wycieczka

  wycieczka

  Kijów to duża metropolia licząca około 3 miliony mieszkańców. Stolica Ukrainy ma wiele do zaoferowania turystom – ciekawe zabytki, piękne świątynie, a nawet światowej klasy murale poukrywane na kijowskich blokowiskach. Co warto zobaczyć w Kijowie?

  Belo Horizonte (czyli "Piękny Horyzont") to stosunkowo młode miasto położone w południowo-wschodniej Brazylii. Jest metropolią, która rozwinęła się z jednego gospodarstwa i przerodziła w stolicę stanu. Znane miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w latach 90. XIX w., dzięki czemu może się pochwalić ciekawą, modernistyczną architekturą.

  Zaledwie kilka lat temu niewielka miejscowość Mamerki stała się sławna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wszystko za sprawą Bursztynowej Komnaty, która przyciąga na Mazury mnóstwo turystów.

  San Marino to nowoczesne miasto-państwo – stolicą San Marino jest San Marino, a obszar całego państwa składa się z największego miasta, stolicy i terytoriów sąsiednich. Zwiedzając San Marino, trudno nie poczuć klimatu przepełnionego bogactwem historii tego miejsca.

  To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.

  Które wakacje bardziej zapadają w pamięć? Te spędzone w ekskluzywnym apartamencie, czy pod namiotem z rodziną lub przyjaciółmi? Dawid Woliński powiedział w Dzień Dobry Wakacje: "Bardziej pamiętam ten namiot z rodzicami". A które woli Maria Konarowska? Czy wszystkie pięciogwiazdkowe hotele są faktycznie identyczne na całym świecie?

  Po zagadkowej śmierci polskiej turystki w Egipcie, postanowiliśmy się dowiedzieć, jakie prawa przysługują nam jeśli wykupimy zagraniczne wczasy w biurze podróży. Co robić gdy zdarzy nam się wypadek? Czy polski obywatel poza granicami kraju podlega prawu polskiemu? Na te pytania odpowiedział nam Sylwester Nowakowski, radca prawny, który wygrał proces z biurem podróży o odpowiedzialność za śmierć klientów podczas wczasów w Egipcie.

  Tym razem Monika Mariotii zabrała nas na herbatę do Marrakeszu: "Pierwsza szklanka herbaty, pita rano, powinna być mocna jak życie". Jaka jest tajemnica pysznej, marokańskiej herbaty? Zobaczcie!

  Zaczynamy nowy cykl: "Dzień dobry Kanado!", w którym Irmina Somers przybliży widzom Dzień Dobry TVN Kanadę. Wybierzemy się z nią m.in. do lodowego hotelu, zobaczymy jak wygląda podlodowe wędkarstwo i dowiemy się, dlaczego kanadyjscy kierowcy zimą przesiadają się na skutery. Dziś poznaliśmy Quebec - francuskojęzyczną prowincję Kanady. Zapraszamy na spacer!

  Studio i redakcję Dzień Dobry TVN odwiedzili: Aneta, Marek i Jagoda Ziółkowscy. Pierwszą stacją na trasie ich wycieczki była "stacja Meteorologiczna". Spotkali się tam z szefem departamentu przewodników "DzieńDobrowych" Bartkiem Jędrzejakiem. Zobaczcie, co zrobili, aby się u nas znaleźć. Bardzo nam było miło gościć ich u siebie :)

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz - mama 7-letniego Rysia zabrała syna i jego przyjaciela na wycieczkę do najciekawszych zamków w Polsce. Kto zaskoczył ich, kiedy zbliżali się do pierwszego zamku? Co zobaczyli na szczycie wulkanu? Czego nauczyli się od wieśniaka? Na Ulę i chłopców czekały też inne atrakcje - obiad w średniowiecznej kuchni, przechodzenie przez ściany i lekcje magii niczym w "Harrym Potterze". A na koniec... wystrzałowa niespodzianka. Ile kosztuje taka wycieczka?