go łagodnie, a w trudniejszych przypadkach odzyskiwały zdrowie po kilku tygodniach. Zdarzają się sytuacje, w których różnego typu konsekwencje utrzymują się znacznie dłużej. Czym jest tzw. long Covid i jakie są jego objawy?