dorastanie

  dorastanie

  Nagość przy dziecku to kwestia niezmiennie nurtująca rodziców. Temat jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Do jakiego wieku pociechy wypada się z nim kąpać? O tym, jak nagie ciało rodzica wpływa na rozwój najmłodszych w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholożka, Karolina Dziadkiewicz.

  Choć wszyscy kiedyś byliśmy nastolatkami, często po latach nie potrafimy wczuć się w sytuację młodych dorosłych. Oburza nas ich zachowanie i podejmowane przez nich decyzje. Równocześnie wielu rodziców nie potrafi wpłynąć na dorastające dziecko w domu. Jak poprawić komunikację z nastolatkiem?

  Widzimy pierwszy siwy włos na swojej głowie. I co? Wyrywamy go i z obłędem w oczach szukamy kolejnego. Potem zaczynamy przyglądać się naszej twarzy i z rozżaleniem widzimy drobne zmarszczki wokół oczu. Jak to? Przecież jeszcze wczoraj zdawaliśmy maturę. Tak przynajmniej nam się do tej pory wydawało, ale tak naprawdę nasz egzamin maturalny był 12 lat temu. Czy nadszedł czas, aby w końcu dorosnąć? Czy od tego momentu nic nas w życiu dobrego i szalonego nie czeka? Starość to nie radość? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Jak pogodzić się z dorastaniem syna lub córki? Czy samodzielny wyjazd nastolatka na wakacje musi wiązać się ze stresem? Naszych gości - Katarzynę Dowbor, Leszka Talko, Pawła Poncyljusza i Piotra Mosaka - zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN o, jak sobie z tym radzą i - jak mówi Marcin Prokop - czy już polerują broń? Czy rodzice pilnują dorastających dzieci, czy może mają do nich zaufanie?

  Dorastanie dziecka to dorastanie całej rodziny. Tak, jak w dziecku buzują hormony wywołujące najróżniejsze reakcje, tak w rodzicach zachowanie dziecka wzbudza przeróżne odczucia, z którymi nie zawsze umieją sobie poradzić. Jak postępować z buntującym się nastolatkiem? Psycholodzy lansują model bezstresowego wychowywania dzieci – czy sprawdza się to w praktyce? Jak karać nastolatka, który nie chce nas słuchać?