nastolatek

  nastolatek

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 16 lipca w godzinach wieczornych. Podróżujący z rówieśniczką 17-letni motocyklista wjechał jednośladem w siedzące na ławce nastolatki. W wyniku zdarzenia jedna z dziewcząt zmarła mimo podjętej reanimacji, druga trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

  Rodzice wierzą głęboko, że zarówno lekarze, jak i nauczyciele w szkole, zawsze będą stać na straży opiekunów dzieci i pomogą im w sytuacji zagrażającej życiu. Tym razem zawiedli wszyscy i pomimo próśb rodziców Pawła, nikt nie wziął na poważnie jego stanu zdrowia. - Czasami nazywa się to "syndromem Boga". Zabrakło pokory, słuchania mamy, która wie i wyczuwa stan swojego dziecka zwykle najlepiej - wyjaśnia mec. Jolanta Budzowska, adwokat rodziny Reków.

  Kupowanie prezerwatyw jest błędem, ale jeszcze większym jest mówienie dziewczynkom, że seks jest czymś złym. Mało kto wie, jakie może to mieć konsekwencje. - Nastolatce, której seks jawi się jako coś złego, bo tak mówili jej rodzice, nie wyda się dziwne łamanie jej woli, kiedy doświadczy nadużyć - zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książki "Potęga zabawnego seksu".

  Marzy o studiach na Politechnice, uwielbia sport, pięć razy w tygodniu trenuje pływanie. Wszystko zmieniło się, gdy razem ze znajomymi wybrał się na rowerową przejażdżkę. W wyniku wypadku chłopak złamał ręce. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że potrzebna była operacja. Dzięki technologii i pomocy cenionego lekarza 17-latek odzyskał radość życia.

  Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".

  Powerbank to urządzenie, które znajduje się prawie w każdym domu. Przenośny akumulator jest niezwykle pożyteczny zwłaszcza, że mamy coraz więcej sprzętu wymagającego ładowania baterii. Okazuje się jednak, że powerbank może być także bardzo groźny. Po tym, jak wybuchł w ręku nastolatka, chłopcu amputowano dwa palce.

  Fiasko, katastrofa, dramat, "masakra" - do rangi porażki może urosnąć każdy problem, zwłaszcza jeśli mamy po kilkanaście lat i dopiero uczymy się radzić sobie z trudnościami. Zrozumienie tego, że błędy się zdarzają i że nie wszystko w życiu musi iść po naszej myśli to niełatwa sztuka. Jak pomóc więc nastolatkom poradzić sobie z niepowodzeniami? Pisarka i publicystka Kasia Keller oraz psycholog dziecięca Marta Bąkowska dzielą się sprawdzonymi radami.

  TikTok to niezwykle popularna aplikacja, szczególnie wśród nastolatków. Miliony ludzi na całym świecie bawią się nagrywając krótkie filmiki zmiksowane z największymi muzycznymi hitami, z wykorzystaniem efektów czy naklejek. Okazuje się, że aplikacja może także uratować życie. Przekonał się o tym 12-latek, który miał poważny wypadek na quadzie.

  Nastoletnia miłość - tu nie ma żadnych reguł, jest za to burza hormonów, wielkie emocje i uczucia bez granic. Jak rozmawiać z zakochanymi nastolatkami? Pozwalać im na tę zalewającą falę uczuć? I trudniejsza sprawa – co zrobić, gdy serce zostanie złamane? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą oraz Magdaleną Steczkowską, wokalistką.

  Pod koniec stycznia w Raciborzu odbyły się zawody w breakingu, w których wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski. Konkurs dość nieoczekiwanie wygrał niesamowity 11-letni junior, Alan Miczajka. Bboy Akro zgarnął tytuł Breakdance i Street Dance 2021. Umiejętności młodego adepta szkoły tańca są imponujące! Ale czy jest w stanie nauczyć podstaw breakingu naszych prowadzących?

  Młodzi ludzi często stają przed dylematem, na jakie studia pójść po maturze oraz jaki wybrać sobie zawód. Rodzice są natomiast przerażeni, gdy dziecko chce zrobić przerwę w nacuce. Wątpliwości związane z podejmowaniem życiowych decyzji rozwiał w Dzień Dobry TVN Jakub Bączek, który jest trenerem mentalnym.