Wręczyliśmy kolejną "Pozytywkę". Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie powędrowało na oddział położniczy szpitala w Chełmnie. Oferuje on sale rodzinne za darmo, a także pozwala partnerowi czy innej bliskiej osobie być przy kobiecie, gdy wykonywane jest cięcie cesarskie. Jak personel placówki zareagował na nagrodę?
"Pozytywka" dla oddziału położniczego w szpitalu w Chełmnie
Kolejna "Pozytywka" trafiła w ręce personelu porodówki szpitala w Chełmnie. Pani Beata, która pracuje na tym oddziale, stwierdziła, że nagroda to dla nich wielki zaszczyt. - Bardzo, bardzo wszystkim, którzy na nas głosowali, którzy nasz dostrzegli, dziękujemy - powiedziała.
- Szukamy nowych rozwiązań. Wprowadzamy kolejne rozwiązanie porodu z gwizdkiem, może to tak dziwnie wygląda, ale jest to nowa metoda wspomagająca oddychanie i pierwszy okres porodu szczególnie. Cięcie cesarskie wykonujemy w obecności osoby najbliższej, którą sobie życzy rodząca. Myślę, że to, co nas dzisiaj spotkało, to jest dla nas wielkie wyróżnienie. Po "Szpitalu przyjaznym dziecku", po innych wyróżnieniach, staramy się iść tą drogą. Stworzyliśmy taki zespół, który gwarantuje nam bardzo dobrą opiekę nad rodzicami, nad maluchem, nad pacjentkami - mówił jeden z lekarzy pracujących na oddziale.
Czym wyróżnia się porodówka w Chełmnie?
- Otrzymanie Pozytywki to jest przede wszystkim zasługa zespołu, który pracuje na oddziale ginekologiczno-położniczo-noworodkowym, tak, jak pan doktor wspomniał, od wielu lat są oddziałem wiodącym w promowaniu różnych jakościowych rozwiązań. [...] Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie ogromne zobowiązanie i myślę, że w imieniu całego zespołu mogę śmiało stwierdzić, że mają tyle pomysłów, że będą kolejne nowe rozwiązania - zapewniła dyrektorka placówki.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Rafał Collins pomógł Tomkowi Komendzie. Komentuje wyrok: "Farsa!"
- 60 proc. warszawiaków chce nocnej prohibicji. Wyniki Barometru Warszawskiego
- Sprzedają i grają na ulicy, żebrzą, zbierają złom. Emeryci muszą dorabiać. "Żeby nie umrzeć z głodu"
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Agata Zjawińska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN