Nowy nałóg wśród uczniów. "Chciałbym zwalczyć to uzależnienie, ale nie potrafię"

e-papieros
Jak rozmawiać z dzieckiem o nałogu?
Jak rozmawiać z dzieckiem o nałogu?
E-papierosy nowym nałogiem młodzieży?
E-papierosy nowym nałogiem młodzieży?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Palenie e-papierosów jest coraz popularniejsze wśród młodzieży. Tylko pozornie zdrowsza alternatywa dla tradycyjnego tytoniu ma negatywny wpływ na organizm człowieka. O skutkach tego uzależnienia opowiedziała w Dzień Dobry TVN terapeutka Anna Prokop. Jak rozmawiać z dzieckiem o nałogu?

Skutki palenia e-papierosów

E-papierosy miały być zdrowszym zamiennikiem dla osób, które próbują rzucić palenie. Dziś już wiemy, że tego rodzaju alternatywa jest również uzależniająca i jej nadużywanie niesie ze sobą konsekwencje zdrowotne. Współcześnie jest to używka, po którą coraz chętniej sięgają młodzi ludzie. W Dzień Dobry TVN pojawiła się terapeutka uzależnień - Anna Prokop, która opowiedziała o tym, jak szkodliwe mogą być e-papierosy dla naszych dorastających dzieci. - Palenie e-papierosów jest tak samo złe, jak palenie zwykłych papierosów. [...] Uzależniają tak samo, a nawet bardziej. Je się pali non stop - tłumaczyła terapeutka uzależnień Anna Prokop. Do skutków palenia e-papierosów zaliczyć można m.in.: kaszel, skurcz mięśni, problemy z pamięcią, obniżenie odporności. Według gościni programu, gdy chcemy porozmawiać z naszym dzieckiem o uzależnieniu, musimy nastawić się na empatię, spokój oraz wyrozumiałość. Obserwacja dziecka oraz dbanie o jego potrzeby jest podstawą dla budowania relacji opartej na zaufaniu.

E-papieros. Nowa plaga w szkole

E-papierosy to coraz powszechniejszy nałóg wśród młodzieży. Reporterka programu "Uwaga" przyjrzała się tej sprawie. Jak pokazał materiał jej autorstwa, uczniowie nie mają problemu z kupieniem używki w osiedlowych sklepach, choć nie mają ukończonych 18 lat. Tak zwane "jednorazówki" wyglądem przypominają przybory szkolne i w prosty sposób mogą uśpić czujność nauczycieli.

- Ja palę, proszę pani, od 3 lat i uważam, że jestem uzależniony. Chciałbym zwalczyć to uzależnienie, ale nie potrafię - brzmiały słowa jednego z zaczepionych przez dziennikarkę uczniów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości