rodzice

  rodzice

  Świadkowie zdarzenia opowiadają o reakcjach rodziców dziecka.

  Podnosimy głowy po bolesnych doświadczeniach i idziemy dalej z otwartym sercem oraz nadzieją. 

  "Pamiętajcie, że jutro jest Dzień Ojca".

  Daniel i Leo od najmłodszych lat zmagają się z rzadkim zespołem centralnej ośrodkowej hipowentylacji (CCHS), zwanym klątwą Ondyny. Mają upośledzoną kontrolę oddychania i wymagają wspomagania wentylacji. W Dzień Dobry TVN o walce z chorobą rozmawialiśmy z rodzicami chłopców Renatą i Krzysztofem Kaczmarkami oraz Magdą Hueckel i Tomaszem Śliwińskim.

  O swoich niezbędnikach opowiedziała w Dzień Dobry TVN blogerka Anna Nowak.

  Największy wzrost cen odnotowano w kategoriach związanych z transportem, żywnością i mieszkaniem.

  Maluchy potrafią wprowadzić swoich rodziców w zakłopotanie. Często bez skrępowania okazują emocje. W jaki sposób powinni się wtedy zachować się dorośli?

  Niestety często bywa tak, że dziadkowie są przytłoczeni obowiązkami związanymi z opieką nad wnuczkiem.

  "To nie jest mój dług".

  Polskie miasto trafiło do europejskiego rankingu.

  Edyta Pazura ma świetny kontakt z rodzicami. Niejednokrotnie mówiła o tym, jak bardzo są zżyci. Widać to także podczas ich wspólnego wyjazdu. Na zdjęciu z samolotu zobaczymy nie tylko ich, ale także zięcia państwa Zając - Cezarego Pazurę.

  Za udział w biegu chłopiec otrzymał paczkę chipsów. Na rodziców wylała się fala krytyki.

  Rozczarowani rodzice żądają astronomicznego zadośćuczynienia za to, że nie zostali dziadkami.

  "Rodzic, który sam nie dostał wiedzy na temat seksualności, nie wie, jakich słów używać".

  Z hasłem "pokój dla dziewczynki" często kojarzy się róż, tiul i baldachim nad łóżkiem. Ale dobrze jest zachować rozsądek.

  5-letnia Annabelle i 7-letnia Ruby chciały wykąpać się w basenie. Podczas zabawy w wodzie młodsza dziewczynka zaczęła się topić. Ich ociec jest przekonany, że do incydentu przyczynił się strój kąpielowy, który miała na sobie jego pociecha. Teraz ostrzega innych rodziców przed zakupem modnego wśród najmłodszych modelu kostiumu.

  Niekiedy rezygnujemy z tradycyjnych nazw, jak "mama", "tata" czy "mąż" na rzecz bardziej kreatywnych określeń podczas zapisywania bliskich w telefonach komórkowych.

  Jak poradzić sobie z tymi emocjami i wspierać swoje dziecko?

  Skąd tak niska frekwencja? Rodzice znają powód.

  Czy chrzestni powinni dołożyć się do organizacji uroczystości?

  Weronika, Ula i Paweł udali się na warsztaty dla rodziców. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć swoje pociechy i nauczyć się z nimi komunikować. Co wynieśli z zajęć?

  Jeśli nic się nie zmieni, skutki mogą być opłakane.

  Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do publicznych przedszkoli. Niestety jej wyniki okazały się rozczarowujące dla wielu rodziców. W Warszawie ponad 2 tys. dzieci nie dostało się do placówek, wśród nich największą grupę stanowią maluchy w wieku 3 lat. Wiele osób pokłada nadzieję w rekrutacji uzupełniającej.

  Niestety koszty przyjęcia mogą być naprawdę wysokie.

  Pierwsze kroki dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców.  Dla tej rodziny oznacza to jednak ogromny stres i niebezpieczeństwo. Mała Lexi Robins cierpi bowiem na rzadką chorobę. Nawet najmniejszy upadek może nieodwracalnie zamienić mięśnie dziewczynki w kości.

  Filmik z matką, która ciągnęła na specjalnej smyczy swoje dziecko szybko stał się hitem sieci. Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że jest nagrywana. Komentujący całe zajście rodzice, zdają się być podzieleni.

  Aneta i Robert znaleźli miłość w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". Minął rok od kiedy pobrali się. Z tej okazji pojechali do miejsca, które ma dla nich szczególne znaczenie.

  Sytuacji uczniów szkoły w Kobyłce przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Śnił mi się koszmar z wczoraj na dziś, a może z dziś na jutro. Są takie sny, których nie chcemy śnić, są takie sny, które dzieją się dziś.

  Co dla rodziców oznacza utrata dziecka? Jak zrozumieć towarzyszące im emocje?