fundacja

  fundacja

  Lavie Kwizera miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Ze względu na chorobę poruszał się wyłącznie dzięki rękom. Polscy lekarze sprawili, że zaczął chodzić. Teraz lekarz ortopeda i prezes Fundacji Afriquia Bartłomiej Osadnik, opowiedział w Dzień Dobry TVN o postępach Laviego i swojej pomocy afrykańskim dzieciom.

  W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę życie wielu osób z dnia na dzień uległo zmianie. Rodziny przybywające do Polski w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia muszą uporać się z licznymi problemami. W tej trudnej sytuacji rodzice zastępczy i podopieczni ukraińskich domów dziecka mogą liczyć na pomoc Fundacji UNAWEZA.

  Jakie formy pomocy oferuje im państwo, a co robią fundacje pozarządowe? Jakich działań nadal brakuje? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN reprezentant fundacji Avalon Krzysztof Dobies.

  Makijaż, nowa fryzura, ubrania i wyjątkowa sesja zdjęciowa. Taką niespodziankę przygotowały dla potrzebujących pań fundacje, które na co dzień wspierają osoby w kryzysie bezdomności.

  Coraz więcej dzieci, które musiały uciekać przed wojną w Ukrainie szuka schronienia w Polsce. Fundacja Świętego Mikołaja chce umożliwić im dalszą edukację i rozwój, a także tworzyć przyjazne miejsca integracji z rówieśnikami. - Trzeba pilnie otoczyć dzieci opieką - podkreśla Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji.

  "Na tym trzeba się skupić".

  Jak wspierać dzieci z niepełnosprawnościami i problemami zdrowotnymi, które z ukraińskich sierocińców trafiły do Polski?

  Od chwili wybuchu wojny w Ukrainie Polacy zjednoczyli się i pomagają uchodźcom. W naszym kraju są już bezpieczni. Mogą tutaj liczyć na wyżywienie, transport czy tymczasowe miejsca pobytu. Jednak co się dzieje z tymi, którzy zostali w swoich domach, a niedaleko nich padają bomby? Fundacja Studio Wschód jeździ za wschodnią granicę i przekazuje Ukraińcom pomoc humanitarną. - Kiedy widzi się uciekających uchodźców i twarze przerażonych dzieci, to jak można siedzieć w miejscu? - mówi nam Artur Sułkowski.

  "To dług wdzięczności za to, że przeżyłam i jestem w stanie coś zrobić".

  Rosja zaatakowała Ukrainę. W przyfrontowym Mariupolu najmłodszych nieprzerwanie wspiera Fundacja Świętego Mikołaja. - Nie ustaniemy. Do tej pory pomagaliśmy ofiarom leczyć rany, które powstały na skutek ataku z 2014 roku. Teraz reagujemy na to, co się dzieje

  Mały Kundelek Miki miał wypadek, zerwał się ze smyczy i wpadł wprost pod nadjeżdżające auto. By pies mógł wrócić do zdrowia, potrzebna jest operacja

  Pod Rzeszowem, na terenie fundacji "Podaruj miłość" mieszkają dwa kangury - Juliusz i Cezar. Jeden z nich postanowił wybrać się na podbój okolicy. Mieszkańcy pomagali odnaleźć uciekiniera i wszystko skończyło się dobrze, strachu jednak było sporo.

  "W tym roku postanowiliśmy przygotować coś specjalnego"

  "W pierwszych latach naszego pożycia widział ze 40 filmów".

  Powrót do zdrowia i szansa na życie Arianki została wyceniona na niespełna 9 milionów złotych. Mała wojowniczka miała zostać starszą siostrą, bawić się, pokazywać świat. Niestety, los chciał inaczej. "Najpierw spadła na nas wiadomość o zagrożonej ciąży. Tuż po tym pojawiła się diagnoza Arianki. Niestety tego było za dużo" - mama Arianki apeluje o pomoc w uratowaniu córeczki.

  Wielkimi krokami zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei 3 stycznia 1993 roku odbyła się 1. edycja charytatywnego wydarzenia. Na jaki cel zbierano wówczas fundusze?

  "Kucyki są prezentem dla dzieci, który szybko się nudzi".

