Mama pozwala córce przeklinać. Burza w komentarzach. "Zaraz okaże się, że stoczy się na dno"

Czy dziecko może przeklinać?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Moc pierwszego dotyku
Moc pierwszego dotyku
Aktywnie i bezpiecznie z dzieckiem na dworze
Aktywnie i bezpiecznie z dzieckiem na dworze
Ja, Ty i Twoje dziecko – czyli zazdrość w patchworku
Ja, Ty i Twoje dziecko – czyli zazdrość w patchworku
Jak kontrolować dziecko w sieci?
Jak kontrolować dziecko w sieci?
Dziecko i pies – jak ich zaprzyjaźnić
Dziecko i pies – jak ich zaprzyjaźnić
Czego dziecko może nauczyć dorosłych?
Czego dziecko może nauczyć dorosłych?
Kiedy boli mały brzuszek
Kiedy boli mały brzuszek
Gdy ojciec walczy o dziecko…
Gdy ojciec walczy o dziecko…
Co zrobić, gdy dziecko się poparzy?
Co zrobić, gdy dziecko się poparzy?
Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Idealne buty na pierwszy spacer dla dziecka
Idealne buty na pierwszy spacer dla dziecka
Dziecko nie wie, jak ma widzieć
Dziecko nie wie, jak ma widzieć
Dzieci z ukraińskich domów dziecka w Polsce
Dzieci z ukraińskich domów dziecka w Polsce
Piniaty - Imprezowy hit wśród dzieci
Piniaty - Imprezowy hit wśród dzieci
Przeklinanie przez wielu rodziców uznawane jest za coś niewłaściwego. Tym samym zakazują swoim dzieciom używania brzydkich słów, wielu nawet próbuje karać swoje pociechy za nieodpowiednie słownictwo. Jednak nie wszyscy rodzice myślą w ten sposób. Pewna influencerka pozwala swojej córce przeklinać. Dziewczynka może to jednak robić tylko w określonych okolicznościach. Co o takim podejściu myślą inni dorośli?

Kobieta pozwala córce przeklinać

Abbey Fickley jest influencerką. Kobieta dzieli się w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami na temat zdrowego stylu życia oraz macierzyństwa. W jednym z nagrań, które opublikowała na TikToku, odniosła się do drażliwej kwestii, jaką jest przeklinanie.

Kobieta przyznaje w nagraniu, że jej dziewięcioletnia córka może przeklinać. Zaznaczyła jednak, że dziewczynka może używać takiego słownictwa tylko w domu. - Nazywamy je domowymi słowami, bo tym właśnie są - tłumaczyła. Influencerka dodała, że możliwość przeklinania jest pewnym przywilejem. Jeśli jej dziecko użyje takich słów w stosunku do kogoś lub będzie ono obrażało jakąś osobę, automatycznie straci prawo do stosowania "brzydkich słów".

Abbey wyjaśniła w nagraniu, że uczy córkę kontekstów, sytuacji, w których można użyć przekleństwa, np. kiedy jest zdenerwowana i chce dać upust emocjom. Przyznała, że nigdy nie strofowała swojego dziecka za używanie takiego słownictwa, dzięki temu jej córka rzadko po nie sięga. Kobieta zdradziła też, że jej córka - jeśli ma gorszy dzień - nie musi iść do szkoły.

Czy dziecku wolno przeklinać?

Nietrudno się domyślić, że takie rozwiązanie wywołało ogromne emocje wśród internautów. Co ciekawe, ogromna grupa rodziców uznała, że to rozsądne podejście.

Nie zabrakło jednak głosów, że tak nie powinno się wychowywać dziecka. "Pozwalasz dziecku przeklinać? Może na zawołanie nie chodzić do szkoły? Zaraz okaże się, że stoczy się na dno, bo nie otrzymała odpowiednich wzorców", "Przeklinanie nie jest dla dzieci, te wulgaryzmy nie są odpowiednie tak naprawdę dla nikogo" – czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Co nam daje przeklinanie?

Mimo że przeklinanie budzi kontrowersje, to badania naukowe potwierdzają, że stosowanie "brzydkich słów" niesie za sobą pewne korzyści. Naukowcy dowiedli, że niecenzuralne słownictwo obniża poziom stresu oraz lęku. Co więcej, dowiedziono, że "bluzgi" mogą łagodzić ból. Psycholodzy podkreślają, że mogą również wzmacniać więzi oraz działać motywująco.

Choć w ich używaniu nie ma nic złego, to trzeba pamiętać o kulturze osobistej i mieć na uwadze, że są miejsca oraz sytuacje, w których takie słownictwo jest bardzo nie na miejscu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Tetra Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości