Pokazała, jak wyglądają pierwsze dni po porodzie. Nie mogła samodzielnie wstać. "To mnie przeraża"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ulga dla kręgosłupa podczas ciąży i opieki nad dzieckiem
Ulga dla kręgosłupa podczas ciąży i opieki nad dzieckiem
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Pierwsze dni, a nawet tygodnie po porodzie są niezwykle trudne dla młodych mam. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające kobietę, która mimo bólu próbuje samodzielnie wstać do toalety. To nagranie skłoniło inne mamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Pierwsze dni po porodzie

Poród to niezwykle piękne, choć zarazem trudne doświadczenie, a jego wpływ na ciało kobiety wciąż bywa tematem tabu. Coraz więcej kobiet ma jednak odwagę, by otwarcie mówić o tym, co przeżyły w pierwszych dniach po narodzinach dziecka. Przeważnie robią to za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jedna z kobiet postanowiła nagrać, jak wygląda jej pierwsza próba pionizacji po porodzie. Na filmie widać, jak trudno jest jej wstać, a każdy ruch sprawia młodej mamie ogromny ból.

Cierpienie po porodzie

Krótkie nagranie przedstawiające kobietę w połogu opublikował popularny pediatra @Jinekologmuratkayaoglu. - Czego nikt nie mówi o pierwszej wizycie w toalecie po porodzie? Twoje ciało zmienia się na zawsze, a ty będziesz potrzebowała pomocy w stawianiu pierwszych kroków - czytamy w opisie postu.

Nagranie szybko stało się hitem w sieci. W komentarzach zawrzało. - "Zazdroszczę kobietom, które przez to przechodzą, chcąc mieć dziecko, ale poród mnie przeraża i rezygnuję", "Ten pierwszy raz, kiedy stoisz po porodzie i to uczucie jest tylko czymś, co inna matka może zrozumieć" - czytamy.

Jedna z internautek postanowiła podzielić się swoimi traumatycznymi przeżyciami. - Nigdy mi nie powiedzieli, że będzie boleć, a mam na myśli POPARZENIE, kiedy siusiasz po raz pierwszy po porodzie. Miałam kilka szwów i natychmiast przestałam sikać, gdy poczułam ból. Trzęsłam się z bólu - wyznała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Image taken by Mayte Torres

podziel się:

Pozostałe wiadomości