Latem nie musi wiać nudą. Oto darmowe atrakcje dla dzieci

Darmowe atrakcje dla dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Oszczędzamy na atrakcjach dla dzieci w wakacje
Oszczędzamy na atrakcjach dla dzieci w wakacje
Jak unikać niepotrzebnych wydatków?
Jak unikać niepotrzebnych wydatków?
Oddaj moje 500+
Oddaj moje 500+
Jak uczyć dzieci czym są finanse?
Jak uczyć dzieci czym są finanse?
Rozmowy Polaków o pieniądzach
Rozmowy Polaków o pieniądzach
Wyginam śmiało ciało w pracy
Wyginam śmiało ciało w pracy
Zalety krótkiego treningu w pracy
Zalety krótkiego treningu w pracy
Dni wolne od pracy w 2024 roku
Dni wolne od pracy w 2024 roku
Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Workation - praca i wakacje
Workation - praca i wakacje
Praca leży na ulicy? Nie! Wisi na szybie
Praca leży na ulicy? Nie! Wisi na szybie
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy praca po 16 godzin dziennie to gwarancja sukcesu?
Czy praca po 16 godzin dziennie to gwarancja sukcesu?
Wakacje z dziećmi wcale nie muszą oznaczać ogromu wydatków. W wielu miastach organizowane są darmowe atrakcje, które umilą letni czas najmłodszym. W ramach serii "OszczędzaMY" w Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, jakie bezpłatne wydarzenia dla najmłodszych czekają już od początku wakacji.

Darmowe naukowe atrakcje dla dzieci

Wakacje dla uczniów są dużo dłuższe niż dla ich dorosłych opiekunów. By najmłodsi nie nudzili się podczas długich, letnich tygodni, wiele miejsc zorganizowało dla nich darmowe zajęcia, jednym z nich jest Centrum Nauki Kortosfera w Olsztynie. Dzieci będą miały szansę zgłębić tajemnice nauki poprzez rozmaite eksperymenty. Do wizyty zachęcała Dorota Juszkiewicz reprezentująca ten obiekt.

- 22 czerwca Laboratorium Wysokich Energii, Open Lab Mikroskopowy, planetarium mobilne, teleskopy słoneczne. To jest dzień, w którym zapraszamy wszystkich odwiedzających bezpłatne - wymieniała rozmówczyni.

Podobnie będzie w stołecznym Centrum Nauki Kopernik - tutaj darmowy dzień zaplanowano na 14 lipca. Wystawy stale, jak i czasowe oraz te związane z robotami zainteresują każdego, niezależnie od wieku. Zajrzeć warto również do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

- Naszą taką coroczną największą chyba atrakcją jest nasza obecność na Molo Południowym 23-24 sierpnia, gdzie będziemy wspólnie obserwować niebo - tłumaczyła dyrektorka obiektu Alicja Harackiewicz.

Co oferują Domy Kultury w wakacje?

Sprawdzonym sposobem na spędzanie wolnego czasu są aktywności w Domach Kultury. W służewskim ośrodku przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne - fotograficzne, z ceramiki, rysowania czy beatboxu. W niektórych muzeach także odbędą się dziecięce aktywności za darmo. Jak tłumaczył Michał Miegoń z Muzeum Miasta Gdyni - nie zabraknie pretekstów do rozwijania dziecięcej wyobraźni.

- Będziemy tworzyć różne ciekawe rzeczy związane z naszą Zatoką Gdańską, czyli bransoletki z morskiej otchłani, pluszowe flądry. Warsztaty z cyklu wakacje w muzeum rozpoczynają się 12 lipca i potrwają do 2 sierpnia - zapowiedział rozmówca.

Dla entuzjastów sportu znajdzie się coś w Poznaniu. Tamtejsze Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały bardzo dużo atrakcji, takie jak wycieczki do miasteczka westernowego i zajęcia na basenach. Z kolei Warszawiaków zainteresuje fakt, iż Park Kultury w Powsinie przygotował specjalnie dla dzieci w okresie wakacji bezpłatne spektakle, które odbędą się 6 lipca, 20 lipca i 24 sierpnia.

Aby pomóc dorosłym zdobyć informacje na temat podobnych wydarzeń, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przygotował specjalną wyszukiwarkę. Dzięki niej każdy ma ułatwiony dostęp do darmowych zajęć dla najmłodszych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: S. Ciźla, R. Męczykalski, Ł. Zagrórski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości