12-latek zainwestował pieniądze, które dostał od babci. Wkrótce został milionerem. "Ludzie nie rozumieli tego"

GettyImages-1340685053
Na fałszywej inwestycji stracili ponad 70 tys. Zł
Źródło: Dzień Dobry TVN
Erik Finman od dzieciństwa miał plan, jak zostać milionerem. W wieku 12 lat udowodnił, że wiara we własne możliwość czyni cuda. Sprawdź, jak 5 tysięcy złotych zamienił w ogromny majątek.  

Dziecko zostało milionerem

Erik Finman już jako nastolatek wyróżniał się na tle swoich rówieśników. Kiedy koledzy z klasy grali w gry na komputerze lub spędzali czas z telefonami w dłoniach, on interesował się inwestycjami.

Pewnego dnia założył się z rodzicami, że jeśli uda mu się zgromadzić milion dolarów do 18. roku życia, będzie mógł zrezygnować ze studiów i realizować swoje marzenia o przedsiębiorczości. Uważał, że ma na to szansę inwestując w kryptowalutę. Jego analityczny umysł przeczuwał bowiem, że jest to rynek z największym potencjałem. Choć rodzina uwierzyła w jego plan i potencjał Bitcoina, rówieśnicy ze szkoły niekoniecznie.

- Nie lubiłem szkoły średniej. Ludzie nie rozumieli tego, co próbowałem zrobić, czego szukałem i o czym marzyłem- mówił chłopak w rozmowie z Business of Business. 

Wkrótce nastolatek zainwestował pierwsze 5 tysięcy, które otrzymał od babci i zakupił bitcoina. Zaledwie 6 lat później, kiedy cena kryptowaluty osiągnęła historyczny rekord, chłopak stał się milionerem.

Młody milioner ze smykałką do inwestycji

Erik, ufając swojej intuicji, spełnił marzenie i udowodnił, że determinacja to klucz do sukcesu. W wieku 18 lat zarobił pierwszy milion. Młody mężczyzna na tym nie zakończył swojej działalności finansowej. Po pierwszym zarobionym milionie kontynuował inwestowanie w kryptowaluty. Dzięki temu jego majątek pomnożył się do 4,8 miliona dolarów.

Teraz Finman idzie o krok dalej i próbuje swoich sił w nowej branży. Pieniądze inwestuje na rynku lotniczym.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: businessinsider.com

Źródło zdjęcia głównego: Jasmin Merdan/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości