oszczędzanie

  Rosnące ceny w przypadku większości osób nie wiążą się ze wzrostem wynagrodzeń. To sprawia, że nasze domowe budżety topnieją w zatrważającym tempie.

  Łukasz i Kamila wyznali, czy prowadzenie gospodarstwa jest opłacalnym biznesem.

  W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z psycholog Adrianną Sobol.

  Obecne ceny gazu ziemnego i konieczność optymalizacji jego zużycia spowodowały, że wiele osób chce więcej o nim wiedzieć. Jaki kolor powinien mieć i co może oznaczać, jeśli się zmieni?

  W dobie szalejącej inflacji głowimy się nad tym, jak i na czym zaoszczędzić podczas zakupów. Dlatego w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Arkadiuszem Chludzińskim, ekspertem do spraw sprzedaży, o tym, jak wydawać mniej oraz jak nie nabrać się na sklepowe sztuczki.

  W cyklu "OszczędaMY" Dzień Dobry TVN Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka książek pokazała, jak zrobić środki czystości z rozmaitych resztek. Oto łatwe i praktyczne przepisy.

  W związku z rosnącymi cenami węgla i nerwową sytuacją na rynku energetycznym wiele osób szuka tańszych alternatyw do ogrzewania domu. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się ziarno na opał.

  Bohaterami pierwszego odcinka programu "Życie na kredycie" są Kamil i Dorota. Kiedyś nie zwracali uwagi na to, ile wydają, a teraz potrafią zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych. Jak im się to udaje?

  W związku z rosnącymi cenami paliw grzewczych, a także ich brakami, wiele rządów szuka sposobu na oszczędności. W Polsce może zostać wprowadzony mechanizm zachęcający do oszczędzania energii. Na czym ma polegać?

  Wiedzę trzeba pogłębiać już od najmłodszych lat.

  Włoski noblista radzi, jak oszczędzać.

  Jak skompletować wyprawkę szkolną dla dziecka i nie zbankrutować? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by kupując zeszyty, nieco zaoszczędzić.

  Poznaj porady ekspertki.

  Co zrobić, by na urlopie niczego sobie nie odmawiać, ale przy okazji nie zbankrutować?

  Woda jest nam niezbędna do picia, gotowania, mycia, zmywania czy podlewania kwiatów. Niestety badacze ostrzegają, że jeśli nie zaczniemy używać jej rozsądnie, to wody może nam zabraknąć. Aby tak się nie stało ,trzeba się nauczyć mądrego gospodarowania tym surowcem. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Kasia Iwanoska w cyklu OszczędzaMY podzieliła się wskazówkami, jak nie zrujnować swojego budżetu w trakcie wakacji. Biorąc pod uwagę galopującą inflację i wygórowane ceny w kurortach, nie jest to zadanie łatwe.

  Raty kredytów i pożyczek poszły mocno w górę. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Jak poradzić sobie ze spłatą? Na co zwrócić uwagę korzystając z usług? Na te pytania odpowiedziała Kasia Iwanoska w cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMY".

  Trenerka sprzedaży i negocjacji zdradza triki skutecznego negocjowania cen.

  Statystyczny Polak wyrzuca 247 kg jedzenia, co wskazuje na to, że jesteśmy w niechlubnej czołówce Unii Europejskiej.

  Nowoczesne ziemianki są estetyczne i nie służą włącznie do przechowywania przetworów.

  Czy da się żyć z "dusi groszem" i nie zwariować?

  Stopy procentowe i inflacja rosną w zastraszającym tempie. Spora część z nas musiała mocno ograniczyć wydatki, aby podołać wszystkim zobowiązaniom. Czy w tych trudnych czasach da się jeszcze oszczędzać? W ocenie Anny Grochowskiej, autorki bloga "Po Taniości Blog" jest to możliwe. O swoim sposobach blogerka opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  W jaki sposób się jej to udało?

  To największy wzrost od maja 1998 roku.

  Mogłoby się wydawać, że wysoka inflacja, a co za tym idzie wzrost cen, powinny skłonić Polaków do zaciśnięcia pasa i oszczędzania. Tymczasem - jak pokazują badania - blisko 40 proc. z nas nie zmieniło swoich nawyków. Jak podchodzimy do odkładania pieniędzy i komu udało się ograniczyć wydatki? Kto i na czym oszczędza najbardziej?

  Może się wydawać, że tanie podróżowanie wymaga niespotykanych zdolności logistycznych. Tymczasem, wcale nie jest to takie trudne. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Hubert Pleskot.

  Taryfa weekendowa to rozwiązanie, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Co zrobić, aby płacić mniej? Dla kogo ta opcja jest opłacalna, a dla kogo niekoniecznie? Taryfa G12w – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

  Ile oszczędzają kobiety?

  Polacy rezygnują ze zbędnych zakupów, usług i rozrywek. Powód? Najpierw pandemia, potem inflacja, a teraz wojna w Ukrainie.

  10 stycznia to Dzień Obniżania Kosztów Energii. Ile prądu pobierają poszczególne sprzęty w domu i ile pieniędzy znika nam przez to z portfela? Jak efektownie oszczędzać energię i na co zwracać uwagę? Na te i inne pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała ekspertka edukacji finansowej Dominika Nawrocka.