  15 lat temu z inicjatywy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego powstał wyjątkowy Świąteczny Koncert. Hasło tegorocznego wydarzenia to: "Po pierwsze – gramy dla poDRUGIE!". Dochód zostanie przekazany Fundacji po DRUGIE, która wspiera młodzież i młodych dorosłych w kryzysie bezdomności.

  Marta Ostrowska jest miłośniczką podróży, która swoją pasją zaraża osoby z niepełnosprawnościami. Zabiera podopiecznych na skoki ze spadochronem lub nurkowanie. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o obalaniu stereotypów i o tym, że ograniczenia nie istnieją. - Skoro mogę polecieć szybowcem, to czym jest brak schodów? - pyta.

  Fundacja Mam Marzenie co roku organizuje akcje, podczas której można wylicytować kolację z ulubioną gwiazdą w jednej ze znanych restauracji. O szczegółach wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedzieli wolontariusz fundacji Marcin Czerwiński, modelka Karolina Pisarek oraz piosenkarka Anna Karwan.

  Fundacja K.I.D.S opublikowała raport pt. Wielkie Badanie Dziecięcych Szpitali 2021. W ciągu kilku miesięcy były zbierane opinie rodziców, pacjentów oraz personelu. Mieli oni możliwość wypełnienie ankiety online, w której oceniali doświadczenia szpitalne od przyjęcia, przez pobyt, aż to wypisania. 

  Macierzyństwo to odpowiedzialne zadanie, które niesie za sobą wiele radości, ale nierzadko wiąże się także z bolesnymi doświadczeniami. Kobiety, które na co dzień mierzą się z trudami narzuconej im roli, zwykle wstydzą się mówić głośno o swoim cierpieniu. Projekt "TABU" to odpowiedź na osamotnienie i ból, z którymi każdego dnia zmaga się wiele Polek. Kulisom tego wyjątkowego projektu przyjrzała się redaktorka dziendobry.tvn.pl, Karolina Kalatzi.

  "47 lat minęło i jest dobrze".

  Martyna Wojciechowska od lat pomaga kobietom na całym świecie i zachęca ludzi do bezinteresownej pomocy. Teraz posunęła się jednak o krok dalej i wystawiła na aukcję spotkanie z własną osobą. Ma nadzieję, że środki zebrane w ten sposób uszczęśliwią ludzi w Afryce.

  Dorota Szelągowska zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, która ma na celu nagłośnienie problemów z opieką psychiatryczną w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem. W tym celu powstanie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Dorota Szelągowska w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym.

  Akademickie Centrum Badawcze Ex-Centrum Olgi Tokarczuk rozpoczęło swoją działalność. Porozumienie podpisali Prezes Fundacji Olgi Tokarczuk, czyli mąż noblistki Grzegorz Zygadło oraz Rektor Uniwersytety Wrocławskiego, prof. dr hab. Przemysław Wiszewski. Czym będą się zajomować?

  Księżna Kate stworzyła fundację, która będzie pomagać dzieciom. To bardzo ważny projekt dla żony księcia Williama, bo pracowała nad nim przez 10 lat. Jej celem jest opieka nad maluchami do 5. roku życia. Dlaczego? Bo to doświadczenia ze wczesnego dzieciństwa rzutują na całe nasze życie.

  Trzy kobiety, trzy historie, ta sama diagnoza: rak piersi. Połączyła je siła do walki i odwaga, aby pokazać jak wygląda ciało zmagające się z nowotworem. Ciało, które oprócz bólu, przynosi również radość i sprawia, że mimo wszystko można cieszyć się życiem, o które właśnie toczy się walka.

  Filip Chajzer postanowił założyć fundację, którą nazwał "Taka akcja". Zdecydował się na ten krok po udanej zbiórce 9,5 mln zł dla chorego Wiktora. Wiadomość tę ogłosił w czasie spotkania-niespodzianki, które przygotowali dla niego wolontariusze.

  Każda młoda para marzy o tym, by ich ślub i wesele były wyjątkowe. Fundacja "Powiedz Tak!" umożliwia to wszystkim osobom bez względu na sytuację materialną, społeczną czy zdrowotną. Zuzanna Folaron i Bartosz Sroka wypożyczają na ten szczególny dzień akcesoria, części garderoby oraz dekoracje. Teraz o swojej inicjatywie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.