Ile w tym roku zapłacimy za rodzinny wyjazd do poszczególnych miejscowości w Polsce i za granicą?
Co będzie potrzebne do ich przygotowania i ile uda nam się zaoszczędzić na takich ozdobach?
Zima zbliża się wielkimi krokami, czas więc dokładnie sprawdzić stan naszych opon. Jak zaoszczędzić pieniądze przy ich zakupie i przechowywaniu?
Na to i inne pytania na czacie poniżej odpowie ekspertka, Anna Trudzik, dyrektor Departamentu Energetyki Prosumenckiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Co można zrobić, by zredukować koszty podróży?
Co to oznacza?
Doradczyni kredytowa: "Wciąż boimy się o tym rozmawiać".
Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mamy piec gazowy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści ds. efektywności energetycznej budynków.
Sprawdź, co wpływa na wysokość świadczenia.
W ramach cyklu "OszczędzaMY" sprawdzamy, jak z głową korzystać z tego typu promocji.
Kilku porad udzieliła Dominika Nawrocka, ekspertka finansów osobistych.
Jak oszczędzić, kiedy brak nam czasu na przygotowanie pełnych posiłków? Odpowiedzi na to pytanie w naszym materiale szukała Katarzyna Bosacka.
Schyłek lata to pełnia sezonu owocowo-warzywnego. Restauratorka Beata Kartowicz w ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMY" sprawdziła, jak najkorzystniej przygotować przetwory na jesień, by cieszyć się ich smakiem i nie zapłacić za nie wiele.
Jak zaoszczędzić na prądzie, wodzie i ogrzewaniu?
Sposoby na to, jak zaoszczędzić na weselu, zakładają przede wszystkim dwa działania. Jednym z nich jest po prostu zrezygnowanie z niektórych elementów, które nie są konieczne. Warto jednak rozważnie je wybrać, aby tanie wesele nie okazało się nieudane.
O jakim sprzęcie mowa?
O czym jeszcze warto pamiętać?
Wakacje z dziećmi wcale nie muszą oznaczać ogromu wydatków. W wielu miastach organizowane są darmowe atrakcje, które umilą letni czas najmłodszym. W ramach serii "OszczędzaMY" w Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, jakie bezpłatne wydarzenia dla najmłodszych czekają już od początku wakacji.
Coraz dłuższe, słoneczne dni są doskonałą okazją do tego, aby dzieci spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu. Aby się dobrze bawiły, rodzice wcale nie muszą organizować swoim pociechom wyszukanych atrakcji.
"Nie warto wyłącznie polegać na ZUS-ie".
Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego to bardzo duży wydatek. Na szczęście są rzeczy, np. niektóre ozdoby, które można wykonać samodzielnie. Co możemy zrobić i ile pieniędzy ma szansę pozostać w naszej kieszeni? Sprawdzonymi pomysłami podzieliła się Paulina Gońda, dekoratorka przyjęć.
Dorota i Kamil w kolejnym odcinku programu "Życie na kredycie" pochwalili się efektami budżetowego remontu sypialni, który udało się przeprowadzić w zaledwie jeden dzień. Para, wszystko to, co była w stanie - zmieniła w pokoju własnymi siłami, rezygnując z pomocy fachowców. Jak poradzili sobie z renowacją?
Kilka pomysłów przedstawił behawiorysta Kamil Marciniuk.
Oszczędzanie wpływa na wiele naszych decyzji. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jednak w niektórych przypadkach granica między racjonalnymi wydatkami, a skąpstwem powoli się zaciera.
"Porządek w głowie i porządek w kuchni".
Szacuje się, że na wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych. Czy jest sposób, aby zminimalizować te koszty? Czy wszystkie akcesoria, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem, muszą być nowe?
Atrakcyjne modele za bezcen możesz odnaleźć w second-handach.
Całe szczęście, zorganizowanie takiej imprezy nie musi kosztować majątku.
Kilku wskazówek udzielili nam edukatorka ekologiczna Sylwia Majcher oraz szef kuchni Paweł Komosa.