Do tragedii doszło na południu kraju. 10-latek zginął pod odśnieżającym pługiem

Pług śnieżny odśnieżający drogę
Do tragedii doszło na południu kraju. 10-latek wpadł pod odśnieżający pług
Źródło: VisualCommunications/Getty Images
W Finlandii doszło do tragicznego wypadku. Po intensywnych opadach śniegu pługi wyjechały ponownie na drogi. Pod Helsinkami 10-letni chłopiec zginął pod kołami traktora z pługiem.  

Finlandia. 10-latek wpadł pod odśnieżający pług

W wielu miejscach w Europie ponownie pojawiła się zimowa aura. W Finlandii, na południu kraju, lokalnie spadło prawie 30 centymetrów śniegu. Według meteorologów jest to najpoważniejszy atak zimy o tej porze roku od 50 lat. 20 lat temu w Finlandii pojawiły się opady po 20 kwietnia, ale nie w takiej ilości. W Espoo we wtorek rano (23.04) pokrywa śnieżna wyniosła 28 centymetrów, na na południu kraju było go jeszcze więcej.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Żałoba

DD_20220407_Ewart_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

W związku z intensywnymi opadami śniegu na drogi wyjechały odśnieżarki. We wtorek doszło do tragicznego wypadku z udziałem traktora z pługiem. W wypadku zginęło 10-letnie dziecko.

Dziecko zginęło pod kołami traktora z pługiem śnieżnym

Do tragicznego wypadku w szwedzkojęzycznej gminie Kauniainen. 10 latek wracał ze szkoły, kiedy doszło do tragedii. Sam operator pojazdu zadzwonił do centrum alarmowego. Świadkiem sytuacji było inne dziecko, które nie odniosło obrażeń. Jak poinformowała policja, udzielono mu wsparcia emocjonalnego.

- To dla nas spory szok - powiedział przewodniczący lokalnych władz Christoffer Masar. W środę na terenie gminy na znak żałoby flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztów.

Według śledczych z nieznanych przyczyn chłopiec wpadł pod ciągnik i zginął na miejscu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i bada ją pod kątem zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Atak zimy w Finlandii doprowadził do paraliżu komunikacyjnego na południu kraju. W Helsinkach zatrzymano ruch tramwajowy, a w Turku stanęła większość autobusów. Służby apelowały w tym dniu, aby osoby, które wymieniły opony na letnie, nie wyjeżdżały na drogi. Mimo to miało miejsce wiele wypadków i stłuczek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/lansi-savo.fi

Źródło zdjęcia głównego: VisualCommunications/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki