Zaufanie buduje się latami, a traci się często w jednej chwili. Sprawdź, jak odbudować zaufanie w związku.
"Kondycja psychiczna młodzieży jest katastrofalna".
"Dla rodziców to jest często bolączka"
2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji w naszym studiu porozmawialiśmy z Anną Stęrzewską, nauczycielką, która doświadczyła przemocy domowej, dziennikarką Darią Górką oraz psycholożką Joanną Flis, która przez cały program wraz z Justyną Rzytki-Sroką odpowiadała na naszym czacie na pytania widzów.
Kiedy bawimy się w dorosłość, a nie realnie ją przeżywamy?
O radzeniu sobie z traumą porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholożką Agą Kruk i działaczką społeczną po amputacji Joanną Szyłak.
Psychopata to osoba, która nie respektuje ogólnie przyjętych norm i zależy je na zaspokojeniu przede wszystkim własnych potrzeb. Badacze postanowili bliżej przyjrzeć ludziom, którzy przejawiają cechy typowe dla psychopaty. Co ustalili?
W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Tatianą Mindewicz-Puacz, która podpowiedziała nam, jak możemy rozładować gniew, nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia i własnego portfela.
Kto tu jest winny? Dorosłe dziecko czy rodzic? Porozmawialiśmy o tym z psycholog Marzeną Mawricz.
Z pomocą rodzicom przychodzi książka "Nastolatki na zakręcie".
Zobacz, jak podejmować trudne rozmowy.
Przekazanie rodzinie informacji o ciąży może być dla wielu osób stresujące. W jaki sposób podjąć ten temat i przy jakiej okazji?
Poznaj niechlubny eksperyment więzienny, dzięki któremu rozpoznano efekt Lucyfera.
Czym jest ROCD i skąd się bierze? To zmora naszych czasów, której tajniki zgłębiła dla dziendobry.tvn.pl psycholog Marzena Mawricz.
Autoagresja u młodzieży to temat, który regularnie wraca do sfery zmartwień rodziców. Długo ukrywane przez nastolatka samookaleczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji dla jego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. O tym, na co zwrócić uwagę, gdy zachowanie naszego dziecka wzbudzi nasz niepokój opowiedzieli eksperci.
"Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" to reportaż, który opisuje internetową społeczność "inceli i przegrywów". Bohaterowie tej książki twierdzą, że nie mają szans na znalezienie partnerki, bo są mało atrakcyjni. Z upływem lat ich frustracja narasta, a nienawiść wobec siebie i kobiet się potęguje. Autorki książki Patrycja Wieczorkiewicz i Aleksandra Herzyk opowiedziały nam o kulisach życia tytułowych "przegrywów".
"Powinna zapalić się czerwona lampka"
Jak ćpają nasze dzieci?
Psycholożka Katarzyna Kucewicz w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, dlaczego warto reagować na łzy obcej osoby, oraz jak robić to w odpowiedni sposób.
Psycholog radzi, jak sobie z tym poradzić.
Rozwód rodziców to niezwykle trudny czas w życiu całej rodziny, a szczególnie dla dzieci.
6 września świętujemy Dzień walki z prokrastynacją. Przypomina nam on jak ważne jest planowanie i wykonywanie obowiązków. Dlaczego wciąż odkładamy sprawy "na potem"? Co zrobić, by pozbyć się tego nawyku? Na te pytania w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub B. Bączek, trener mentalny.
Miesiące walk, przemocy i działań wojennych odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.
Przemoc słowna, nazywana także psychiczną lub emocjonalną, odnosi się do działań werbalnych, takich jak ośmieszanie drugiej osoby, agresywne słowa kierowane do innych, obrażanie, wymuszanie poczucia winy.
Psycholog: "To ogromne obciążenie".
Jakich haseł należy unikać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Flis.
O tym problemie porozmawialiśmy z terapeutką, trenerką motywacyjną oraz wykładowczynią akademicką Aliną Adamowicz.
Z czym mierzą się mamy, które wchodzą w proces adaptacji?
Upośledzenie umysłowe nie zawsze wygląda tak samo. Wyróżnia się cztery stopnie upośledzenia umysłowego: lekkie, umiarkowane, znaczne i głębokie. Podstawowym kryterium podziału na wymienione stopnie jest iloraz inteligencji.
Gdy wchodzimy w związek, łatwo jest zgubić to, co było wcześniej dla nas ważną częścią codzienności