Odblaski dla dzieci i dorosłych. Jakie wybrać?

Odblaski dla dzieci i dorosłych
Źródło: Dzień Dobry TVN
Odblaski dla dzieci i dorosłych
Odblaski dla dzieci i dorosłych
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Jesienią i zimą należy zadbać o zwiększenie naszej widoczności na drogach. Pomogą nam w tym ubrania i akcesoria z elementami odblaskowymi. Jakie produkty wybrać i czym powinny się charakteryzować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka od odblasków, Aneta Niciak.

Bezpieczeństwo na drodze

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 205 wyszli na ulicę Spartańską, by zwrócić uwagę na problem związany z bezpieczeństwem wokół szkół. - Powiem tylko tyle, że wokół naszej szkoły w ostatnich miesiącach miały miejsce aż trzy wypadki bardzo poważne. Dzieci były potrącone przez pojazdy - tłumaczył w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN Piotrem Wojtasikiem, uczestnik akcji, pan Maciej.

- Zebraliśmy ponad 400 podpisów rodziców i nie tylko rodziców. Domagamy się gruntownej rewitalizacji całej ulicy. Chcemy, żeby powstała bezpieczna ścieżka rowerowa, bo teraz dzieci muszą jeździć chodnikami - dodał. Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka? Każda pociecha powinna mieć na sobie odblaskowe elementy.

Odblask ratuje zdrowie i życie

W okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybciej, powraca problem braku widoczności pieszego na drodze. Ważne jest, by poruszając się wieczorem mieć na sobie odblask. Dzięki niemu chronimy swoje zdrowie, a nawet i życie. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka w dziedzinie odblasków Aneta Niciak opowiedziała, jakie odblaski warto kupić w sklepie.

- Mamy tutaj dwa odblaski, które sobie migają podczas noszenia torebki. Taki odblask zbudowany jest w ten sposób, że wyobraźmy sobie taki słonecznik, w którym każde ziarenko odbija światło. Te wszystkie ziarenka są skumulowane w jedną taką powierzchnię i to jest tak jakby wiązka światła, która rzucana przez samochód, wraca do kierowcy - tłumaczyła.

Aneta Niciak zaznaczyła, że kupowany przez nas odblask powinien mieć certyfikat. - Certyfikowany odblask jest zbudowany tak, że ta koncentracja odblasku jest ogromna na tej małej powierzchni. Odblaski niecertyfikowane, wyobraźmy sobie ten sam słonecznik, gdzie ktoś wyskubał na przykład więcej niż połowę tych ziarenek, co dziesiąte zostawił - dodała.

Pamiętajmy, że powinniśmy być widoczni z każdej strony. Warto więc zainwestować w odblaskowy worek, breloczki, które możemy przypiąć do torby lub plecaka, opaski, kamizelki czy czapki z taśmą. - Produkt musi mieć znak CE. Jeżeli jest ten znaczek, to wtedy śmiało można kupować - podsumowała.

DD_20231025_Wojtasik_live_REP
Bezpieczeństwo na drodze
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?