Nożownik zaatakował grupę przedszkolaków. 5-letnie dziecko nie żyje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Na poznańskim Łazarzu - podczas spaceru z grupą przedszkolną - 5-letnie dziecko zostało dźgnięte nożem przez nieznajomego. Chłopiec zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała 71-letniego mężczyznę.

Poznań. Dziecko dźgnięte nożem

Poznański Łazarz, godzina 10:20. Grupa przedszkolaków wraz z opiekunami wychodzi na wycieczkę. Jednego z chłopców nożem atakuje nieznany sprawca. Jak przekazuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, mężczyzna ranił 5-latka w okolice klatki piersiowej. - Dziecko natychmiast trafiło pod opiekę ratowników medycznych - informuje.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zespoły ratownicze, które podjęły reanimację chłopca. Następnie 5-latek został przetransportowany karetką do szpitala. - Jego stan jest poważny. Gdy był zabierany, były u niego oznaki życia - mówi Borowiak.

Niestety chłopca nie udało się uratować. - Dziecko zmarło - przekazał prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski z Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej ze szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Nożownik trafił w ręce policji

71-letni mężczyzna podejrzany o zaatakowanie chłopca został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz wzywają świadków na przesłuchanie.

- Nasza policjantka, która była po służbie i zjawiła się niemal po kilkunastu sekundach, obezwładniła tego mężczyznę, który zaatakował chłopca nożem. Pomógł w tym przypadkowy mężczyzna, który wytrącił temu 71-latkowi nóż z ręki - przekazał rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Na tę chwilę nie wiadomo, dlaczego starszy mężczyzna zranił dziecko.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: jaceksphotos/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości