Zginęło 56 osób - 20 marynarzy oraz 36 pasażerów. Jaka była przyczyna?
''Czasami wystarczy kilka kliknięć''.
Do Zakopanego przyjeżdżano już od końca XVIII wieku. Miasto szybko stało się uzdrowiskiem i wkrótce stolicą narciarstwa.
Marcin Margielewski w swojej książce "Tajemnice arabskich szpitali" odkrywa wstrząsające realia opieki zdrowotnej w Arabii Saudyjskiej z perspektywy kobiet.
Czy litery, które zapisujemy na swoich drzwiach faktycznie upamiętniają owych monarchów?
Do 1 stycznia 1995 roku Polacy byli milionerami. Nie oznaczało to jednak, że mogliśmy sobie pozwolić na spełnianie marzeń i wszelkich zachcianek. Olbrzymia inflacja i bardzo wysokie ceny sprawiały, że związanie końca z końcem w tamtym czasie było niezwykle trudne.
Znajduje się w budynku, którego historia sięga XIV wieku, a kiedyś służył jako klasztor i szpital. Teraz jest miejscem, gdzie gości są witani kolekcją sztuki współczesnej i mogą odkrywać piękno autentycznego muru XIV-wiecznego klasztoru.
"Dostawałam gorączki sobotniej nocy".
Członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" dokonali sensacyjnego odkrycia w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. 23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich, stanowi nie tylko fascynującą relikwię przeszłości, ale też świadectwo dawnej obecności Rzymian w tej części świata.
Wypróbuj je wszystkie.
W pozycji "Spotkania" ujawnił, kim są postaci, które szczególnie zapadły w jego pamięci.
80 lat trwały poszukiwania pomnika króla Prus Fryderyka Wilhelma I. Szczęściarzem okazał się pan Marcin, którzy natknął się na niego przypadkiem. - Nie wiedziałem na początku, co to jest. Zadzwoniłem do ojca i powiedział, że pomnik Wilhelma to może być, bo go szukają tutaj - opowiadał w Dzień Dobry TVN znalazca, Marcin Ziemlanikow.
Hochbergowie organizowali wystawne bale i przyjęcia, podczas których serwowano dania przygotowywane przez ich nadwornych kucharzy. Jak wyglądała kuchnia, w której wyczarowywali wyśmienite potrawy?
Zawoja to wieś wyjątkowa w wielu aspektach. Ma aż 18 kilometrów długości, a na jej terenie mieszka wielu utalentowanych mieszkańców.
Jak powstała?
"Zostaje wielomilionowa grupa, która ma poczucie, że przegrała".
To była kwestia czasu. Po wielkich sukcesach filmowych odsłon Diuny, kultowa opowieść doczekała się serialu. "Diuna. Co o produkcji mówią odtwórczynie głównych ról?
19 listopada wypada Dzień Toalet.
Jak wyglądało pierwsze spotkanie aktorów? Kto zrobił pierwszy krok?
Matczyna intuicja jej nie zawiodła.
Patrick The Pan a właściwie Piotr Madej to polski wykonawca muzyki alternatywnej pochodzący z Krakowa. W "Off the record" porozmawialiśmy o najnowszym wydawnictwie - "To nie najlepszy czas dla wrażliwych ludzi".
"Trochę brudna i mokra".
O ich znaczeniu, początkach i pochodzeniu polskich nazwisk mówił polonista Maciej Makselon.
Nieugięta determinacja i nienasycona ciekawość Marii Skłodowskiej-Curie uczyniły z niej ikonę w świecie współczesnej nauki.
35 lat temu Aneta Kręglicka jako pierwsza Polka w historii została Miss Świata. 24-letnia Gdańszczanka podczas gali w Hongkongu nie miała sobie równych. Jak wspomina ten moment i czas po powrocie do Polski? Jak tytuł zmienił jej życie?
Bartek Jędrzejak zabrał widzów Dzień Dobry TVN w wyjątkowe miejsce. Dworek Marszałka Piłsudskiego to podróż śladami osobistych wspomnień wielkiej historycznej postaci. Będąc na miejscu, można poczuć klimat dawnych lat, oglądając prywatne przedmioty rodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Malarstwo hiperrealistyczne zrodziło się około 1965 roku i początkowo artyści z tego nurtu tworzyli głównie w Stanach Zjednoczonych, opierając się na założeniach pop-artu. W latach siedemdziesiątych hiperrealizm pojawił się także w Europie.
W słoneczną sobotę Tomasz Zubilewicz wybrał się do Żyrardowa, by poznać historię tego miasta. Jakie ciekawostki ze sobą niesie? Kiedy powstało i skąd wzięła się jego nazwa? Zobacz.
Dlaczego jest tak popularny? W Dzień Dobry TVN sprawdził to kucharz, Piotr Kucharski.
Jak wyglądał występ od kulis? Co szczególnie zapamiętali fani?