Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Część rodziców stawia na klasykę, inni za wszelką cenę starają się być oryginalni. Niestety chęć, aby dziecko wyróżniało się wśród rówieśników niekiedy zapędza rodziców zbyt daleko. Zestawienie najpopularniejszych, ale i najdziwniejszym imion wybranych przez rodziców przedstawił Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach.
"To będzie najbardziej kochane dziecko na świecie".
Te książeczki twoje dziecko wręcz pokocha.
Od 1 czerwca działa w Polsce rządowy program leczenia niepłodności metodą in vitro. W Dzień Dobry TVN śledzimy losy par, które dążą do spełnienia swojego największego marzenia - narodzin dziecka.
"Spróbujmy od najprostszych czynności".
Badanie przeprowadzone przez BIG InfoMonitor i Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci zwraca uwagę na poważny problem społeczny - zaległości alimentacyjne. Prezes BIG InfoMonitor, Sławomir Grzelczak, zdecydowanie podkreśla potrzebę zmian w prawie. Czy polskie rodziny są skazane na walkę z systemem? Ile wynoszą zaległości alimentacyjne w naszym kraju?
Ciało małego dziecka jest jeszcze bardzo delikatne. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że mocne potrząsane czy szarpanie malca pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje. Do czego może to doprowadzić? O tzw. syndromie dziecka potrząsanego w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiedziała dr Joanna Puskarz-Gąsowska, pediatra ze Szpitala Karowa.
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do potrzebnych nam informacji. Niestety nie wszystko, co można tam znaleźć, jest wartościowe. Niektóre treści mogą być szkodliwe i niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Czy rodzice wiedzą, na co w sieci natykają się ich dzieci?
Śledzimy losy par, które przechodzą przez procedurę in vitro.
Te metody są niezawodne.
Są twórcy, którzy odsłaniają prawdziwe oblicze opieki nad dziećmi.
Siedmiolatek uskarżał się rodzicom, że odczuwa nieprzyjemny zapach. Kiedy w końcu trafił do szpitala na badania, okazało się, że w jego nosie znajduje się pokryta ropą śrubka.
Problemy z zajściem w ciążę ma coraz więcej par. Szansą dla nich na posiadanie własnego dziecka jest skorzystanie z procedury in vitro.
Kto się decyduje na jej posiadanie?
Rozmowa z dzieckiem nie zawsze jest łatwa. Odpowiedzi na niektóre pytania w wydaniu najmłodszych potrafią mocno zaskoczyć. W ramach naszego cyklu "Pan tego nie wie" Bartek Dajnowski spotkał się z kilkulatkami i spytał o to, co je denerwuje oraz czego chciałyby się nauczyć od rodziców. Co od nich usłyszał?
Samodzielność dzieci zależne jest od wielu czynników. W jakim wieku maluch może zostać sam w domu? Na to pytanie starały się odpowiedzieć gościnie Dzień Dobry TVN: psycholożka kliniczna Marta Bąkowska, adwokatka Eliza Kuna oraz pedagożka i poczwórna mama - Edyta Plich. O czym musimy pamiętać, gdy chcemy nauczyć dziecko odpowiedzialności?
Przyszli rodzice wielokrotnie zastanawiają się, kiedy jest odpowiedni moment na to, by rozpocząć starania o dziecko. Powszechnie uważa się, że im młodszy organizm matki, tym lepiej dla przyszłego potomka. Ostatnie badania naukowe wskazują na to, że nie do końca jest to prawda.
Internauci zastanawiają się, jak to możliwe.
Jedna z mam doświadczyła przykrej sytuacji w jednej z poznańskich toalet. Kiedy wraz z 7-letnim synem udała się do WC na Dworcu Zachodnim, niemiło się zaskoczyła.
Czemu modelka mierzy się z hejtem?
Na to pytanie odpowiedziała pewna lekarka, rozwiewając wątpliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Sprawdź, jak się go pozbyć.
Kobiece ciało zmienia się w czasie ciąży. Rośnie brzuch, piersi, ale też pojawiają się rozstępy. Wielu przyszłym mamom puchną też nogi.
Na co należy zwrócić uwagę?
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.
Kiedy warto udać się do specjalisty?
"Każdy laik może to zrobić".
Pierwsze wyjazdy dzieci na obozy i kolonie mogą być stresujące. Jak przygotować najmłodszych do takiego wyjazdu? O tym, co jest najistotniejsze przed taką pierwszą wyprawą, mówiły w Dzień Dobry TVN: potrójna mama i blogerka Marzena Winiarska oraz psycholożka dziecięca dr Aleksandra Piotrowska.