tata

  tata

  W życiu każdego taty przychodzi taki moment, kiedy musi sam zająć się dzieckiem. I co wtedy? Czy podczas nieobecności mamy, mężczyzna jest w stanie upilnować malucha, czy jednak załamuje ręce i odlicza czas do powrotu kobiety do domu? O swoich doświadczeniach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ojcowie z kilkuletnim stażem.

  Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć.

  Kiedy śni nam się ktoś bliski, zwłaszcza tata, który przez wiele osób jest uważany za autorytet, próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, co oznacza taki sen. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, że hasło "sennik ojciec" bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach internetowych.

  Anna Kalczyńska w dniu urodzin swojego taty opublikowała w sieci rodzinne zdjęcie i poruszyła ważną kwestię. Dziennikarka odniosła się do relacji córka – ojciec, a także wyjaśniła, jak ważną rolę mężczyzna odgrywa w życiu wkraczającej w dorosłość kobiety. "Buduje fundament, kiedy jest małą dziewczynką i wzmacnia już dojrzałą kobietę" – czytamy.

  U jednych wynika to z braku sportu, u innych z "podjadania" wraz z partnerką. Mowa o rosnącym brzuszku przyszłych tatusiów. Dlaczego mężczyźni tak często tyją razem z ukochanymi, które są w ciąży? Sytuacja ta otrzymała tajemniczą nazwę – syndrom kuwady. Co szczegółach opowiedzieli nam psycholog Piotr Mosak, aktor Wojciech Błach oraz rajdowy mistrz Polski i Europy Kajetan Kajetanowicz.

  Pan Krzysztof przyprowadził swoją sześcioletnią córkę na lekcję pływania. Dziewczynka nie jest jeszcze samodzielna, więc musiał ją przebrać. Niestety okazało się, że na terenie pływalni nie ma rodzinnej szatni. Zaproponowano mu więc, aby przebrał córkę w toalecie. Zrobił tak, ale kiedy zakończyły się zajęcia, poszedł z dziewczynką do męskiej przebieralni. Tam jednak natknęli się na trzech nagich mężczyzn.

  "Pan Jacek postanowił zostać rodziną zastępczą małego Łukasza odmieniając jego i własne życie. Pokazał, co może zrobić miłość człowieka do człowieka" - tak brzmiało uzasadnienie przyznania Pozytywki Dzień Dobry TVN Jackowi Grabowskiemu. Serdecznie gratulujemy - dzięki takim właśnie ludziom świat jest lepszym miejscem. Czy zdaniem Łukasza tata zasłużyła na to wyróżnienie? "To Łukasz wybrał mnie [...] To jest najwspanialsze dziecko na świecie" - wyznał w Dzień Dobry TVN Jacek Grabowski.

  Gabryś bywa przewodnikiem dla swojego taty. Zdarza się (na szczęście coraz rzadziej), że źle go pokieruje albo nie uprzedzi o przeszkodzie. Właśnie wtedy zdarzają się bliskie spotkania ze słupami. Poza tym Robert Zarzecki i jego syn działają jak symbiotyczny tandem. Czy tata obawiał się, że syn odziedziczy po nim wadę wzroku? Z tata i synem w cyklu Zielone Drzwi spotkała się Anna Maruszeczko.

  Już 23 czerwca - Dzień Ojca. Tymczasem dziś do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy córki: Larę Gessler, Polę Kukiz i Małgorzatę Tomaszewską. Jak widzą swoich ojców? Jak układają im się relacje z nimi? Co najbardziej w nich cenią i co im zawdzięczają?

  Kobiety mają dziewięć miesięcy, żeby przygotować się emocjonalnie do bycia mamą. A co z ojcami? Czy do bycia tatą trzeba dorosnąć? Jak mężczyźni uczą się ojcostwa? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z aktorką Darią Widawską, dziennikarzem Krzysztofem Skórzyńskim i aktorem Wojciechem Błachem.

  Marcin Prokop o Piotrze Głowackim: "odpowiadając na pytania nigdy nie włącza automatycznego pilota [...] zastanawia się, co chce powiedzieć". Co świeżo upieczony tata powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej o nowej roli w życiu i na deskach teatru?

  Kamil Bednarek nagrał piosenkę, którą wiele lat temu jego tata napisał dla mamy artysty. Utwór nosi tytuł "List" i znajduje się na ostatniej płycie wokalisty "Oddycham". W Dzień Dobry TVN Kamil powiedział, jak doszło do powstania tej piosenki i za co jest wdzięczny swojemu ojcu. Jak mama zareagowała na tę piosenkę? Jakie artysta ma plany zawodowe?