Trudna rzeczywistość na porodówkach. "Przez 7 lat pracy na noc - nigdy się nie wyspałem"

Rzeczywistość na porodówkach
Polki rodzą w bólu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Doktor Wojciech Falęcki opowiedział o tym, jak wyglądają jego nocne dyżury na porodówce. Zaznaczył, że to nie jest najprzyjemniejsza część jego obowiązków, ale i tak uwielbia swoją pracę. Co dzieje się w trakcie takich dyżurów?

Praca na porodówce

Praca na porodówce to z pewnością wiele szczęśliwych momentów, ale są też takie obszary, które dla lekarzy są przykrym obowiązkiem. Opisał je dr Wojciech Falęcki. - Dalej uważam, że mam najlepszą pracę na świecie. Byłaby idealna gdyby nie dyżury. Jednak uważam, że jakoś bardziej wiarygodnie jest wziąć dyżur od czasu do czasu - tłumaczył w poście, który opublikował w mediach społecznościowych.

Wyjaśnił też, co konkretnie uwiera go w tych nocnych dyżurach:

  • Dyżur trwa 24 godziny.
  • Przez 7 lat pracy na noc - nigdy się nie wyspałem.
  • Nawet najwygodniejsza kanapa w szpitalu nie zastąpi średnio wygodnego łóżka w domu.
  • Każdy, dosłownie każdy czegoś od ciebie chce.
  • Kiedy myślisz, że właśnie się obrobiłeś z pracą - to praca bez problemu znajdzie ciebie.
  • Najgorszą, ale to najgorszą rzeczą jest oglądanie filmików do 4 rano np. o szerszeniach azjatyckich.
  • Macdonald’s na dyżurze się nie liczy …. Wszystkim, którzy myślą inaczej zapraszam na jeden dyżur ze mną… a moim współpracownikom w niedoli dyżurów życzę spokojnej nocy.

Rzeczywistość na porodówce

Posty opisujące pracę na porodówce dr Falęcki zamieszcza dość często. Ostatnio opisał bardzo ciężką noc. - Noc to normalna pora dnia. Tylko, że w nocy. Ten mały człowiek jest dziś 12 dzieckiem urodzonym na moim dyżurze. Zaraz po operacji przyjmuje kolejną i kolejną i kolejną pacjentkę - opisał.

I dodał: - Śpijcie póki możecie. Ja też chwilę usiądę na kanapie. W końcu jest 4 rano.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości