Wytwarzaniem takiej oryginalnej biżuterii zajmuje się Lizadela. Kobieta prowadzi konto na Instagramie - empoweredmamajewelry - i tam pokazuje swoje prace.
Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.
Biżuteria z testów ciążowych. Jak powstaje?
Choć pomysł na robienie biżuterii z testów ciążowych wydaje się dziwny, to prace artystki zapierają dech w piersiach. Co więcej, dla niektórych kobiet mają one wymiar terapeutyczny. Jedna z pań, która zdecydowała się zamówić taką biżuterię zrobiła to, po tym, jak poroniła. Poprzez wisiorek chciała upamiętnić i zapamiętać swoje utraconą pociechę.
Na takie upamiętnienie dziecka, któremu nie dane było się urodzić zdecydowała się również Amy. - W naszyjniku będzie znajdować się zatyczka do testu ciążowego z którego dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nie mogę się pozbyć testu i uważam, że to idealny sposób, aby zawsze pamiętać o naszym dziecku - czytamy we fragmencie wiadomości, którą Lizadela dostała od kobiety.
Nietypowa biżuteria. Jak jest odbierana?
Lizadela w poście zamieszczonym na Instagramie podaje, że potrafi wykonywać biżuterię z różnych materiałów: mleka matki, fragmentów testów ciążowych, prochów zmarłych (w tym zwierząt domowych), włosów dziecka, suszonych płatków kwiatów, suszonych kawałków pępowiny, piasku czy ziemi.
Zdjęcia prac, które artystka prezentuje w mediach społecznościowych robią ogromne wrażenie na internautach. W komentarz pojawia się mnóstwo słów uznania dla jej talentu i świetnego pomysłu. - "Jakie ślicznie!", "Absolutnie to uwielbiam! Moje ostatnie dziecko urodzi się w listopadzie, więc chcę naszyjnik z mlekiem matki", "Są piękne" - czytamy pod postem.
Pojawiły się też głosy krytyki. - Co? Biżuteria z zakrętki do testu ciążowego? Ten trend staje się coraz dziwniejszy - stwierdziła jedna z komentujących osób. - Dziwne - dodał inny użytkownik Instagrama.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Gadżety na szkolny stres. Jak zaopiekować się emocjami dziecka?
- Boisko na dachu i miejsce dla 900 dzieci. Jak wygląda najnowocześniejsza szkoła w Polsce?
- Jak zmiana środowiska wpływa na dziecko? Psycholog: "To przecież jest strata"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: PhotoAltoFrederic/Cirou/Getty Images