- Wiktor Dyduła zaprezentował na żywo tytułowy utwór z nowej płyty "Tak jak tutaj stoję", który jest dla niego najbardziej osobistą piosenką — opowiada w niej o śmierci swojego ojca, przeżytej w wieku 14 lat.
- Artysta podkreśla, że wykonanie tego utworu zawsze kosztuje go wiele emocji — na koncertach często się wzrusza, a finał występu zamienia się w moment zadumy.
- Dyduła jest w trakcie jesiennej trasy "Tak jak tutaj stoję tour", podczas której odwiedzi m.in. Szczecin, Katowice, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Toruń i Białystok.
Wiktor Dyduła o osobistej piosence
Po sukcesie "Tam słońce gdzie my" Wiktor Dyduła wrócił do fanów z nową muzyką. W kwietniu ukazał się jego drugi album zatytułowany "Tak jak tutaj stoję", a w sobotnim programie artysta zaprezentował tytułowy utwór na naszej scenie. Jak podkreśla, to piosenka wyjątkowo dla niego ważna — najbardziej osobista w całym repertuarze.
– Ta piosenka mnie wzrusza. Opisywałem w niej przeżycia związane z moim tatą, który odszedł, kiedy miałem 14 lat. Pamiętam dokładnie moment, w którym byłem w domu i usłyszałem, jak na dole dzwonią po karetkę. To było bardzo mocne doświadczenie, które zostało ze mną. Postanowiłem to opisać, bo wiem, że wiele osób ma podobne wspomnienia. Mogą się z tym utożsamić i wyładować emocje w piosence – tłumaczył wokalista. Przyznał, że wykonanie tego utworu na żywo zawsze wiąże się z ogromnym ładunkiem emocjonalnym.
– To jest okupione łzami. Na koncertach zawsze się rozklejam. Na koniec mamy taki moment zadumy – zdradził.
Wiktor Dyduła jest w trakcie jesiennej trasie koncertowej "Tak jak tutaj stoję tour".
- 21.11.2025 SZCZECIN - Nowa Dekadencja
- 28.11.2025 KATOWICE - P23
- 29.11.2025 LUBLIN - FK Zgrzyt
- 04.12.2025 WROCŁAW - Stary Klasztor
- 05.12.2025 GDAŃSK - Drizzly Grizzly
- 06.12.2025 TORUŃ - Kombinat Kultury
- 12.12.2025 BIAŁYSTOK - Zmiana Klimatu
Wiktor Dyduła na scenie Dzień Dobry TVN
Wiktor Dyduła na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewał utwór "Tak jak tutaj stoję". Zobacz nagranie:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki można znaleźć na Player.pl.
Zobacz także:
- Daniel Midas podbija scenę stand-upu. Porzuci "Szopkę dla reportera"? "Będę miał nowy kontent"
- Żony MoCarta podbijają scenę kabaretową. "Dziewczyny się znają jeszcze z piaskownicy"
- Najpopularniejszy islandzki komik w Polsce. "Macie dziwne litery"
Autor: NB
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News