Poznaj niechlubny eksperyment więzienny, dzięki któremu rozpoznano efekt Lucyfera.
Czym jest ROCD i skąd się bierze? To zmora naszych czasów, której tajniki zgłębiła dla dziendobry.tvn.pl psycholog Marzena Mawricz.
Autoagresja u młodzieży to temat, który regularnie wraca do sfery zmartwień rodziców. Długo ukrywane przez nastolatka samookaleczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji dla jego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. O tym, na co zwrócić uwagę, gdy zachowanie naszego dziecka wzbudzi nasz niepokój opowiedzieli eksperci.
"Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" to reportaż, który opisuje internetową społeczność "inceli i przegrywów". Bohaterowie tej książki twierdzą, że nie mają szans na znalezienie partnerki, bo są mało atrakcyjni. Z upływem lat ich frustracja narasta, a nienawiść wobec siebie i kobiet się potęguje. Autorki książki Patrycja Wieczorkiewicz i Aleksandra Herzyk opowiedziały nam o kulisach życia tytułowych "przegrywów".
"Powinna zapalić się czerwona lampka"
Jak ćpają nasze dzieci?
Psycholożka Katarzyna Kucewicz w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, dlaczego warto reagować na łzy obcej osoby, oraz jak robić to w odpowiedni sposób.
Psycholog radzi, jak sobie z tym poradzić.
Rozwód rodziców to niezwykle trudny czas w życiu całej rodziny, a szczególnie dla dzieci.
6 września świętujemy Dzień walki z prokrastynacją. Przypomina nam on jak ważne jest planowanie i wykonywanie obowiązków. Dlaczego wciąż odkładamy sprawy "na potem"? Co zrobić, by pozbyć się tego nawyku? Na te pytania w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub B. Bączek, trener mentalny.
Miesiące walk, przemocy i działań wojennych odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.
Przemoc słowna, nazywana także psychiczną lub emocjonalną, odnosi się do działań werbalnych, takich jak ośmieszanie drugiej osoby, agresywne słowa kierowane do innych, obrażanie, wymuszanie poczucia winy.
Psycholog: "To ogromne obciążenie".
Jakich haseł należy unikać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Flis.
O tym problemie porozmawialiśmy z terapeutką, trenerką motywacyjną oraz wykładowczynią akademicką Aliną Adamowicz.
Z czym mierzą się mamy, które wchodzą w proces adaptacji?
Upośledzenie umysłowe nie zawsze wygląda tak samo. Wyróżnia się cztery stopnie upośledzenia umysłowego: lekkie, umiarkowane, znaczne i głębokie. Podstawowym kryterium podziału na wymienione stopnie jest iloraz inteligencji.
Gdy wchodzimy w związek, łatwo jest zgubić to, co było wcześniej dla nas ważną częścią codzienności
Na czym polega i jak temu zaradzić?
Dla dzieci korzystanie z nowych technologii jest czymś bardzo naturalnym. Choć nie ma nic złego w tym, że maluch obejrzy bajkę na tablecie czy na telefonie, to łatwo przegapić moment, w którym "bez pomocy" technologii malec nie jest w stanie wykonać najprostszych czynności. Co zrobić, aby uniknąć takich problemów?
"Rycz, rycz, pokazuj swoją słabość". W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z psycholog Pauliną Gdańską.
Niestety czasem zdarza się, że nasz sukces może negatywnie wpłynąć na relację z przyjacielem. Dlaczego tak się dzieje?
"To najlepsze sposoby".
Co wiadomo o leku?
Terapeuta: "Wypijał po 3-4 piwa i wypalał kilkanaście papierosów".
"Ważne jest, żeby mieć te inne przestrzenie"
Co zrobić w takiej sytuacji? Psycholog i psychoterapeutka Ewa Narkiewicz-Nejno odpowiada na wiadomości czytelniczek dziendobry.tvn.pl.
Na pytanie czytelniczki dziendobry.tvn.pl odpowiada psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
Młoda tiktokerka Natalia Lipowicz zauważyła, że gdy schudła, ludzie nagle zaczęli być dla niej milsi. W jakim stopniu nasz wygląd rzutuje na to, jak traktują nas inni? O to zapytaliśmy psychiatrę Małgorzatę Tomaszewską.