USA

  USA

  Stany Zjednoczone widnieją na liście miejsc do odwiedzenia turystów z całego świata. Ci najchętniej zwiedzają kultowe miejsca, które funkcjonują w filmach, muzyce i kulturze masowej. Jednym z takich miejsc jest słynące z kosmonautyki Houston w stanie Teksas.

  Las Vegas to szczególne miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych. Domeną tego miasta są kasyna, w których turyści z całego świata nie oszczędzają pieniędzy, licząc na wygraną. Dlaczego warto wybrać się do Las Vegas? Pogoda w tej stolicy rozrywki jest doskonała przez większość roku, a ilość atrakcji miasta poza luksusowym centrum jest bardzo duża.

  Filadelfia to miasto o burzliwej historii. Dzisiejsze jego tereny zamieszkiwało plemię Delawarów, a także Holendrzy, Brytyjczycy i Szwedzi. W 1681 roku Karol II Stuart przyznał prawa do tego terytorium Williamowi Pennowi, który utworzył stan Pensylwania. Filadelfia jest dziś największym miastem tego stanu i piątym w skali całego kraju. Czy warto odwiedzić Filadelfię podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych? Oczywiście, że tak!

  Chicago jest jednym z najbardziej zaludnionych miast Stanów Zjednoczonych, zaraz po Los Angeles i Nowym Jorku. Mieszka tu bardzo wielu Polaków. Miasto słynie ze specjalnej odmiany pizzy – deep dish, a jednym z 28 siostrzanych miast Chicago jest Warszawa. Będąc w USA, nie sposób zrezygnować z odwiedzenia tego miasta – zwłaszcza, że naprawdę jest tu co zwiedzać!

  Miami Beach na Florydzie należy do ulubionych miejsc gwiazd i zamożnych osób. Luksusowe apartamentowce i kurorty przeplatają się tam z piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Panująca w Miami Beach pogoda zachęca do wypoczynku, choć w sezonie temperatury są wysokie, dlatego chcąc dłużej przebywać w tym miejscu, trzeba przyzwyczaić się do upałów.

  Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?

  Z okazji 20-lecia stacji, na antenie TVN24 ukaże się cykl rozmów z wybitnymi postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Pierwszym gościem programu będzie Madeleine Albright, była sekretarz stanu w administracji Billa Clintona, pierwsza w historii kobieta - szefowa amerykańskiej dyplomacji. Premiera "Rozmów na 20-lecie" już w poniedziałek 28 czerwca o godzinie 20:30.

  Sotrovimab - to nazwa leku, który można stosować w nagłych wypadkach COVID - 19. Zezwolenie na jego stosowanie wydała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).Preparat jest oparty na przeciwciałach klonalnych. Jak sugerują badania laboratoryjne, środek działa przeciwko wszystkim groźnym wariantom koronawirusa. Kto może go stosować?

  Nowy Jork kojarzy się m.in. z Empire State Building, jedną z najsłynniejszych budowli w całych Stanach Zjednoczonych. Ile pięter ma Empire State Building i co jeszcze warto wiedzieć o tym ikonicznym budynku?

  Coney Island (w dosłownym tłumaczeniu "Królicza Wyspa") to należący do okręgu Brooklyn półwysep, słynący z piaszczystych plaż i lunaparków. W lecie jest to wakacyjne centrum Nowego Jorku, gdzie odpoczywają setki turystów. Poznaj atrakcje Coney Island i sprawdź, dlaczego warto je zobaczyć.

  W USA przeciw koronawirusowi zaszczepiono już więcej niż co czwartego dorosłego Amerykanina. Kampania szczepień nabiera tempa, w znacznym stopniu dzięki masowej produkcji krajowej szczepionki. Dlatego prawdopodobne jest uzyskanie odporności zbiorowej już w czerwcu. O szczegółach sytuacji w Stanach Zjednoczonych opowiedział Marcin Wrona, dziennikarz "Faktów TVN".

  Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?

  Od 20 stycznia Internet żyje zdjęciem amerykańskiego kongresmena - Berniego Sandersa, które zostało zrobione podczas zaprzysiężenia Joe Bidena. Zapytaliśmy eksperta od mediów społecznościowych Rafała Ferbera, dlaczego memy z Amerykaninem stały się tak popularne i przy okazji przypomnieliśmy najpopularniejsze viralowe akcje. Śmiechów nie było końca!