ciąża

  ciąża

  Cristiano Ronaldo odniósł wielki sukces zawodowy i miłosny. Jest ojcem czwórki dzieci i za pośrednictwem mediów poinformował, że jego rodzina jeszcze się powiększy. Fanów piłkarza wprawiła w osłupienie wiadomość, że sportowiec, spodziewa się bliźniąt. Z całego świata napływają tysiące gratulacji. 

  U jednych kobiet droga do bycia mamą jest łatwiejsza, u innych to walka z ogromnymi przeciwnościami losu. Historia 28-letniej Anny to poruszająca opowieść o tym, jak przewrotny bywa los, jak potrafi doświadczyć wielokrotnie jedną osobę. Nowotwór, endometrioza głęboko-naciekająca, nieudana procedura in vitro. A jednak właśnie rozpoczęła, wraz z narzeczonym, walkę o pozyskanie środków na kolejną próbę. Bo dziecko to ich marzenie. 

  Zofia Zborowska- Wrona kolejny raz zdecydowała się na poruszenie tematu tabu za pomocą mediów społecznościowych. Jasno wyraziła swoją opinię na temat zabezpieczania krwi pępowinowej. Pobranie komórek macierzystych może znacząco wpłynąć na przebieg leczenia poważnych chorób, takich jak białaczka. Aktorka przyznała, że do samego końca zwlekała z podjęciem decyzji.

  1 na 100 dzieci zmaga się z zaburzeniami wynikającymi ze spożywania alkoholu przez ich matki w czasie ciąży. Szacuje się, że rocznie w Polsce rodzi się około 9 tysięcy dzieci obciążonych FAS, czyli płodowym zespołem alkoholowym. O tym problemie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z aktorką Anną Dereszowską, która spodziewa się trzeciego dziecka i Karoliną Jaworską-Supernak ze Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego.

  Ogrodniczki ciążowe spora część kobiet traktuje jako zło konieczne - bo za bardzo podkreślają brzuch, bo powiększają, bo na odległość widać, że jest się w ciąży. W ostatnim czasie skutecznie wypierają je legginsy i tuniki odcinane pod biustem. Pytanie jednak, czy ta zamiana rzeczywiście jest aż taka dobra.

  Spódnice ciążowe to kolejny bogaty zestaw wzorów, fasonów, kolorów, który upewnia kobiety w przekonaniu, że moda ciążowa nie ma już nic wspólnego z szarymi, nudnymi i ogromnymi ubraniami. Dobierając odpowiednią spódniczkę ciążową, warto robić to i z uwzględnieniem dotychczasowych preferencji modowych, i tego, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

  Każda kobieta lubi wyglądać ładnie, a przy tym czuć się komfortowo i wygodnie. Ta zasada obowiązuje również przyszłe mamy. Jeśli nosisz pod sercem swojego maluszka, ale nie chcesz zmieniać dotychczasowych stylizacji na dres, dobrym wyborem będą specjalne jeansy ciążowe.

  Działanie hormonów podczas ciąży wpływa znacząco na zmianę rozmiaru piersi, a także ich zwiększoną tkliwość. Aby zapewnić sobie komfort na co dzień, warto kupić odpowiedni biustonosz ciążowy, często o kilka rozmiarów większy niż ten noszony wcześniej. Można wybrać model, który będzie odpowiedni również na czas karmienia piersią.

  Anna Karczmarczyk - doskonale znana widzom z serialu "Zakochani po uszy" - niedawno została mamą. W rozmowie z Karoliną Kalatzi, dziennikarką serwisu dziendobry.tvn.pl powróciła wspomnieniami do czasów ciąży. Aktorka odniosła się również do hejtu i kobiecego ciała.

  Ponieważ ciąża wiąże się z fizycznymi niedogodnościami, na ten czas warto wybierać naprawdę wygodne ubrania. Obowiązkowe powinny być dresy ciążowe, które zapewnią komfort w ciągu całego dnia. Jeśli będą to spodnie w ulubionym kolorze czy z ciekawym wzorem, poprawią również nastrój w gorsze dni.