Radni z Wrocławia nie chcą finansować religii. "Zmienia się podejście w społeczeństwie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Samorządowcy z Wrocławia nie chcą dłużej finansować lekcji religii w szkołach. Zdaniem urzędników powinny być one finansowane ze środków państwa, a nie funduszy należących do samorządów. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka TVN24, Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Radni nie chcą finansowania religii

Urzędnicy z Wrocławia nie chcą finansować lekcji religii w szkołach. Przedstawiciele miasta dążą do tego, by katecheza przestała być opłacana ze środków finansowych należących do samorządów.

- Samorządowcy stwierdzili, że widzą, że w ich szkołach coraz więcej rodziców wypisuje dzieci z religii. Urzędnicy z Wrocławia mówią tak: "Dlaczego my jako miasto mamy to finansować, skoro to Państwo wprowadziło ten przedmiot jako obowiązkowy, dwa razy w tygodniu, więc niech ono to finansuje" - powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka i prezenterka TVN24, Dagmara Kaczmarek-Szałkow. - Na razie jest to taka forma deklaracji - dodała.

Dziennikarka opowiedziała również o sondażu, z którego wynika, że zdaniem ponad połowy Polaków lekcja religii nie powinna odbywać się w szkole. - Zmienia się podejście w społeczeństwie - zaznaczyła Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

To warto wiedzieć o poranku

Trwa obława za mordercą 6-latka z Gdyni. - Ten mężczyzna jest nadal na wolności. Do każdego z państwa apelujemy i prosimy o jakąkolwiek formę pomocy, prosi o to policja. Funkcjonariusze opublikowali wizerunek, [...] jest on poszukiwany listem gończym, niestety ma ogromne zdolności ukrywania się - tłumaczyła dziennikarka w studiu Dzień Dobry TVN.

Amerykańska gwiazda koszykówki VBW Arki Gdynia brutalnie pobita w Gdańsku. Mikayla Cowling została zaatakowana przez ochroniarza w klubie, podczas świętowania zwycięskiego meczu. - To jest człowiek, który już był skazywany za pobicie. Teraz zrobił to po raz kolejny, bez żadnego powodu zaatakował kobietę w klubie nocnym - powiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Minął tydzień od wyborów. Kiedy poznamy nazwisko premiera? - Dzisiaj pre-rozmowy, później rozmowy liderów, jutro oświadczenie opozycji i ruszają narady u prezydenta - poinformowała prezenterka TVN24.

W studiu Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się także o zawodach w rzucaniu workami do celu, które odbyły się w USA. Nagrodą była kwota w wysokości aż 3 tys. dolarów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości