Suki Waterhouse o trudnych chwilach po porodzie. "Czwarty trymestr był upokarzający"

Suki Waterhouse o trudnych chwilach po porodzie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Suki Waterhouse i Robert Pattinson niedawno powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Piosenkarka i aktorka pokazała ciało po ciąży oraz opowiedziała o tym, co tuż po porodzie było dla niej najtrudniejsze.

Suki Waterhouse o porodzie

Suki Waterhouse i Robert Pattinson bardzo rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym. Informacja, że zostali rodzicami trafiła do mediów i fanów aktorskiej pary z opóźnieniem. Niedawno Waterhouse pokazała w sieci zdjęcie malucha. W swoim najnowszym wpisie na Instagramie gwiazda zdecydowała się opowiedzieć o tym, co było dla niej najtrudniejsze tuż po porodzie.

- Czwarty trymestr był upokarzający! Okres poporodowy był wypełniony radością, mnóstwem śmiechu, łez i mnóstwem hormonów! Jestem dumna ze wszystkiego, co moje ciało osiągnęło, i dumna z dobroci i łaski, jaką obdarzyłam siebie w okresie rekonwalescencji - zakończyła swój wpis.

Czwarty trymestr. Co to jest?

Określenie "czwarty trymestr", którego użyła aktora wywołało spore poruszenie u części komentujących osób. - Nie ma czwartego trymestru, są tylko 3 trymestry przed porodem! Jeśli będziesz mamą, przynajmniej poznaj fakty! Pierwszy trymestr 1-3 to pierwszy trymestr 3-5 to drugi trymestr, a 6-9 to trzeci trymestr nie ma czwartego piątego trymestru - napisała postem jedna z komentujących kobiet. - Czwarty trymestr to okres po porodzie i wszystko, co się z tym wiąże pod względem psychicznym - stwierdziła inna internautka.

A jak jest naprawdę? Mimo że ciąża składa się z trzech trymestrów, to część specjalistów mówi również o czwartym. Pomysłodawcą tego terminu jest Harvey Karp, amerykański pediatra. Lekarz uważa, że trzy pierwsze miesiące, kiedy dziecko jest już na świecie powinny być przedłużeniem jego życia płodowego.

Zdaniem specjalisty dziecko powinno być w tym czasie dość ciasno otulane, dzięki temu dalej będzie miało wrażenie, że wciąż jest w macicy. Dodatkowo ekspert zaleca częste przytulanie dziecka (chodzi przede wszystkim o tzw. kontakt "skóra do skóry") oraz kołysanie. Ważną kwestią jest również ssanie. Specjalista uważa, że dawanie małym dzieciom smoczków może zaburzyć ten naturalny odruch i sprawić, że pojawią się trudności z karmieniem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Gareth Cattermole Staff/'Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes