Suki Waterhouse o porodzie
Suki Waterhouse i Robert Pattinson bardzo rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym. Informacja, że zostali rodzicami trafiła do mediów i fanów aktorskiej pary z opóźnieniem. Niedawno Waterhouse pokazała w sieci zdjęcie malucha. W swoim najnowszym wpisie na Instagramie gwiazda zdecydowała się opowiedzieć o tym, co było dla niej najtrudniejsze tuż po porodzie.
- Czwarty trymestr był upokarzający! Okres poporodowy był wypełniony radością, mnóstwem śmiechu, łez i mnóstwem hormonów! Jestem dumna ze wszystkiego, co moje ciało osiągnęło, i dumna z dobroci i łaski, jaką obdarzyłam siebie w okresie rekonwalescencji - zakończyła swój wpis.
Czwarty trymestr. Co to jest?
Określenie "czwarty trymestr", którego użyła aktora wywołało spore poruszenie u części komentujących osób. - Nie ma czwartego trymestru, są tylko 3 trymestry przed porodem! Jeśli będziesz mamą, przynajmniej poznaj fakty! Pierwszy trymestr 1-3 to pierwszy trymestr 3-5 to drugi trymestr, a 6-9 to trzeci trymestr nie ma czwartego piątego trymestru - napisała postem jedna z komentujących kobiet. - Czwarty trymestr to okres po porodzie i wszystko, co się z tym wiąże pod względem psychicznym - stwierdziła inna internautka.
A jak jest naprawdę? Mimo że ciąża składa się z trzech trymestrów, to część specjalistów mówi również o czwartym. Pomysłodawcą tego terminu jest Harvey Karp, amerykański pediatra. Lekarz uważa, że trzy pierwsze miesiące, kiedy dziecko jest już na świecie powinny być przedłużeniem jego życia płodowego.
Zdaniem specjalisty dziecko powinno być w tym czasie dość ciasno otulane, dzięki temu dalej będzie miało wrażenie, że wciąż jest w macicy. Dodatkowo ekspert zaleca częste przytulanie dziecka (chodzi przede wszystkim o tzw. kontakt "skóra do skóry") oraz kołysanie. Ważną kwestią jest również ssanie. Specjalista uważa, że dawanie małym dzieciom smoczków może zaburzyć ten naturalny odruch i sprawić, że pojawią się trudności z karmieniem.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Czy można jeść pomidory, karmiąc piersią?
- Opryszczka a karmienie piersią – jak sobie z nią poradzić i nie zarazić malucha?
- "Poczułem odpowiedzialność za mojego synka". Czy mężczyzna powinien być przy porodzie?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Gareth Cattermole Staff/'Getty Images