Przed nami wakacyjne wyjazdy, które zwiększają szansę na zgubienie dziecka w tłumie. Każdy rodzic wie, że często wystarczy tylko chwila nieuwagi, żeby stracić podopiecznych z oczu.
Te słowa łapią za serce.
Słowo "tata" to jedno z pierwszych i najważniejszych słów dziecka. W ramach akcji #TatawDomu informujemy ojców o przysługującym im prawie do skorzystania z urlopu rodzicielskiego. W końcu nie ma nic cenniejszego od budowania relacji ze swoimi dziećmi. O kampanii opowiedzieli nam więcej dziennikarze Damian Michałowski i Tomasz Siekielski oraz Przemysław Saleta, były kick-boxer i pięściarz.
Ratowniczka medyczna Adrianna Cienkusz w Dzień Dobry TVN pokazała krok po kroku, co należy zrobić.
Oczekiwania często odbiegają od rzeczywistości. Przekonała się o tym pewna świeżo upieczona mama.
Co piąta kobieta ma szanse na naturalne zapłodnienie.
"Brzmi strasznie, dopóki się nie zobaczy".
"Incydentalne przeniesienie pasożyta".
Opiekę nad dzieckiem powinni piastować oboje rodzice. Niestety niektórzy ojcowie nie do końca poczuwają się do odpowiedzialności i jeśli już zaopiekują się maluchem, to za każdą nieprzewidzianą sytuację winą obarczają matkę dziecka. Tak było w przypadku pewnego mężczyzny, który mediach społecznościowych postanowił opisać swój nieudany spacer z dzieckiem.
"Jest bardzo wiele formalnych rzeczy".
Kobieta przestrzega innych rodziców.
Waga niemowlaka to jeden z parametrów, który pozwala ocenić, czy maleństwo rozwija się prawidłowo. Jest ona zależna od wielu czynników, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych.
Ciąża to wspaniały okres w życiu kobiety, jednak dla niektórych może być bardzo trudnym doświadczeniem.
- Widać było, że są bardzo spocone - relacjonował starszy inspektor Paweł Osiadacz.
W Dzień Dobry TVN przeprowadziliśmy eksperyment, który zweryfikował, czy reagujemy na przemoc psychiczną wobec dzieci.
Niecodzienny orszak zrobił spore wrażenie na mieszkańcach Pabianic
Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia, a o losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny.
Nie wszystkim się to jednak spodobało.
Macierzyństwo bywa bardzo trudne, szczególnie jeśli to, co robią w domu jest niezauważane. Kobiety jednak chcą z tym walczyć i mają na to sposoby. Jeden z nich przedstawiła internautka. Na to, co usłyszała od męża bardzo stanowczo zareagowali jej obserwatorzy.
Głód wiedzy i chęć do nauki zasługują raczej na pochwałę niż karę. Niestety to właśnie tej ostatniej może się spodziewać pewna 28-latka, która udawała nastolatkę, aby móc uczyć się w liceum. Czym kierowała się kobieta i co jej za to grozi?
W jakiej sytuacji nauczyciel może zmienić ocenę?
Dwuletnia Lenka cierpi na zespół Retta, który odbiera jej mowę i sprawność
10. tydzień ciąży uważany jest za czas przełomowy.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał komunikat ws. zabawki marki Sinsay.
Marzena Figiel Strzała podróżuje po całym świecie i pokazuje, jak traktowane są dzieci. Wiele z nich musi pracować, niekiedy w bardzo trudnych warunkach, aby przetrwać. Co nas czeka w najnowszej odsłonie cyklu "Dzieci świata"? Jakie regiony globu odwiedzi nasza reporterka? O tym Marzena Figiel Strzała opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Szkoła waldorfska, nazywana także szkołą steinerowską czy wolną szkołą, to ucieleśnienie oryginalnej wizji pedagogiki Rudolfa Steinera. Autorskie koncepcje nauczania wdrożone w pierwszej szkole waldorfskiej okazały się na tyle skuteczne, że stosowane są w prawie dwóch tysiącach przedszkoli i ponad tysiącu szkół na całym świecie. Co to jest szkoła waldorfska?
Zbliża się pora urlopów. Niemal każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten wyjątkowy czas, podczas którego może oderwać się od obowiązków zawodowych. Odpoczynek jednak nie jest taki oczywisty, gdy podróżują z nami dzieci. Jak go zatem zorganizować, by skorzystały na tym nasze pociechy i my sami? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z blogerką podróżniczą Natalią Sitarską, ekspertką ds. edukacji rodzicielskiej Marielle Tourel i aktorką Marią Konarowską.
Mieszkańcy wielu państw afrykańskich borykają się z trudną sytuacją ekonomiczną i koniecznością codziennej walki o zaspokojenie podstawowych potrzeb. Bieda jest tam powszechna, z czego doskonale zdają sobie sprawę Europejczycy. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak należy się zachować, gdy są proszeni o pomoc, zwłaszcza przez dzieci. Co najlepiej zrobić?