Uzależniają i niosą śmierć, a wciąż są dostępne w sieci. Czy Ministerstwo Zdrowia jest w stanie powstrzymać wyciek z e-recept na leki narkotyczne? Reportaż programu Uwaga! TVN.
Paris Jackson opublikowała w sieci odważny filmik i przyznała się do walki z nałogiem. Gwiazda pokazała, jak wyglądała jej droga do trzeźwości. Dziś dumnie zaznacza, że od 5 lat jest czysta.
Polska znajduje się w czołówce narodów nadużywających leków. Uzależnić można się bardzo szybko, a zdobycie recepty nie stanowi większego problemu. Jak działa mechanizm tego uzależnienia?
Na początku listopada weszło w życie prawo, które pozwala lekarzowi przepisać receptę między innymi na ten lek tylko podczas osobistej wizyty w placówce. Czy pomoże to zmniejszyć skalę uzależnień?
Michał Koterski podzielił się z fanami pełnymi emocji wpisem. Aktor ma za sobą dekadę walki o siebie. Choć nie zawsze było łatwo, dziś cieszy się trzeźwością i w drodze do walki z uzależnieniami pomaga innym.
Jak łatwo jest się od nich uzależnić od mediów społecznościowych i w jaki sposób kształtują one psychikę dziecka? Odpowiedzi na te pytania udzielili w Dzień Dobry TVN Mariusz Jędrzejko i Agnieszka Burton.
Rzucanie palenia jest niezwykle ciężkim procesem. Wie to każdy, kto chociaż raz w życiu uzależnił się od czegolwiek. Często w takich chwilach szukamy sposoby, aby odwrócić uwagę i zmniejszyć nasilenie objaw odstawienia, warto zacząć ćwiczyć. Sprawdź, co warto robić, aby skutecznie rzucić nałóg.
Niedawno wycofano ze sprzedaży alkotubki, czyli alkohol w formie przypominającej musy dla dzieci. Teraz w sklepach dostępne są alkolody, które nawiązują wyglądem do deserów uwielbianych przez najmłodszych.
Pracoholizm jest uzależnieniem behawioralnym, które nie należy do rzadkości. Przyczyny pracoholizmu są bardzo różne, zalicza się do nich m. in. perfekcjonizm i potrzebę osiągnięcia stanu stabilności. Narażone są na niego szczególnie osoby wykonujące wolne zawody. Z okazji Światowego Dnia Pracoholizmu, zwanego też Dniem Pracoholików, przypominamy, co kryje się za tym zaburzeniem. Oto wszystko, co warto o nim wiedzieć.
Pan Matusz pochodzi z małej wsi pod Żurominem. Ponad 10 lat temu uzależnił się od leków opioidowych. Zaczynał od leków przeciwbólowych, skończył na fentanylu, silnie uzależniającym leku dwa razy mocniejszym od morfiny. Mężczyzna walczy dziś o zdrowie i spokojne życie bez nałogu. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.