Rodzic stoi przed wieloma wyzwaniami, by w rozsądny sposób dbać o bezpieczeństwo dziecka, jednocześnie pozwalając mu kształtować potrzebną w przyszłości autonomię.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Co robić, jeśli nastolatek stwierdzi, że nie chce już chodzić do kościoła? O tym rozmawiamy z ks. Karolem Gawrysiem.
Szacuje się, że na wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych. Czy jest sposób, aby zminimalizować te koszty? Czy wszystkie akcesoria, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem, muszą być nowe?
"Nie polega na negowaniu płci".
Sprawdź szczegóły na stronie Dzień Dobry TVN.
Gdzie oferowane są zajęcia sportowe, bezpłatny basen czy warsztaty taneczne?
Dziecko zmarło.
"Już nigdy bym się do niej nie odezwała".
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazał, co należy sprawdzić.
"Nigdy czegoś takiego nie widziałam, a jestem położną od 18 lat".
Anoftalmia to bardzo rzadka wada genetyczna. Sprawia ona, że u osoby, która ją posiada, nie rozwijają się oczy. Według szacunków na całym świecie jest jedynie 30 osób z tą anomalią.
Małe dziecko lubi poznawać, dotykać nowych rzeczy i zaglądać wszędzie, gdzie jest to możliwe. Niestety ciekawość może pociągać za sobą bardzo przykre konsekwencje. Jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie, aby stało się ono dla malca bezpieczną przestrzenią? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka ds. zabawek i akcesoriów Magdalena Kordaszewska.
Połączenie macierzyństwa z edukacją nie jest prostym zadaniem, jednak możliwym. Pewna młoda mama kontynuowała studia po narodzinach dziecka, a na zajęcia przychodziła z maluchem.
Wychowywanie nastolatka w dzisiejszych czasach jest ogromnym wyzwaniem. Presja rówieśnicza, rywalizacja oraz przytłaczające media społecznościowe to codzienność młodych ludzi. W związku z premierą książki "Nastolatki na zakręcie, czyli jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi" reporterka Dzień Dobry TVN Karolina Kalatzi porozmawiała z prezenterką i podwójną mamą - Darią Ładochą. Co jest najtrudniejsze w opiece nad dorastającymi córkami?
To zdjęcie szybko stało się hitem internetu.
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Dysleksja czy dysgrafia mogą utrudniać naukę i zdobywanie nowych informacji. Skąd się biorą? Jak można sobie poradzić? Kiedy zaświadczenie o takich trudnościach może być pomocne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Giżyńska, psycholog, psychoterapeuta, Dominika Sobiesiak, która ma stwierdzoną dysleksję oraz Olgierd Petrajtis, który ma dysgrafię.
Psycholożka wyjaśnia, dlaczego pary coraz rzadziej decydują się założyć rodzinę.
"To jest uczenie empatii".
Nocnik to przedmiot, który doskonale znany jest wszystkim rodzicom. Mało kto wie, że korzystano z niego już w starożytności. Jak wyglądał i z jakiego surowca w tamtym czasie był wykonywany?
Poprzedni rząd obiecał, że uczniowie otrzymają laptopy. Czy nowa władza zamierza utrzymać ten program i zapewni młodzieży sprzęt do nauki? O przyszłości tego projektu na antenie TVN24 opowiedział minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Te historie mrożą krew w żyłach. Podczas gdy jedne dzieci uczęszczają do szkół, edukują się i walczą o godną przyszłość, inne zmuszone są do pracy w spartańskich warunkach. Dramatyczną sytuację najmłodszych z Bangladeszu przedstawiła nam Marzeną Figiel Strzała. Reporterka ujawniła, jak wygląda praca w fabryce tytoniu.
Uczniowie w Szwecji na zajęciach korzystają przede wszystkim z urządzeń elektronicznych. Podręczniki są w formie cyfrowej, również notatki z lekcji pisane są na komputerze, czy tablecie. Teraz to ma się zmienić. Władze zdecydowały się zrobić krok wstecz i wrócić do tradycyjnych form nauczania. Dlaczego?
Zabawy ruchowe dla dzieci w żłobku są równie ważne, jak te muzyczne, plastyczne czy językowe.
Wygląd malucha zachwycił lekarzy, którzy nadali mu przydomek "książę z bajki".
Statystyki pokazują, że jedna osoba na 90 może być interpłciowa, czyli nie wpisuje w podręcznikowe normy, jak wygląda typowo męskie czy kobiece ciało. Jak wygląda życie tych osób w Polsce? Jak wyglądają procedury medyczne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Magda Rakita, osoba interpłciowa, Fundacja Interakcja oraz Katarzyna Stadnik, mama interpłciowej córki, Fundacja Interakcja.
Jak Dominika i Vincent radzą sobie z tak liczną gromadką?