Ciąża i poród to czas przepełniony skrajnymi emocjami. Od radości z cudu narodzin, po wyczerpnie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wielu kobietom nie pomaga również trend wyidealizowanego macierzyństwa, który jest promowany przez celebrytki w mediach społecznościowych.
Syndrom "sercowych pośladków" po ciąży - co oznacza?
Świeżo upieczone mamy porównują swoje ciało do wysportowanych sylwetek internetowych gwiazd i z czasem zaczynają uważać, że nie wyglądają wystarczająco dobrze, a boczki, nadprogramowe kilogramy i nabrzmiałe piersi zaczynają im przeszkadzać. Coraz więcej kobiet zaczyna narzekać również na pośladki, które mają kształt spłaszczonego serca lub przypominają spód jabłka.
Do syndromu "sercowych pośladków" odniosła się Christina Nikki Bergen, trenerka, która na swoim profilu na Instagramie dzieli się ciekawymi poradami. - To częsty problem po porodzie. Wciąganie brzucha (gdy nie podoba Ci się wygląd brzucha po dziecku) i podwijanie tyłka (podczas noszenia dziecka) lub zaciskanie (aby zapobiec nieszczelności pęcherza) to główne przyczyny płaskiego tyłka mamy - powiedziała.
Ćwiczenia, które poprawiają wygląd "sercowych pośladków"
Trenerka podzieliła się na Instagramie prostymi sposobami na idealne pośladki. Poradziła, żeby regularnie wykonywać konkretną serię ćwiczeń. - Rozluźnij pośladki. Następnie znajdź neutralną pozycję i podwijaj miednicę. Trenuj ekscentrycznie i wydłuż mięsień, zanim go napniesz - napisała.
Ekspertka zamieściła specjalne nagranie, na którym dokładnie pokazuje, jak wykonywać ćwiczenia. Jej relacja niemal od razu spotkała się z dużym entuzjazmem świeżo upieczonych mam. - "Więc mówisz mi... mogę pozbyć się tyłka w kształcie serca?", "Rzeczywiście zauważyłam, że poruszając biodrami do przodu i do tyłu, mój tyłek rósł najbardziej", "Niewiarygodne, jak pomaga w tym aktywacja pośladków przed treningiem z dużym obciążeniem. Nie pomijajmy tego kroku!" - komentowały.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Od 5 czerwca badania prenatalne są dostępne dla każdej kobiety. "Pozwolą przewidzieć ewentualne komplikacje"
- Przyszła mama skrytykowana, bo pokazała się w stroju kąpielowym. "Fatshaming w ciąży?! To słabe"
- Pierwsze słowo, czyli kiedy dziecko powinno zacząć mówić? Neurologopeda: „Płeć męska jest czynnikiem ryzyka jeśli chodzi o opóźnienie mowy”
Autor: Anna Gondecka
Źródło: edziecko.pl
Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages