Pierwszy Dzień Ojca - jak go uczcić? Co podarować świeżo upieczonemu tatusiowi?

Ojciec z niemowlakiem
Pierwszy Dzień Ojca - jak go uczcić? Co podarować świeżo upieczonemu tatusiowi?
Źródło: Mayte Torres/GettyImages
Pierwszy Dzień Ojca to nie lada wydarzenie w życiu młodego rodzica. Chociaż niemowlak nie może sam przygotować prezentu, to warto uczcić ten dzień. I tu właśnie jest pole do popisu dla mamy. Jak to zrobić? Sprawdź nasze pomysły na to święto i drobne prezenty dla świeżo upieczonego tatusia. 

Pierwszy Dzień Ojca - jak uczcić ten dzień?

Dzień Ojca, zwłaszcza ten pierwszy, warto uczcić wspólnie. Niemowlak wprawdzie nie może dać prezentu samodzielnie, jednak z pomocą mamy z pewnością się to uda. Dobrym pomysłem, na uczczenie tego dnia będzie wspólne spędzenie czasu, pociechy z tatą lub całej rodziny. Można z tej okazji przygotować lub kupić tort, który ozdobimy tematycznie, np. podpisem "1. Dzień Taty" lub "Wszystkiego najlepszego tato!". Dobrym pomysłem może być również zupełnie inny prezent, czyli sprezentowanie tacie czasu dla samego siebie, zwłaszcza jeśli bierze czynny udział w wychowaniu malucha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ojcowie o rodzicielstwie

Jakob Kosel
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakob Kosel o roli ojca
Jakob Kosel o roli ojca
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Mężczyźni na froncie rodziny
Mężczyźni na froncie rodziny
Niezwykłe podróże taty z córką
Niezwykłe podróże taty z córką
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Roman Paszkę o relacji z synem
Roman Paszkę o relacji z synem
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu

Tak naprawdę pierwszy Dzień Ojca dla świeżo upieczonego taty może być z powodzeniem obchodzony. W końcu nie chodzi o prezenty, a o pamięć. W tym dniu warto, żeby mamy uczciły ten dzień wraz z pomocą maluszka. Z tej okazji można wybrać się na wspólny piknik lub wręczyć drobny upominek. 

7 pomysłów na prezent dla świeżo upieczonego taty z okazji Dnia Ojca

Odciski i odlewy na Dzień Ojca

Dobrym pomysłem na prezent z okazji pierwszego dnia ojca jest odlew lub odcisk rączki bądź stópki dziecka. Jest to bardzo emocjonalny podarunek, który może być upominkiem wspominanym przez lata. Zwłaszcza, kiedy nasza pociecha zacznie własne dorosłe życie. Taki odcisk można oprawić w ramkę, może być on wykonany z bezpiecznych materiałów przygotowanych do odlewów lub przy użyciu farb plakatowych i dobrej jakości papieru. Warto taki podarunek podpisać datą.

Puchar lub medal na Dzień Ojca

To zabawna forma uczczenia pierwszego Dnia Ojca. Statuetka - puchar lub medal z tej okazji będzie z pewnością miłym upominkiem. Medal można wykonać nawet samodzielnie, wtedy mamy możliwość spersonalizowania prezentu lub połączenia go z pomysłem powyżej. Wystarczy zrobić odcisk dłoni lub stópki niemowlaka i dopasować go do kształtu koła, a następnie zalaminować. Można także zamówić klasyczny medal lub puchar z podpisem, wtedy będzie wyglądać bardzo autentycznie.

Nosidełko na Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca dobrym pomysłem może być własne nosidełko lub chusta dla ojca do noszenia swego potomka lub potomkini. Taki prezent może pokazać, jak ważny jest w życiu tata i jego wkład w dorastanie malucha. Dzięki temu tacie i dziecku może być łatwiej budować więź.

Pasujący t-shirt i body na Dzień Ojca

Pasujące do siebie ubrania są z pewnością uroczym sposobem na uczczenie Dnia Ojca. To też wspaniały pomysł, aby podkreślić więź łączącą tatę i niemowlaka. Mogą one być wykonane z zabawnymi, pasującymi do siebie napisami.

Breloczek pamiątkowy na Dzień Ojca

Coraz popularniejsza staje się biżuteria wykonana z żywicy epoksydowej, w której można zatapiać różne pamiątki, jak np. pierwszy kosmyk włosów. Taki breloczek może być ciekawą propozycją na upominek z okazji Dnia Taty. Również w tym przypadku jako breloczek można przygotować odcisk lub odlew. Ważne jednak, aby odpowiednio go zabezpieczyć, odlewa polakierować, a odcisk zalaminować lub zatopić w żywicy.

Zabawne zdjęcie na Dzień Ojca

Ciekawym pomysłem na uczczenie pierwszego Dnia Ojca jest wykonanie zabawnego zdjęcia, które następnie się wywoła i oprawi w ramkę. Można do niego dodać także zabawny podpis, ważne, aby nie uraził młodego ojca. Może to być także wspólne zdjęcie, gdzie jesteście we trójkę lub w większym, rodzinnym gronie. Doklejone na nim dymki z wypowiedziami lub myślami nadadzą takiemu prezentowi niepowtarzalnego charakteru.

Specjalny album na zdjęcia na Dzień Ojca

Jeżeli tata jest osobą sentymentalną to warto pomyśleć nad prezentem w stylu specjalnego albumu na zdjęcia. Można w nim od razu przygotować miejsca, na pamiątki z ważnych uroczystości, np. pierwszego roku, pierwszego ząbka, pierwszego dnia w szkole, najważniejszego dla nas wspomnienia itd. Zdjęciem rozpoczynającym taki album mogą być zdjęcia pary, narodziny dziecka lub fotografia wykonana w dniu pierwszego Dnia Ojca.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Mayte Torres/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości