80 lat trwały poszukiwania pomnika króla Prus Fryderyka Wilhelma I. Szczęściarzem okazał się pan Marcin, którzy natknął się na niego przypadkiem. - Nie wiedziałem na początku, co to jest. Zadzwoniłem do ojca i powiedział, że pomnik Wilhelma to może być, bo go szukają tutaj - opowiadał w Dzień Dobry TVN znalazca, Marcin Ziemlanikow.
Hochbergowie organizowali wystawne bale i przyjęcia, podczas których serwowano dania przygotowywane przez ich nadwornych kucharzy. Jak wyglądała kuchnia, w której wyczarowywali wyśmienite potrawy?
Zawoja to wieś wyjątkowa w wielu aspektach. Ma aż 18 kilometrów długości, a na jej terenie mieszka wielu utalentowanych mieszkańców.
Jak powstała?
"Zostaje wielomilionowa grupa, która ma poczucie, że przegrała".
To była kwestia czasu. Po wielkich sukcesach filmowych odsłon Diuny, kultowa opowieść doczekała się serialu. "Diuna. Co o produkcji mówią odtwórczynie głównych ról?
19 listopada wypada Dzień Toalet.
Jak wyglądało pierwsze spotkanie aktorów? Kto zrobił pierwszy krok?
Matczyna intuicja jej nie zawiodła.
Patrick The Pan a właściwie Piotr Madej to polski wykonawca muzyki alternatywnej pochodzący z Krakowa. W "Off the record" porozmawialiśmy o najnowszym wydawnictwie - "To nie najlepszy czas dla wrażliwych ludzi".
"Trochę brudna i mokra".
O ich znaczeniu, początkach i pochodzeniu polskich nazwisk porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z polonistą Maciejem Makselonem.
Nieugięta determinacja i nienasycona ciekawość Marii Skłodowskiej-Curie uczyniły z niej ikonę w świecie współczesnej nauki.
35 lat temu Aneta Kręglicka jako pierwsza Polka w historii została Miss Świata. 24-letnia Gdańszczanka podczas gali w Hongkongu nie miała sobie równych. Jak wspomina ten moment i czas po powrocie do Polski? Jak tytuł zmienił jej życie?
Bartek Jędrzejak zabrał widzów Dzień Dobry TVN w wyjątkowe miejsce. Dworek Marszałka Piłsudskiego to podróż śladami osobistych wspomnień wielkiej historycznej postaci. Będąc na miejscu, można poczuć klimat dawnych lat, oglądając prywatne przedmioty rodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Malarstwo hiperrealistyczne zrodziło się około 1965 roku i początkowo artyści z tego nurtu tworzyli głównie w Stanach Zjednoczonych, opierając się na założeniach pop-artu. W latach siedemdziesiątych hiperrealizm pojawił się także w Europie.
W słoneczną sobotę Tomasz Zubilewicz wybrał się do Żyrardowa, by poznać historię tego miasta. Jakie ciekawostki ze sobą niesie? Kiedy powstało i skąd wzięła się jego nazwa? Zobacz.
Dlaczego jest tak popularny? W Dzień Dobry TVN sprawdził to kucharz, Piotr Kucharski.
Jak wyglądał występ od kulis? Co szczególnie zapamiętali fani?
Teoretycznie cena z końcówką bez grosika nikogo już nie dziwi. Mimo to wciąż nasza podświadomość cały czas daje się nabrać na ten sprawdzony myk sprzedawców.
Pracownicy kultowego hotelu w materiale Dzień Dobry TVN uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, jak wygląda ich codzienność w słynnym budynku. Jakie tajemnice skrywa?
Historia Amy i Ano z Gruzji poruszyła serca ludzi na całym świecie. Bliźniaczki padły ofiarą handlu noworodkami i zostały sprzedane tuż po narodzinach. Po latach zdołały się jednak odnaleźć. To właśnie na ich losach skupi się Martyna Wojciechowska w kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata".
Muzyka łączy ludzi, wiąże wspomnienia i sprawia, że dzień staje się lepszy. Historia pokazuje, że piosenki potrafią także dawać nadzieję. O charytatywnych utworach, które znacząco wpływały na społeczeństwo, opowiedziała nam Gabi Drzewiecka.
B&B Love to emocjonująca telenowela dokumentalna, którą można oglądać od poniedziałku do czwartku na antenie TVN.
Historia zna przypadki, które potwierdzają, że wybuch wulkanu może odmienić naszą rzeczywistość.
Czym naraził się nasz prowadzący?
Historia wody kolońskiej to fascynująca opowieść o starożytnej perfumerii, która przetrwała próbę czasu i nadal jest niezwykle popularna.
Wypróbuj je już dziś.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Nathan Thrall jest amerykańskim dziennikarzem i eseistą. Razem z rodziną mieszka w Jerozolimie. Jego książka "Jeden dzień z życia Abeda Salamy" została uznana za najlepszą książkę 2023 roku, m.in. przez The Economist, New Yorkera i Timesa.