studia

  studia

  Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.

  Wielu tegorocznych maturzystów poznało już wyniki rekrutacji na studia 2021/2022. Zaliczają się do nich m.in. kandydaci ubiegający się o miejsca na kierunkach proponowanych przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, a także Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na jakie kierunki studiów było najwięcej chętnych?

  Muzyka może być doskonałym urozmaiceniem procesu uczenia się czy pracy. Okazuje się nawet, że muzyka słuchana podczas nauki może poprawiać koncentrację i działać motywująco, a także łagodzić stres. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie melodii, aby stworzyć dla mózgu jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy.

  Natalia Zastępa, zdolna 19-letnia wokalistka, idzie jak burza. Właśnie napisała maturę i wydała debiutancką płytę. W studiu Dzień Dobry TVN zdradziła, jak poradziła sobie podczas egzaminu dojrzałości i co było inspiracją przy tworzeniu pierwszego krążka. Na naszej scenie piosenkarka zaprezentowała utwór „Wiesz jak jest”. Posłuchajcie.

  Wielu maturzystów co roku zadaje sobie pytanie o to, jak wyglądają studia i czym różnią się od szkoły średniej. Niektórzy postrzegają studia jako okres wytężonej nauki, ciągłego doskonalenia umiejętności i poszukiwania drogi życiowej. Dla innych to czas na rozrywkę i zawieranie nowych znajomości.

  Branża gier komputerowych nie tylko nie ucierpiała w czasie pandemii, ale zalicza regularny wzrost. Obecnie wartość rynku gamingowego w Polsce jest szacowana na 2,3 miliarda złotych, rocznie pojawia się 480 nowych tytułów, których przygotowanie daje pracę 10 tys. osób. Nic więc dziwnego, że zjawiskiem tym zainteresowała się nauka.

  Do upragnionych wakacji zostały jeszcze niespełna trzy miesiące. Zanim jednak uczniowie i studenci będą mogli pozwolić sobie na błogi odpoczynek, muszą stawić czoła egzaminom i licznym testom. Niestety coraz ładniejsza pogoda za oknem nie zachęca do nauki. Dodatkowo w czasach pandemii każdy ma już dość siedzenia w domu. Jak zatem znaleźć motywację, pokonać lenistwo i efektywnie się uczyć? Mamy na to kilka sposobów.

  Każdy, kto poważnie myśli o zawodzie lekarza, powinien zacząć przygotowywać się do studiów na tym kierunku już w szkole średniej. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego profilu klasy, a następnie koncentracja na jak najlepszym zdaniu matury z biologii i chemii. Co roku liczba kandydatów na studia medyczne znacząco przekracza liczbę miejsc. Czas trwania studiów medycznych i początkowo niskie zarobki nie zniechęcają potencjalnych kandydatów.