porodówka

  porodówka

  Dotychczas uważano, że przypadki COVID-19 są rzadkością u kobiet w ciąży. Aktualnie coraz więcej młodych kobiet w ciąży zaraża się i choruje na koronawirusa. - Przebieg jest taki sam jak u nieciężarnych - powiedział kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu prof. Mariusz Zimmer. Czy noworodki przychodzą na świat zakażone koronawirusem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trzy najlepsze położne w Polsce. Marzena Langner-Pawliczek, Monika Wójcik i Elżbieta Wójtowicz są laureatkami plebiscytu, w którym głosy oddawały pacjentki. Jak zmieniła się opieka okołoporodowa na przestrzeni lat? Czy ojcowie chętnie partnerują swoim żonom podczas porodu? Czy są oni pomocni czy raczej przeszkadzają położnym w pracy?

  Wybór szpitala przed porodem to kluczowa sprawa. Czym kierują się kobiety wybierając placówkę? Ile kosztuje poród w luksusowych warunkach? Na co może liczyć kobieta rodząc w szpitalu państwowym? Czy warto zapłacić za prywatną położną? Gościem Dzień Dobry TVN była Joanna Pietrusiewicz, Prezes Fundacji Rodzić Po Ludzku.

  Mateusz Maga wykonuje zawód zdominowany przez kobiety - jest położnym. Ile porodów przyjął do tej pory? Jak reagują na niego rodzące kobiety? Chcą, by się nimi opiekował przy porodzie? Mateusza i jego żonę Karolinę - również położną - gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Rozmawiają w domu o swojej pracy?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy bohaterów cyklu "Słodki ciężar". Rodzina Szczerbickich odwiedziła nas w komplecie :) Mała Apolonia jest na świecie już od 10 tygodni. Jak czują się obecnie młodzi rodzice? Co ich najbardziej zaskoczyło w rodzicielstwie? Czy mała Pola daje się wyspać swoim rodzicom?

  Kobiety z ciążą powikłaną są bardzo zestresowane. Dlatego też w rzeszowskim szpitalu, na oddziale patologii, lekarze i położne, by umilić czas oczekiwania swoim ciężarnym podopiecznym, zainicjowali projekt szpitalnego kina. Czy dobór filmów jest przypadkowy? Czy ma on przełożenie na samopoczucie lub przebieg porodu?

  Pani Bernarda Babicka twierdzi, że obudziła się w czasie operacji cesarskiego cięcia. Czy to możliwe, by pacjentka czuła ten przerażający ból? Z mężem poszkodowanej w Dzień Dobry TVN porozmawiał Mateusz Hładki. Jak dziś, tydzień po zabiegu, czuje się żona Dariusza Balickiego? Jak czuje się córeczka? Dlaczego lekarze zaprzeczają, by Bernadeta babicka miała się wybudzić podczas operacji? Czego małżeństwo oczekuje od szpitala?

  Sama urodziła dwójkę dzieci, ale na świat przyjęła 3550 noworodków. Chodzi oczywiście o położną Jeannette Kalytę, określaną często położną gwiazd. Właśnie ukazała się jej książka "Położna. 3550 porodów". Joanna Koroniewska dziękuje za naszym pośrednictwem Jeannette za to, że - jak mów - była przy niej w tym najważniejszym dla Joanny Koroniewskiej, w którym na świat przyszła jej córka. Jak jest rola położnej? Dlaczego nie przyjmuje już porodów w domu? Czy poród przez cesarskie cięcie ma wpływ na dziecko?

  Kobieta po porodzie wymaga takiej samej troski i zainteresowania, jak dziecko, które urodziła - napisała do nas w liście Pani Marta z Kalisza, która niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko. Czy normą jest, że kobieta po porodzie jest spychana na dalszy plan i w centrum zainteresowania jest teraz dziecko, które wydała na świat? Co na to psycholog Magdalena Pytel i ginekolog Małgorzata Uchman-Musielak? Czego potrzebuje matka w pierwszej dobie po porodzie? Poprosiliśmy naszych gości o komentarz w Dzień Dobry TVN.

  W Warszawskim Szpitalu na Solcu otwarta została dziś niezwykła wystawa "Nasze narodziny". Gościem Dzień Dobry TVN była organizatorka wystawy Dominika Dzikowska. Dlaczego zaraz po porodzie robi się zdjęcia dziecku, a nie matce z narodzonym dzieckiem? Jak udało sie naszemu gosciowi przekonać kobiety do tego, by w tak intymnym momencie życia, wzięły udział w sesji zdjęciowej?

  Poród dla kobiety jest zawsze okupiony bólem i cierpieniem. Większość matek uważa jednak, że tak powinno być. Sądzą, że poród naturalny jest najlepszy dla dziecka, a cierpienie i ból rodzącej jest w to wpisane. Dlaczego kobiety nie myślą o sobie podczas porodu? Dlaczego lekarze namawiają kobiety na porody naturalne?