zdrowie psychiczne

  zdrowie psychiczne

  Jak wspomina wizytę u specjalisty?

  Jak sobie z tym poradzić?

  Tragiczne skutki rosyjskiej agresji nie ograniczają się wyłącznie do śmierci niewinnych cywilów i niszczenia infrastruktury. Szacuje się, że przez inwazję z zaburzeniami psychicznymi mierzyć się będą kolejne 4 mln Ukraińców.

  "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć".

  Wokalista wydał oświadczenie.

  "Patrzymy na ludzi chorych przez pryzmat Hannibala Lectera".

  Jak zacząć się oceniać przez pryzmat własnych możliwości, a nie przez innych?

  Joanna Opozda nie ukrywa, że poprzednie miesiące były dla niej bardzo trudne. Teraz aktorka chce wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o zdrowie psychiczne. Gwiazda zdecydowała się na terapię, podczas której przepracowuje m.in. swoje dzieciństwo.

  Sława niesie za sobą liczne korzyści, ale i problemy. Przekonała się o tym Hailey Bieber, która od lat boryka się z hejtem. Słowa krytyki kierowane pod adresem gwiazdy odbiły swoje piętno na jej zdrowiu psychicznym. Ostatecznie modelka zdecydowała się skorzystać z pomocy terapeuty.

  #DOBRYhasztag to wyjątkowa akcja charytatywna, w której obok dziennikarzy, influencerów i tiktokerów, udział wziąć może każdy zainteresowany.

  - Dowiedziałam się o sobie wiele rzeczy - przyznaje aktorka.

  Ewa Zawada to polska tiktokerka znana jako Dobra Faza. W mediach społecznościowych obserwują ją tysiące osób. Dziewczyna nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak seksualizacja czy nerwica lękowa. W cyklu Karoliny Kalatzi "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" opowiedziała szczerze o atakach paniki, z jakimi się mierzyła.

  Kryzys w polskiej psychiatrii dziecięcej pogłębia się z każdym dniem.

  Dziennikarka zaraża uśmiechem, dobrą energią, pasją i pewnością siebie. Jednak nie zawsze tak było.

  Książka ma być cegiełką umożliwiającą spełnienie wielkiego marzenia.

  Bohaterka reportażu Uwagi! TVN, cierpiąca na anoreksję, zaledwie 13-letnia Matylda jest jedną z wielu nastolatek, dowodzących jak bardzo w Polsce potrzebna jest inwestycja w zdrowie psychiczne najmłodszych. Specjaliści są jednogłośni - dziecięca psychiatra w naszym kraju znajduje się w krytycznym stanie.

  Od pewnego czasu w Polsce coraz głośniej mówi się o kryzysie psychiatrii dziecięcej. Z tego powodu powstał też cykl "Depresja systemu", który pokazuje jak funkcjonuje ona obecnie i z jakimi trudnościami musza się mierzyć najmłodsi. Co musi się zmienić?

  Zdrowie psychiczne polskich dzieci i nastolatków ulega pogorszeniu. Do szpitali trafiają coraz młodsze osoby, które na swoim koncie mają próby samobójcze. Niestety dorośli nie do końca wiedzą, jak wpierać swoje pociechy. UNICEF przygotował dla nich kilka podpowiedzi.

  Maria Prażuch-Prokop mówi o tym, jak zmagała się z nerwicą napadowo-lękową. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał ekspertkę w dziedzinie jogi o wskazówki dla osób, które cierpią na tę chorobę.

  Gooral i Paprodziad połączyli siły i nagrali pierwszą wspólną płytę pt. "Naturalna generacja". Artyści zapraszają nas w transową, mistyczną, taneczną podróż w głąb obrazów Nowej Ziemi.

  Utrzymująca się pandemia wpływa na zdrowie psychiczne ludzi. Coraz częściej słyszy się o zespole stresu popandemicznego. Jaka jest skala problemu?

  Media społecznościowe dają olbrzymie możliwości, ale też niosą za sobą równie wielkie zagrożenie. Coraz trudniej jest znaleźć balans pomiędzy rzeczywistością a idealnym obrazkiem przedstawionym w sieci. Patricia Kazadi i Maciej Dębski, socjolog oraz prezes fundacji "Dbam o mój zasięg" opowiedzieli o zagrożeniach płynących z internetu.

  "Następna pandemia będzie związana ze zdrowiem psychicznym"

  Nawet osobie zdrowej psychicznie może się czasem wydawać, że stojący obok pasażerowie autobusu dziwnie się jej przyglądają i zwracają na nią uwagę. W psychiatrii takie wrażenie określa się jako urojenia ksobne. Jeśli jesteśmy w stanie szybko zweryfikować nieprawdziwość tego wrażenia – wszystko z nami w porządku. Jeśli jednak nieprawidłowa interpretacja rzeczywistości utrzymuje się i chory nie daje się przekonać o jej nieprawdziwości – mamy do czynienia z zaburzeniami urojeniowymi.

  "Dziewczynka to jest siła"

  Prezenterka chętnie opowiada, z jakimi problemami mierzyła się w kontekście zdrowia psychicznego. Projektantka wnętrz ma za sobą niełatwą walkę o dobre samopoczucie.

  Iga Krefft jakiś czas temu postanowiła poruszyć w mediach społecznościowych bardzo ważny temat zdrowia psychicznego. Przyznała, że sama borykała się z nerwicą i epizodami depresji. Ulgę przyniosło jej leczenie farmakologiczne. Wyznanie miało zainspirować fanów do poszukiwania pomocy w kryzysie.

  Dorota Szelągowska jest jedną z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych w Polsce. Jej programy o tematyce remontowej są uwielbiane przez widzów. Choć bez wątpienia jest gwiazdą, to nie omijają jej kłopoty i zmartwienia. Niedawno wyznała, że jej córka Wanda urodziła się z wrodzoną wadą serca, a ona sama przez długi czas borykała się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

  Małgorzata Rozenek-Majdan jako mama trójki dzieci dobrze wie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne. Także historie uczestniczek "Projektu Lady" pokazały jej, z czym mierzą się młodzi ludzie. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę o pomoc psychologiczną nie tylko w programie, ale także w życiu prywatnym. W kim Małgorzata ma największe oparcie?