Żałoba

  Marta Żmuda Trzebiatowska bez reszty oddała się macierzyństwu. Kiedy na świecie pojawiły się dzieci, oczywistym było, że rzeczywistość jej i Kamila Kuli na zawsze się zmieni. Aktorka w szczerej rozmowie opisała, jak wyglądało ich życie po porodzie. Nie zawsze było miło i przyjemnie.

  Spowodowanie śmiertelnego wypadku niejednokrotnie pozostawia trwałe szkody psychiczne. Jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy? Jak wesprzeć osobę, która niesłusznie się obwinia?

  Aktorka pozuje pod zamkiem Windsor.

  Jaki przesąd jest związany z tą tradycją?

  W piątek 9 września - po śmierci królowej Elżbiety II - następca tronu w Wielkiej Brytanii Karol III wygłosił orędzie do narodu. We wzruszających słowach pożegnał mamę. - Niech lot aniołów poprowadzi cię na spoczynek - podkreślił.

  O której godzinie zmarła brytyjska królowa?

  Kazimierz Mazur nie żyje. Informację o jego śmierci przekazała agencja Wink Managment, z którą współpracował. Miał 74 lata.

  Carol Schumacher przeżyła rodzinną tragedię.

  Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień pod koniec lipca poinformowali, że zmarł ich ukochany syn. Po miesiącu od śmierci dziecka piłkarz postanowił udzielić pierwszego wywiadu. Jak radzi sobie z żałobą?

  O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Mariusz Szczygieł.

  „Ubranie potrafi człowieka zabić, potrafi też ocalić”.

  Marina Smith pożegnała zgromadzonych na jej pogrzebie bliskich w wyjątkowy sposób. Zmarła 87-latka, dzięki firmie syna i zaawansowanym technologiom, rozmawiała z żałobnikami. Jak to możliwe?

  Artystka zmarła 14 lipca, w wieku 71 lat.

  Karolina Brzuszczyńska w ostatnich miesiącach walczyła o życie cierpiącego na białaczkę brata. Niestety, nie udało mu się wygrać z chorobą.

  Joanna Koroniewska w wieku 22 lat pochowała mamę. W szczerej i kobiecej rozmowie opowiedziała o bolesnej stracie i o tym, jak sobie z nią poradziła. - Wiedziałam, że w ekstremalnej sytuacji nikt mnie nie uratuje - przyznała.

  Zyskał popularność m.in. dzięki roli w firmie "Małe dramaty".

  Jak pomóc osobom, które nagle straciły swoich bliskich? Poznaj porady psychoterapeutki.

  Czy żałobę można podzielić na ważną i mniej ważną?

  Pracownicy wspominają ją jako osobę ciepłą, mądrą i niezwykle kompetentną.

  Anja Franczak jest certyfikowaną towarzyszką w żałobie, doulą umierania i mistrzynią ceremonii. Prowadzi humanistyczne pogrzeby, pomaga w odchodzeniu i wspiera tych, którzy pozostali. W cyklu "Pożegnania" rozmawia z Adamem Barabaszem o tym, czy można umierać po swojemu i poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym jest dobra śmierć. 

  Katarzyna Skrzynecka podzieliła się z fanami smutną informacją. Gwiazda opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym pożegnała zmarłego ojca. Słowa pogrążonej w żałobie aktorki zostały opatrzone wyjątkowymi zdjęciami.

  Dr Piotr Kiembłowski, psycholog i psychoterapeuta Fundacji Nagle Sami, radzi, jak przepracować własną żałobę i wspierać najmłodszych w jej przeżywaniu.

  Małgorzata Ostrowska-Królikowska to aktorka z wieloletnim stażem, a prywatnie mama pięciorga. Prężnie prowadzi media społecznościowe, gdzie pokazuje swoje codziennie życie - czasami zaskakuje fanów fotografiami sprzed lat. Tak było i tym razem. Małgosia pochwaliła się zdjęciem sprzed 37 lat.

  Agata Młynarska jest w żałobie. Prowadząca "Bez tabu" pożegnała w mediach społecznościowych wieloletnią przyjaciółkę, artystkę Annę Bimer. - Tej pustki nie da się zapełnić - napisała.

  O jej śmierci poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

  Co dla rodziców oznacza utrata dziecka? Jak zrozumieć towarzyszące im emocje?

  Ludzie pogrążeni w żałobie nie mają czasu ani siły na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań, więc wybierają spośród dostępnych produktów.

  Pizza Paweł, znany TikTokowy twórca, mierzy się z ogromną życiową tragedią. Zmarł jego wieloletni partner, z którym dotychczas tworzył humorystyczne filmy. On i jego "Daddy" stali się gwiazdami i codziennie przynosili uśmiech swoim widzom. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, spotkał się z Pawłem, by #BezCukru pomówić o stracie i czasie żałoby. 

  Sanah, Michał Szpak, Vito Bambino, Matylda Damięcka - te nazwiska zna każdy. Niewielu jednak potrafi sobie wyobrazić tych artystów w tradycyjnym repertuarze… pogrzebowym. Dla muzyków z zespołu Polskie Znaki nie ma jednak granic - tak powstała płyta niezwykła. Album „Rzeczy ostatnie” to zderzenie tekstów z ludowych śpiewników i nowoczesnego brzmienia. To także pretekst do refleksji nad przemijaniem. Rozmowa z Radkiem Łukasiewiczem i Jarkiem Ważnym otwiera nowy autorski cykl Adama Barabasza: "Pożegnania". 

  Dziennikarz pożegnał tatę podczas programu.