psychiatria dziecięca

  "To nie jest program, na którym można coś wygrać".

  Studenci opracowali grę mobilną, która jest wsparciem w opiece psychiatrycznej dla dzieci w wieku od 8 do 12 roku życia. Lekarze będą mogli przepisywać ją na receptę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Waryszak, współtwórca startupu "Calmsie".

  Z problemami zdrowia psychicznego zmaga się w Polsce coraz więcej małych pacjentów.

  Kryzys w polskiej psychiatrii dziecięcej pogłębia się z każdym dniem.

  Gwiazdy i influencerzy mają pomóc dzieciom w walce z depresją.

  Obecna sytuacja na świecie wpływa na wszystkich. Jej skutki dotykają również dzieci, które choć nie zawsze rozumieją, co się dzieje, to jednak odczuwają napięcie i złe emocje. Jak przekazywać i tłumaczyć najmłodszym bieżące wydarzenia w Ukrainie? O tym rozmawiały Ewa Drzyzga i Oliwia Pogodzińska podczas webinaru Fundacji TVN i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

  Dołóż cegiełkę do budowy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

  realia polskiej psychiatrii

  Bohaterka reportażu Uwagi! TVN, cierpiąca na anoreksję, zaledwie 13-letnia Matylda jest jedną z wielu nastolatek, dowodzących jak bardzo w Polsce potrzebna jest inwestycja w zdrowie psychiczne najmłodszych. Specjaliści są jednogłośni - dziecięca psychiatra w naszym kraju znajduje się w krytycznym stanie.

  Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie są prace nad kliniką? Dlaczego ta inicjatywa jest szalenie ważna? Jak można pomóc? O tym Filip Chajzer porozmawiał z dr. Katarzyną Rogalą i Jarosławem Prugarem, kierownikiem budowy.

  Od pewnego czasu w Polsce coraz głośniej mówi się o kryzysie psychiatrii dziecięcej. Z tego powodu powstał też cykl "Depresja systemu", który pokazuje jak funkcjonuje ona obecnie i z jakimi trudnościami musza się mierzyć najmłodsi. Co musi się zmienić?

  Zdrowie psychiczne polskich dzieci i nastolatków ulega pogorszeniu. Do szpitali trafiają coraz młodsze osoby, które na swoim koncie mają próby samobójcze. Niestety dorośli nie do końca wiedzą, jak wpierać swoje pociechy. UNICEF przygotował dla nich kilka podpowiedzi.

  Najmłodszych, którzy wymagają pomocy psychiatrycznej wciąż przybywa. Dlatego Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Do tego przedsięwzięcia dołożą cegiełkę uczniowie ostrowskiej "czwórki". - Obserwując naszych rówieśników, zauważyliśmy, że zmagają się oni ze sporą ilością poważnych problemów - zaznaczają.

  Bazuje na własnych doświadczeniach i uświadamia, z czym wiąże się codzienność na oddziale. 

  "Z własnego doświadczenia wiem, co to znaczy smutek i nerwica"

  Rodzic: "Nie teraz, bo za chwilę goście przyjdą".

  8 stycznia Sinéad O'Connor poinformowała o śmierci siedemnastoletniego syna. Shane Lunny miał problemy ze zdrowiem psychicznym i prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Matka zdradza szczegóły.

  "Bezpośrednie zagrożenie życia".