Zakończenie związku jest bardzo trudne, szczególnie że relacje miłosne są pełne głębokich emocji. Dlaczego tak trudno jest nam odejść od kogoś, kto sprawia nam ból? Z jakimi myślami musimy się mierzyć i jak sobie z nimi radzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Szukając pomocy w kryzysie psychicznym, musimy dokonać wszelkich możliwych starań, by odpowiedzialnie wybrać osobę udzielającą nam wsparcia. W przeciwnym razie możemy sobie poważnie zaszkodzić.
Co może wywołać tę chorobę?
Silny, paraliżujący strach przed pracą nosi nazwę ergofobii. Jakie są jego przyczyny i jak leczyć ergofobię?
Przekaz podprogowy jest oddziaływaniem na ludzki mózg informacji, której istnienia nie mamy świadomości.
Kto nie miał tak, że poszedł do sklepu po jedną rzecz a wyszedł z trzema? Winny temu jest efekt Diderota. Przypominamy rozmowę z psycholog Magdaleną Chorzewską, która wyjaśnia, na czym dokładnie polega, skąd się wziął i jak się przed nim bronić
Czy rzeczywiście randkowaniem można się zmęczyć i kiedy warto zrobić sobie przerwę od portali randkowych? O tym rozmawiamy z psychologiem, psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
"Jedliśmy tylko to, co on chciał".
Niestety, wielu rodziców musi szukać dla pociechy prywatnej pomocy, a to wiąże się z dużymi kosztami.
Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.
Jak sobie z tym radzić?
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli psycholożka Katarzyna Kucewicz oraz Zbigniew Urbański, specjalista od nowinek technicznych w TVN Turbo i były policjant.
Dlaczego wierzymy w pseudonaukę?
Szacuje się, że depresja 3 razy częściej dotyka osoby, które mają ADHD.
To stosunkowo nowa przypadłość.
Może negatywnie wpływać na ludzkie zachowania i procesy poznawcze.
"Denerwuje mnie plotkowanie nad grobami".
Najciężej jest współpracować i funkcjonować z osobami o wyraźnie złych cechach charakteru. Do takich ludzi należy właśnie hipokryta.
Co sprawiło, że artysta postanowił pokazać świat z perspektywy tego warzywa?
Na pytania widzów odpowiadała Katarzyna Chotkowska, psycholożka, ekspertka kampanii "Zobacz Człowieka".
Interseksualizm popularnie nazywany był obojnactwem lub hermafrodytyzmem. Dotyka ono 1 na około 10 tysięcy nowonarodzonych dzieci i uznawane jest za anomalię. Nie należy mylić interseksualizmu z transpłciowością czy jakimikolwiek seksualnymi preferencjami. Poza tym samo pojęcie interseksualizmu coraz częściej uznawane jest za niewłaściwe i zastępowane interpłciowością.
"Zaniedbywanie siebie prowadzi do frustracji, zmęczenia, a nawet wypalenia".
Czy jest to tzw. mniejsze zło, w porównaniu do zakupoholizmu?
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Zaburzenia odżywiania dotykają zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Skąd się biorą? Czy mają związek tylko z jedzeniem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Katarzyna Błażejewska-Stuhr dietetyczka, psychodietetyczka, Agata Zimnicka psycholożka, dietetyczka oraz Radosław Czekański, uczestnik 8. edycji "Top Model", który chorował na anoreksję.
Celowe milczenie może odcisnąć ogromne piętno na psychice.
Depresja to choroba, która może pojawić się u każdego z nas. Wiek, status społeczny czy wykonywany zabieg nie mają tu większego znaczenia. Z takim problemem zmagała się aktorka Małgorzata Potocka. O swoich doświadczeniach artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Zapraszamy na czat z ekspertami - psychodietetyk Magdaleną Błaszczyk, psychoterapeutką Pauliną Flak i psychiatrą dzieci i młodzieży Anną Zielińską-Wieniawską.
Na czym polega mediacja?
Fobofobia to bardzo rzadki lęk, dotykający niewiele osób. Jak sobie z nim radzić i na czym polega?