operacja

  operacja

  Amy Schumer od lat cierpi na endometriozę. Z tego powodu miała trudności z zajściem w ciążę i odczuwała duże bóle. Teraz jej choroba na tyle się rozwinęła, że gwiazda trafiła do szpitala. W mediach społecznościowych aktorka podzieliła się informacją, że właśnie usunięto jej macicę i wyrostek robaczkowy.

  Michał Baryza to finalista 4. edycji programu "Top Model", któremu udaje się odnosić sukcesy nie tylko na wybiegach. Wszechstronnie utalentowany 29-latek realizuje się także jako sportowiec, a swoją aktywnością motywuje do działania wiele osób. Niestety, podczas jednego z treningów, mężczyzna doznał poważnej kontuzji. Poinformował o tym swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  - Patogeny migrują, dlatego ważne jest, by zadbać o podstawową higienę przed operacją - mówi dr Borkowski. Okazuje się, że także po powrocie do domu, pacjent powinien zachować szczególną dbałość o czystość także w pomieszczeniu, w którym przebywa. Jak zatem przygotować się do planowanego zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażenia drobnoustrojami?

  Pierwsza Dama USA Jill Biden przeszła w szpitalu zabieg medyczny. Żona urzędującego prezydenta zraniła się w nogę podczas wizyty na Hawajach. Poleciała tam prosto po ceremonii otwarcia IO Tokio 2020.

  Ula Jurzysta i jej mąż Sebastian są idealnym przykładem na to, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Gdy była w ciąży dowiedziała się, że ma guza mózgu. Poważna operacja na szczęście się udała. Teraz kobieta powoli wraca do zdrowia, ale potrzebuje finansowego wsparcia, ponieważ miesięczny koszt opieki i rehabilitacji to 20 tysięcy złotych.

  Piersi to atrybut kobiecości, ale i częste źródło problemów. Zbyt obfity biust może bowiem wywoływać wiele dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Rozwiązaniem jest wtedy operacja zmniejszenia piersi. Jakie są wskazania do zabiegu i co zrobić, aby wykonać go w ramach NFZ?

  Marzy o studiach na Politechnice, uwielbia sport, pięć razy w tygodniu trenuje pływanie. Wszystko zmieniło się, gdy razem ze znajomymi wybrał się na rowerową przejażdżkę. W wyniku wypadku chłopak złamał ręce. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że potrzebna była operacja. Dzięki technologii i pomocy cenionego lekarza 17-latek odzyskał radość życia.

  Możliwość operowania dziecka, które znajduje się w łonie, jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyło się z filmami science fiction. Na szczęście czasy się zmieniły, medycyna poszła do przodu i maleństwa, które niegdyś nie miały szans na przeżycie, dziś są leczone. Takich niemożliwych rzeczy dokonuje zespół lekarzy, którym kieruje prof. Mirosław Wielgoś, ginekolog-położnik, konsultant Krajowy w Dziedzinie Perinatologii. Na czym polega praca tych specjalistów i jak ratują oni życie najmniejszych – tych jeszcze nieurodzonych – pacjentów?

  W senniku operacja najczęściej nie nawiązuje bezpośrednio do stanu zdrowia śniącego. Z reguły wyraża konieczność i potrzebę rozwiązania pewnych problemów lub zakończenia konfliktów. Wyjście z sytuacji jest możliwe, jednak będzie wymagało od śniącego bardzo dużo pracy i wysiłku.

  Olaf Lubaszenko w ostatnim czasie przeszedł ogromną metamorfozę. Aktor schudł kilkadziesiąt kilo. Wiadomo, że przez lata borykał się z cukrzycą oraz innymi poważnymi problemami, takimi jak otyłość i depresja. W ubiegłym roku zadziwił fanów nagłą zmianą wyglądu. Teraz pokazał pierwsze zdjęcie po przebytej niedawno operacji, które zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.