kobieta

  kobieta

  Postmenopauza to stan kobiety po zakończonym procesie przekwitania. Warto zaznaczyć, że dopiero po roku od wystąpienia ostatniej miesiączki można mieć pewność, że doszło do przekwitania.

  Od wielu lat Polki coraz częściej podejmują decyzję o późnym macierzyństwie. Nikogo zbytnio nie dziwi już widok ciężarnej po 30-tce, a nawet 40-tce, choć tak naprawdę optymalny okres na zajście w ciążę przypada znacznie wcześniej. O tym, z czym wiąże się późna ciąża, opowiada dr n. med. Dominika Trojnarska, ginekolog-położnik krakowskiego Centrum Medycznego Superior.

  Ołena Łuhowa ma 93 lata, jest historyczką i postanowiła chwycić za broń, aby walczyć z Rosjanami. Jak podaje portal Ukrainska Prawda o tym, że Rosja zaatakowała jej kraj, starsza pani dowiedziała się dopiero 1 kwietnia. Rodzina utrzymywała bowiem tę informację w tajemnicy, bo bała się pogorszenia zdrowia seniorki.

  Poznaliśmy listę finalistek kategorii otwartych 13. edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, największego i najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów, działających na rzecz równości, różnorodności, włączania i ekologii. Wybór nie był prosty, gdyż w tym roku wpłynęła rekordowa ilość nominacji. Było ich ponad 1300. Kto zawalczy o nagrodę?

  Co trzecia firma na terenie naszego kraju należy do kobiety. Najwięcej bizneswoman działa w sektorze pomocy społecznej - wynika z nowych danych KRS. Które jeszcze branże są szczególnie bliskie Polkom? - Świat idzie naprzód, coraz więcej kobiet chce i ma możliwości, by realizować swoje ambicje biznesowe - zauważa Bożena Leśniewska.,

  Kobiety są w stanie wiele poświęcić, by dobrze się prezentować. Wkładają wysokie szpilki i opięte ubrania, nawet jeśli wiąże się to z dyskomfortem, spędzają długie godziny na pielęgnacji urody, a nawet oddają się w ręce chirurgów plastycznych, by choć odrobinę poprawić swój wygląd/uporać się z kompleksami. Dążenie do ideału nierzadko wiąże się z wyrzeczeniami, na które nie zdecydowałby się żaden mężczyzna. Troska o piękny wygląd pozwala

  Dlatego smutek i lęk przed tym, co będzie, są u niego większe niż u kobiety, która do zerwania lub rozwodu dojrzewa przez długie miesiące, a nawet lata. Jak kochają panowie doświadczeni utratą partnerki?

  Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety. Zanim jednak kobieta wejdzie w okres "przekwitania" najpierw zaczyna się zwykle okres przedmenopauzalny. Jakie objawy występują i jak sobie z nimi poradzić? O tym opowiedziała nam dr Katarzyna Skórzewska, ginekolog i endokrynolog.

  Od pewnego czasu wśród kobiet obserwujemy niezwykle silną potrzebę solidarności. Wyzbywamy się negatywnych uczuć, pielęgnujemy moc, a w innych kobietach chcemy widzieć duchowe siostry, a nie potencjalne rywalki. Coraz częściej słyszymy o tzw. kręgach kobiet, rytualnym kakao, sile podświadomości. Kim są współczesne czarownice?