Kontakt z filmami dla dorosłych, szczególnie w przypadku dzieci, może przynieść opłakane skutki.
Samotność to stan, który nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Najnowsze badania pokazują, że osoby, które nie mają wokół siebie kogoś bliskiego, nie potrafią rozróżnić prawdziwych osób od fikcyjnych postaci.
Każdy człowiek ma swoje cele, plany czy marzenia. Niestety, często zdarza się, że nie uda się mu ich zrealizować przez paraliżujący strach. Dlatego tak bardzo ważna jest umiejętność przezwyciężenia tej niezwykle trudnej bariery?
Czy da się żyć z "dusi groszem" i nie zwariować?
Katarzyna Miller pragnie odczarować relacje na linii teściowa-synowa, które, jeżeli wierzyć ludowym mądrościom i dowcipom, nie mogą być serdeczne.
Po sześćdziesięciu latach polscy naukowcy jako jedyni na świecie powtórzyli eksperyment Miligrama. Dokonali tego na czele z socjologiem Konradem Majem. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie zmienili się od czasów II wojny światowej, czy rządzą nimi podobne schematy?
Zaufanie buduje się latami, a traci się często w jednej chwili. Sprawdź, jak odbudować zaufanie w związku.
"Kondycja psychiczna młodzieży jest katastrofalna".
"Dla rodziców to jest często bolączka"
2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji w naszym studiu porozmawialiśmy z Anną Stęrzewską, nauczycielką, która doświadczyła przemocy domowej, dziennikarką Darią Górką oraz psycholożką Joanną Flis, która przez cały program wraz z Justyną Rzytki-Sroką odpowiadała na naszym czacie na pytania widzów.
Kiedy bawimy się w dorosłość, a nie realnie ją przeżywamy?
O radzeniu sobie z traumą porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholożką Agą Kruk i działaczką społeczną po amputacji Joanną Szyłak.
Psychopata to osoba, która nie respektuje ogólnie przyjętych norm i zależy je na zaspokojeniu przede wszystkim własnych potrzeb. Badacze postanowili bliżej przyjrzeć ludziom, którzy przejawiają cechy typowe dla psychopaty. Co ustalili?
W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Tatianą Mindewicz-Puacz, która podpowiedziała nam, jak możemy rozładować gniew, nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia i własnego portfela.
Kto tu jest winny? Dorosłe dziecko czy rodzic? Porozmawialiśmy o tym z psycholog Marzeną Mawricz.
Z pomocą rodzicom przychodzi książka "Nastolatki na zakręcie".
Zobacz, jak podejmować trudne rozmowy.
Przekazanie rodzinie informacji o ciąży może być dla wielu osób stresujące. W jaki sposób podjąć ten temat i przy jakiej okazji?
Poznaj niechlubny eksperyment więzienny, dzięki któremu rozpoznano efekt Lucyfera.
Czym jest ROCD i skąd się bierze? To zmora naszych czasów, której tajniki zgłębiła dla dziendobry.tvn.pl psycholog Marzena Mawricz.
Autoagresja u młodzieży to temat, który regularnie wraca do sfery zmartwień rodziców. Długo ukrywane przez nastolatka samookaleczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji dla jego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. O tym, na co zwrócić uwagę, gdy zachowanie naszego dziecka wzbudzi nasz niepokój opowiedzieli eksperci.
"Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" to reportaż, który opisuje internetową społeczność "inceli i przegrywów". Bohaterowie tej książki twierdzą, że nie mają szans na znalezienie partnerki, bo są mało atrakcyjni. Z upływem lat ich frustracja narasta, a nienawiść wobec siebie i kobiet się potęguje. Autorki książki Patrycja Wieczorkiewicz i Aleksandra Herzyk opowiedziały nam o kulisach życia tytułowych "przegrywów".
"Powinna zapalić się czerwona lampka"
Jak ćpają nasze dzieci?
Psycholożka Katarzyna Kucewicz w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, dlaczego warto reagować na łzy obcej osoby, oraz jak robić to w odpowiedni sposób.
Psycholog radzi, jak sobie z tym poradzić.
Rozwód rodziców to niezwykle trudny czas w życiu całej rodziny, a szczególnie dla dzieci.
6 września świętujemy Dzień walki z prokrastynacją. Przypomina nam on jak ważne jest planowanie i wykonywanie obowiązków. Dlaczego wciąż odkładamy sprawy "na potem"? Co zrobić, by pozbyć się tego nawyku? Na te pytania w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub B. Bączek, trener mentalny.
Miesiące walk, przemocy i działań wojennych odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.
Przemoc słowna, nazywana także psychiczną lub emocjonalną, odnosi się do działań werbalnych, takich jak ośmieszanie drugiej osoby, agresywne słowa kierowane do innych, obrażanie, wymuszanie poczucia winy.