pobicie

  pobicie

  Sytuacja izolacji potęguje przemoc domową. Zamknięcie w czterech ścianach i przebywanie ze sobą cały czas sprzyjają utrzymaniu tajemnicy, narastaniu frustracji i bezradności. Katarzyna Grochola otwarcie mówi o swoich trudnych doświadczeniach życiowych. Pisarka była w związku z partnerem, który przez trzy lata stosował wobec niej przemoc. Teraz wspiera kobiety, które są w podobnej sytuacji.

  Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z domów opieki na warszawskiej Białołęce. Według ustaleń policjantów, pomiędzy dwoma mężczyznami, 68-latkiem i 75-latkiem, doszło do awantury. W jej trakcie młodszy miał dotkliwie pobić starszego pensjonariusza, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

  Wydawałoby się, że Paris Hilton żyje lekko, łatwo i przyjemnie. 39-letnia miliarderka nie musi martwić się o jutro, a przez lata głośno było wyłącznie o kolejnych skandalach z jej udziałem oraz zakrapianych imprezach. Teraz na światło dziennie wyszła informacja, że dziedziczka hotelowej fortuny niejednokrotnie tkwiła w toksycznych związkach i nie potrafiła się z nich uwolnić. Mówi: "Znosiłam rzeczy, które nikogo nie powinny spotkać". Jak to możliwe?

  Katarzyna Dziedzic została - jak mówi - dotkliwie pobita przez swojego partnera. W wyniku jego ataku doznała m.in. złamania czaszki i otwartych ran twarzy. Kobieta upubliczniła fakt pobicia w internecie. Dlaczego się na to zdecydowała? Co dokładnie stało się tuż przed i w trakcie ataku? Jak Pani Katarzyna poznała swojego partnera? Kiedy zaczęło się między nimi psuć? Z Panią Katarzyną rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Magda Nabiałczyk. A jak były partner kobiety komentuje wydarzenie, o którym teraz jest głośno? Czuje się winny?

  Zapadł wyrok w sprawie nastolatek z Gdańska, które brutalnie pobiły koleżankę. Sąd skazał cztery z nich na pobyt w ośrodkach wychowawczych, jedną z nich na pobyt w ośrodku poprawczym oraz trzy z nich na dozór kuratorski.W czasie ogłaszania wyroku dziewczyny bezczelnie się śmiały. Czy wyrok był zasadny? Jaki jest procent dzieci, które trafiają do ośrodków poprawczych i faktycznie przechodzą reedukację? Czy tego typu ośrodki są wylęgarnią młodocianych przestępców? Gościem Dzień Dobry TVN była kryminolog dr Dagmara Woźniakowska-Fajst.

  W poniedziałek do szpitala trafił 3,5-letni chłopiec pobity prawdopodobnie przez konkubenta matki. W jakim stanie jest dziecko i na jakim etapie znajduje się śledztwo w tej sprawie? Dziennikarzowi Robertowi Stockingerowi powiedzieli dr Piotr Brzeziński i zastępca prokuratora rejonowego Marcin Licznerski. O karze, jaka grozi za taki czyn, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną.

  Kilka dni temu opinię publiczną poruszył film ukazujący nastolatki brutalnie bijące koleżankę ze szkoły. Czy jest to objaw wzrastającej agresji wśród polskiej młodzieży? Dlaczego osoby stojące z boku nie zareagowały tylko nagrywały to zdarzenie? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z socjologiem Agnieszką Taper i psychologiem Elżbietą Szadurą-Urbańską. Czy internet poprzez popularność jaką zdobywają tego typu nagrania, w pewien sposób zachęca do podobnych zachowań?

  Do zdarzenia doszło przed budynkiem szkoły, w której uczą się nastolatki. Dlaczego żaden świadek nie zareagował? Czy polską młodzież ogarnęła znieczulica? Jak reagować w takich sytuacjach? Dla Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Adam Krajewski przeprowadził rozmowę z podkom. Aleksandrą Siewert. Jakie kroki podejmie policja?

  Pani Marta została skatowana przez męża i jego kolegę. Mężczyźni przewrócili ją na podłogę, bili i kopali po całym ciele. Na szczęście policyjna interwencja zapobiegła najgorszemu. Panią Martę i jej brata Łukasza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o tym dramatycznym wydarzeniu. Jak wyglądały wcześniejsze relacje kobiety z mężem? Jakie rany odniosła wskutek pobicia? Jak zachowuje się rodzina męża względem Pani Marty? Zobaczcie, o co Pani Marta zaapelowała do innych kobiet.

  W Niemczech doszło do brutalnego pobicia przez osobę przebraną za klauna i uzbrojoną w kij baseballowy. Nie był to jedyny tego typu przypadek. O niebezpiecznej modzie, która dotarła do Europy zza oceanu opowiedział w studio Dzień Dobry TVN socjolog Grzegorz Makowski. Czy Polskę czeka fala agresywnych klaunów?

  Kilka dni temu w Gdańsku 65-letnia opiekunka brutalnie pobiła 8-miesięczne dziecko. Została nagrana przez mamę dziecka. Jakie konsekwencje karne grożą opiekunce za znęcanie się nad dzieckiem? Czy nagrywanie ukrytą kamerą było legalne? Jak możemy zapobiec takim sytuacjom? Gościem Dzień Dobry TVN była adwokat Anna Lesiak-Grzywińska.

  Kilka dni temu Paweł Surgiel zwrócił strażnikom miejskim uwagę, ponieważ swoim radiowozem blokowali miejsca parkingowe. W wyniku wymiany zdań, Pan Paweł został dotkliwie pobity przez mundurowych. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: „Łowcę radarów” Emila Rau i adwokata Zbigniewa Romana. Zapytaliśmy ich o uprawnienia straży miejskiej i częstotliwość agresywnych zachowań przedstawicieli tej formacji.