nagroda

    nagroda

    Członkowie Akademii Fonograficznej każdego roku wybierają artystów, którzy mogą poszczycić się nieprzeciętnymi osiągnięciami. Nominacje do Fryderyków wywołują niepowtarzalne emocje wśród twórców, ale nie pozostają też obojętne ich fanom. Wiadomo już, kto ma szansę sięgnąć po prestiżową statuetkę w wybranych kategoriach oraz kogo zobaczymy na scenie podczas uroczystej gali w Szczecinie.

    Ostatnie tygodnie nie dają nam powodów do szczęścia. Dramatyczna sytuacja w Ukrainie, wciąż rozprzestrzeniający się koronawirus, a do tego wiosenne przesilenie. Jeśli powoli zaczynacie tracić zapał, a wasz humor pozostawia wiele do życzenia, przyjrzycie się swojemu jadłospisowi. Jak się okazuje, niektóre produkty potrafią sprawić, że poczujemy się, choć odrobinę, lepiej.

    Z nami 73. gala rozdania nagród Emmy, które określane są jako "telewizyjne Oscary". "The Crown", "Ted Lasso" oraz "Gambit królowej" zostały nagrodzone w najważniejszych kategoriach serialowych. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

    Literacka Nagroda Nike to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Jej organizatorzy ogłosili właśnie listę 20 nominowanych do niej książek. Są wśród nich powieści, opowiadania, reportaże, eseje, biografia i monografia historyczna, a także tomy poezji. Zobacz, którzy autorzy ubiegają się o statuetkę i 100 tys. zł.