choroba

  Artysta powrócił do tworzenia muzyki po pięciu latach przerwy.

  5-letnia Mya Crosbie urodziła się z zespołem Ellisa-van Crevelda. Aż osiem razy musiała stoczyć walkę z zagrażającą życiu sepsą. Za każdym razem, gdy dochodziła do siebie, zdumiewała lekarzy.

  "Schudł 45 kg, został z niego szkielet po 4 miesiącach w szpitalu".

  Chora na raka płuc Jolanta Barańczak bardzo chciała poznać Dorotę Wellman. Nasza prowadząca w ramach akcji "Dzień dobry, tu kurier" spełniła to marzenie. Po przeszło roku panie niespodziewanie ponownie się spotkały, a do oczu napłynęły łzy. - Kocham Cię. Jesteś wielką istotą - zwrócił się do dziennikarki nasz gość.

  Partnerka Bohdana Smolenia, Joanna Kubisa, poważnie choruje. Na leczenie potrzebuje ogromnej kwoty. Przyjaciele w trosce o życie kobiety, założyli internetową zbiórkę. Każdy może pomóc.

  - Nie byłem przygotowany - wyznaje.

  O tym, że Patricia Kazadi cierpi na endometriozę wiadomo już od jakiegoś czasu. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, w jaki sposób dowiedziała się co jej dolega. Zdecydowała się na to wyznanie żeby wesprzeć kobiety, które borykają się z podobnym bólem, ale także żeby uświadomić społeczeństwo, jak długo czeka się na specjalistę.

  Zobacz, jak można pomóc chłopczykowi.

  Szacuje się, że w Polsce na otyłość choruje ponad 8 milionów dorosłych Polaków. Okazuje się, że w 95 proc. w ogóle nie jest leczonych. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinna przebiegać kuracja? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział prof. dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, chirurg bariatra.

  W kwietniu w poznańskim szpitalu pacjentka zmagająca się z nieoperowanym, pierwotnym guzem mózgu przeszła operację z wykorzystaniem terapii NanoTherm. Glejaka, czyli złośliwego guza mózgu nie można usunąć w całości, a operacja dla 39-letniej pacjentki była jedyną szansą na wydłużenie życia. O specyfice terapii, rokowaniach i przełomowej operacji opowiedział nam dr Jakub Moskal – neurochirurg, Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu.

  Anna Kowalska jest chora na mukowiscydozę. Jakiś czas temu usłyszała o niej cała Polska. Wszystko to za sprawą ślubu, który wzięła w szpitalu, zaraz po urodzeniu dziecka. Obecnie Anna przebywa w domu i może normalnie funkcjonować dzięki wsparciu technologii.

  Rzadką chorobę zdiagnozowano u niej dopiero po 7 latach.

  Co dolega modelce?

  Na chorobę Hashimoto, inaczej – przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy - najczęściej zapadają kobiety. Swoją nazwę schorzenie wzięło od japońskiego lekarza Hakaru Hashimoto, który był autorem jego pierwszego opisu.

  Jane Fonda poinformowała, że zachorowała na raka. Lekarze zdiagnozowali u niej chłoniaka nieziarnicznego. 84-letnia aktorka od pół roku jest na chemioterapii.

  "Nie należy rezygnować, trzeba walczyć do końca".

  Kilka lat temu jej historia poruszyła cały świat. Młoda modelka Lauren Wasser trafiła do szpitala z niecodziennymi objawami. W wyniku zespołu wstrząsu toksycznego wywołanego przez tampon dziewczyna straciła dwie nogi.

  Bohater programu "Nie do uwierzenia!" poddał się skomplikowanej operacji, by uniknąć całkowitego zaniku mięśni i tkanek. Skrajnie wychudzony mężczyzna przez lata nie mógł przyjmować stałych pokarmów, bo zapadł na gastroparezę.

  Monika Dawidziuk znana widzom z roli Amfisy Borkow z serialu "Skazana", obecnie walczy z zapaleniem opon mózgowych w jednym z gdańskich szpitali. Agata Kulesza i Ola Adamska, koleżanki gwiazdy z planu przekazały Dzień Dobry TVN, jaki jest stan zdrowia aktorki.

  Wokalistka przeszła operację. Jak się teraz czuje?

  Zolgensma, czyli najdroższy lek świata na SMA, znajdzie się na wrześniowej liście leków refundowanych. To ogromna szansa dla chorych. Czy czeka nas koniec milionowych zbiórek?

  Silny ból głowy u pociechy to objaw, którego z pewnością nie zlekceważy żaden rozsądny rodzic. Mogłoby się wydawać, że lekarzy również powinna zaniepokoić taka dolegliwość u małego dziecka. Tymczasem nasze wyobrażenia bardzo często rozmijają się z rzeczywistości. Przekonał się o tym ojciec 9-letniego chłopca, który z takim problemem zgłosił się z synem do lekarza. Zamiast udzielić mu pomocy, kazano mu czekać na oddziale ratunkowym.

  Z jakim schorzeniem mierzy się sześciolatka?

  Jak wygląda po goleniu?

  Silne poczucie winy i wstyd to zaledwie część trudnych emocji, z którymi na co dzień muszą zmagać się osoby cierpiące na bulimię. Choroba może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci.

  - Mogę sama wymyślić nazwę - mówi 25-latka.

  We wzruszającym wpisie zwrócił się także do internautów i poprosił ich o modlitwę.

  Dynamiczny postęp medycyny sprawia, że coraz więcej chorób przestaje być dla pacjentów wyrokiem śmierci. Jednocześnie na świecie wciąż nie brakuje osób, którym lekarze nie potrafią udzielić pomocy. Najlepszym tego dowodem jest historia Kayli Hansen. Bohaterka programu "Nie do uwierzenia!" cierpi na kompleksowy zespół bólu regionalnego, określany też mianem choroby samobójców. W jaki sposób objawia się ta rzadka przypadłość?

  Jose Raimundo Silva nie spodziewał się, że ukąszenie pospolitego owada na zawsze może zmienić jego życie. Niepozorny insekt i brak odpowiedniej pomocy lekarskiej sprawiły, że noga mężczyzny zaczęła przypominać kończynę słonia.

  Komórki rakowe psów mogą być przekazane fizycznie nie tylko podczas krycia, ale także lizania, czy dotykania genitaliów