Czy jest to tzw. mniejsze zło, w porównaniu do zakupoholizmu?
Niedawno wycofano ze sprzedaży alkotubki, czyli alkohol w formie przypominającej musy dla dzieci. Teraz w sklepach dostępne są alkolody, które nawiązują wyglądem do deserów uwielbianych przez najmłodszych.
"Dziecko bardzo szybko wchodzi w mechanizm uzależnienia".
Dziś nie wstydzi się już mówić o sobie "trzeźwy alkoholik".
Czy aktorka miała opory przed tą metamorfozą?
"Drużyna AA" trafi do kin już 20 września.
Czy istnieją skuteczne metody pomocy?
Pracoholizm jest uzależnieniem behawioralnym, które nie należy do rzadkości. Przyczyny pracoholizmu są bardzo różne, zalicza się do nich m. in. perfekcjonizm i potrzebę osiągnięcia stanu stabilności. Narażone są na niego szczególnie osoby wykonujące wolne zawody. Z okazji Światowego Dnia Pracoholizmu, zwanego też Dniem Pracoholików, przypominamy, co kryje się za tym zaburzeniem. Oto wszystko, co warto o nim wiedzieć.
Pan Matusz pochodzi z małej wsi pod Żurominem. Ponad 10 lat temu uzależnił się od leków opioidowych. Zaczynał od leków przeciwbólowych, skończył na fentanylu, silnie uzależniającym leku dwa razy mocniejszym od morfiny. Mężczyzna walczy dziś o zdrowie i spokojne życie bez nałogu. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
"Umieranie jest proste, wystarczy się położyć i umrzeć".
Nowy Jork nie jest już miastem jak z amerykańskiego snu.
Czy da się naprawić system? Reportaż programu Uwaga! TVN.
"Poznawał dziewczyny w aplikacjach".
Reporterka programu Uwaga! TVN przez rok towarzyszyła kilku młodym osobom, walczącym z uzależnieniem od alkoholu. Jak wyglądała historia ich popadania w nałóg i czy udało im się go pokonać?
Zerwanie z uzależnieniem od nikotyny nie jest łatwe. Nasza redakcyjna koleżanka zdecydowała się rzucić palenie z pomocą hipnozy. Czy metoda okazała się skuteczna? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Joanna Hac-Mroczka, dziennikarka oraz Kinga Rochala, psycholożka, psychoterapeutka uzależnień.
"Umysł poznaje nowy mechanizm".
"Przede wszystkim przestańmy normalizować"
Eksperci sprawdzą, jak aktor zdobył leki na receptę.
Uważa się, że to głównie problem dotyczący dzieci i młodzieży, jednak obecnie dotyczy to również dorosłych.
- To zrujnowało moje życie - wyznał 41-latek.
Mefedron stał się bardzo popularną i łatwo dostępną substancją uzależniającą. Dziś zakup tego środka jest tak samo łatwy, jak zamówienie pizzy. Jak rozpoznać, że dziecko zażyło mefedron i co możemy zrobić, żeby mu pomóc?
Artur Szpilka to utalentowany pięściarz oraz zawodnik MMA, który stracił kilka lat swojego życia przez hazard i narkotyki. Na szczęście trudny czas ma już za sobą, a od kilku lat tworzy szczęśliwy związek z Kamilą Wybrańczyk.
Vape lub e-papieros to popularny wśród młodzieży gadżet, który ma zastąpić tradycyjne metody palenia tytoniu. Elektroniczne papierosy nie są jednak zdrową alternatywą.
Czy grozi nam epidemia?
Pani Agnieszka nie poddawała się w walce o córkę, nawet kiedy ta, po latach ciągów narkotykowych, zmieniała się w obcą, niebezpieczną osobę. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna dostała nowe życie. Reportaż Uwagi! TVN.
Vape lub e-papieros to popularny wśród młodzieży gadżet, który ma zastąpić tradycyjne metody palenia tytoniu. Elektroniczne papierosy nie są jednak zdrową alternatywą.
Choć rozgrywający się za oceanem dramat sprawia wrażenie odległego, warto zadać sobie pytanie, czy Polska ma potencjał na jego powtórzenie.
W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z psycholożką dziecięcą Aleksandrą Piotrowską oraz aktorką i mamą trzech synów Katarzyną Wajdą.
"On pije i się nie przejmuje, a kobieta ma poczucie wstydu"
Kiedy przekraczamy granicę między pracowitością a nałogiem?