Dzień ojca

  Dzień ojca

  Piotr Kraśko jest szczęśliwym tatą trójki dzieci. Niejednokrotnie podkreślał, jak ważna jest dla niego rodzina. Rzadko kiedy jednak wspominał swojego zmarłego przed dwoma laty ojca, Tadeusza Kraśkę, który także był dziennikarzem. O łączącej ich relacji opowiedział w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Piotr Kraśko wcale nie wiązał swej przyszłości z mediami.

  Prezent na Dzień Ojca przede wszystkim powinien być od serca. Nie kupiony na siłę, bo tak wypada, w biegu między jednym a drugim spotkaniem. Prezenty na Dzień Ojca mogą być mniejsze lub większe, bogatsze lub tylko symboliczne. Ważne, aby wyrażały miłość, jaką obdarzamy tatę. Sprawdź nasze propozycje.

  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Prezent z tej okazji może wykonać każdy, a tato może go dostać nawet od niemowlaka. Zarówno w przedszkolu, jak i szkole dzieci wspólnie wykonują podarunki dla swoich ukochanych ojców. Kiedy dorastamy, zapominamy o tym, że własnoręcznie wykonany prezent liczy się podwójnie i zawsze zrobi większe wrażenie niż ten, nawet najdroższy, kupiony w sklepie. Sprawdź, jak samemu zrobić prezent na Dzień Ojca.

  Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć.

  Dzień Ojca ma o wiele krótszą tradycję niż Dzień Matki, obchodzony właściwie od starożytności. Tradycja Dnia Ojca sięga roku 1910 (w Stanach Zjednoczonych), natomiast w Polsce święto jest obchodzone od 1965 roku. Jest to święto ruchome, obchodzone w różnych krajach w różnych okresach roku. Początek lata jest jednak najbardziej popularną na świecie datą świętowania Dnia Ojca.

  23 czerwca przypada w Polsce Dzień Ojca. Chociaż tych ojców znamy głównie z kinowych ekranów czy internetowych newsów nie oznacza to, że w zabieganym celebryckim życiu nie mają czasu na swoje pociechy. Poznaj listę 10 najgorętszych tatusiów światowego show-biznesu. Weź udział w sondzie i zagłosuj na swojego faworyta.

  Dzień Ojca w krajach anglojęzycznych obchodzony jest 21 czerwca. Tegoroczne świętowanie przez sławnych tatusiów na pewno nie było tak huczne jak zazwyczaj. Dumni ojcowie postanowili jednak uczcić ten dzień m.in. publikując zdjęcia na Instagramie. Życzenia w mediach społecznościowych składały także dzieci i żony. Zobaczcie, jak w tym roku sławni tatusiowe świętowali Dzień Ojca.

  Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy: krytyka filmowego Tomasza Raczka, muzyka Wojtka Łuszczykiewicza i aktora Krzysztofa Respondka, aby zapytać o ich relacje z ojcami. Czy Tomasz Raczek zwierzył się tacie, że jest homoseksualistą? Czy nasi goście są kalkami swoich ojców?

  W październiku 2017 r. zmarł największy fan Kasi Kowalskiej - jej tata. To dla niego dokończyła płytę, którą nagrywała od 10 lat. Jakie były ich relacje? Jaki wpływ miał ojciec wokalistki na jej gust muzyczny? Czy dzieci Kasi zamierzają zająć się muzyką? Wokalistka była gościem Dzień Dobry Wakacje.

  Dla niejednego mężczyzny narodziny dziecka to najszczęśliwszy dzień w życiu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Oliviera Janiaka i aktora Piotra Głowackiego, aby powiedzieli, co czuli, kiedy pierwszy raz wzięli na ręce swoje dzieci, jak dzieci zmieniły ich życie i jaka - według nich - jest rola ojca. Za co Olivier przepraszał na wizji swojego syna?