Żałoba

  Żałoba

  Śmierć to nieodłączna część naszego życia. Mimo że wszyscy się z nią stykamy, to mamy duże opory, aby o niej rozmawiać. Jeszcze trudniej jest wytłumaczyć dziecku, że ktoś mu bliski umarł. Jak przeprowadzić taką rozmowę? Jakich słów użyć, aby nie wystraszyć dziecka? Na ten temat rozmawialiśmy z Roksaną Benedykciuk, psychologiem dziecięcym.

  Małgorzata Ohme zaraża swoim optymizmem i niezwykłą energią. Niewiele jednak osób wie, że ostatnie miesiące nie są dla niej łatwe z powodu śmierci mamy, Barbary Sułowskiej. Prowadząca Dzień Dobry TVN opowiedziała nam, kiedy zdała sobie sprawę, jak niezwykłą więź stworzyła ze swoją rodzicielką i co jest najgorsze w przeżywaniu żałoby.

  Śmierć bliskiej osoby to ból, smutek i cierpienie. Mimo że każdy kiedyś będzie musiał się zmierzyć z takim emocjami, to poradzenie sobie z nimi nie jest proste. W przejściu przez żałobę i zaakceptowaniu faktu, że ktoś bardzo dla nas ważny już nie wróci, może pomóc towarzyszka żałoby. Kim jest ta osoba? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z Anją Franczak, która jest jedną z nich.

  Paweł Małaszyński tuż przed świętami umieścił na swoim instagramowym profilu dwie czarne grafiki, na jednej z nich widniał kir. Wielu fanów złożyło aktorowi kondolencje i podzieliło się swoimi doświadczeniami związanymi z utratą bliskich osób. Teraz artysta podziękował wszystkim za przekazane słowa wsparcia i otuchy w trudnym dla jego rodziny czasie.

  To trudne chwile dla Joanna Kurowskiej. Aktorka poinformowała bowiem o śmierci swojej siostry Hanny. We wzruszających słowach pisała o ostatnim spotkaniu z bliską jej osobą i kolejnym planowanym na najbliższe dni. - Na stole w kuchni stoją jeszcze pierogi, które kupiłam dla Ciebie, bo wiem , że lubiłaś... – wyznała ze smutkiem.