Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

  Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

  Anna Cieślak jest jedną z gwiazd zaangażowanych w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Aktorka w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze zdrowiem psychicznym.

  "Marcin, dusza zamknięta w wybrakowanym avatarze. Ludzie patrzą i myślą: 'ale brzydki!', a potem go ignorują i zamiast się zwracać do niego – gadają do opiekuna"- mówi siostra Marcina Szymczaka. Mężczyzna ma 38 lat i choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe. To schorzenie jednak nie przeszkadza mu pomagać innym, dlatego z głębi serca postanowił wesprzeć Fundację TVN w budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

  We wrześniu zeszłego roku prezes fundacji K.I.D.S. wraz ze śpiewakami operowymi: Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, zapowiadali w naszym studiu koncert charytatywny, z którego dochód miał być przeznaczony na nową siedzibę banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chwilę później zaczęły dziać się cuda. Ku zdziwieniu organizatorów zaraz po opuszczeniu naszego budynku okazało się, że bilety na wydarzenie zostały prawie wyprzedane.

  Przegląd prasy przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN Dominika Wielowieyska. Poruszyła temat relacji Brukseli z Warszawą, protestu pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka i najlepiej płatnej na świecie sezonowej pracy.

  W Centrum Zdrowia Dziecko trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek płac i zwiększenia liczby etatów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małys i wiceprezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Sebastiana Irzykowskiego, by porozmawiać o warunkach pracy pielęgniarek z CZD. Czy da się wyjść z trwającego impasu?

  Niedawno głośno było o ogromnym sukcesie polskich lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, którzy po raz pierwszy w Polsce podali, działającą bezpośrednio na nowotwór (siatkówczaka), chemię do tętnicy ocznej. Ile zabieg kosztuje w Polsce? Czy jest szansa, że będzie refundowany? Czy ten typ nowotworu występuje często? Czy amerykańscy lekarze chętnie podzielili się wiadomościami na temat tego zabiegu? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Kierownika Kliniki Okulistycznej Centrum Zdrowia Dziecka dr Wojciecha Hautza oraz lekarza Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Zdrowia Dziecka Urszulę Pasik.