Parenting

  Parenting

  Twoje dziecko wciąż rośnie i nabiera sił, które będą mu potrzebne po przyjściu na świat. To już 23. tydzień ciąży – czas, kiedy Twój brzuszek cały czas się powiększa, a Ty odczuwasz nowe dolegliwości z tym związane – przede wszystkim ból pleców. Każda mama jest ciekawa, jak rozwija się dziecko w 23. tygodniu ciąży, czy możliwy jest poród w 23. tygodniu ciąży i jak wygląda dziecko obecnie.

  Większość województw ma już ferie za sobą, jednak w łódzkim uczniowie dopiero zaczną swoją zimową przerwę od zajęć. Z tej okazji warto poznać atrakcje, które można zaoferować swojemu dziecku. Sprawdź, kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim i co warto tam zwiedzić.

  Obiegowa opinia na temat smoczków nie zachęca do ich kupna. Uważane są one za głównych winowajców wad wymowy i nieprawidłowego zgryzu u dzieci oraz niepoprawnego rozwoju ich jamy ustnej. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrany model pozwoli uniknąć tego typu problemów, a będzie nawet działać pozytywnie – wspierając prawidłowy rozwój żuchwy, dziąseł i języka dziecka.

  Popularna stand-uperka Joanne McNally podjęła decyzję, że nie chce mieć dzieci. Spadła na nią za to fala krytyki, która skłoniła ją, by dowiedzieć się, czym jest macierzyństwo oraz czy w przyszłości zmieni zdanie. Odbyła szereg rozmów z rodzicami, osobami bezdzietnymi i tymi, którzy z perspektywy czasu żałują, że zdecydowali się na posiadanie potomstwa. Co z tego wyniknie?

  Wielu rodziców, aby uspokoić swoje dziecko, zaczyna nim potrząsać. Niestety takie zachowanie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego nie powinno się tego robić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Anitą Franczak-Young, neuropsychologiem.

  Biżuteria z bursztynu zyskuje coraz większą popularność wśród rodziców na całym świecie. Ten eko trend postanowili wykorzystać producenci z branży dziecięcej, reklamując biżuterie z bursztynu dla niemowląt, jako naturalny i bezpieczny sposób na bolesne ząbkowanie. Eksperci jednak są innego zdania, ostrzegają przed niebezpieczeństwem i to śmiertelnym!

  Dni wolne od szkoły w 2022 roku to emocjonujący temat dla uczniów i rodziców. Dzieci chętnie korzystają z dni bez zajęć, z kolei rodzice często zastanawiają się co zrobić z pociechą. Kiedy uczniowie nie mają zajęć? Kiedy odbywają się ważne wydarzenia w szkole i kogo dotyczą?

  4-miesięczna Kinga Rydz rozpoczęła nierówny wyścig z czasem. Gdy przyszła na świat, nic nie zapowiadało koszmaru, z którym będą musieli zmierzyć się jej rodzice. Wszystko zaczęło się od jednego telefonu, który zadzwonił tydzień po jej narodzinach: - Prosimy powtórzyć badania krwi - padło w słuchawce, a przerażeni rodzice do końca wierzyli, że doszło do pomyłki. Z mamą dziewczynki rozmawiał Adam Barabasz.

  Rodzice powinni spędzać ze swoimi dziećmi możliwie jak najwięcej czasu. Jednak niektórzy wybierają dla siebie i pociech dość kontrowersyjne aktywności czy atrakcje. Czy zabranie malucha na duży koncert lub festiwal to dobry pomysł? Czy przejazd quadem to odpowiednia rozrywka dla kilkuletniego dziecka? Na ten temat z Darią Jaworską, psychologiem dziecięcym rozmawiała Katarzyna Oleksik.

  Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Odgrywanie tej roli przynosi wiele szczęścia i satysfakcji, ale bywa też stresujące i pochłaniające energię. O tym, jak zapobiec wypaleniu rodzicielskiemu porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką oraz Joanną Mokosą-Rykalską, autorką bestsellerowej książki "Matka siedzi z tyłu".

  Maree Arnold postanowiła pomóc swojej córce w spełnieniu marzenia o powiększeniu rodziny. Została surogatką, ponieważ Meagan White od 17. roku życia wiedziała, że nie może zajść w ciążę. Dwa tygodnie temu 54-letnia Australijka urodziła własnego wnuka. Jak do tego doszło?

  Rodzice maluchów i kilkulatków marzą, by choć jedną noc przespać w całości, bez pobudek i wstawania do dzieci. Maria Konarowska, Robert Burneika i Milena Krawczyńska opowiedzieli o swoich doświadczeniach w temacie usypiania pociech, a Małgorzata Makowska, konsultantka ds. snu, wskazała praktyczne porady w tej kwestii.