Komplementy czasem poprawiają nam humor, a czasem wprawiają w zakłopotanie. Jaki mamy do nich stosunek? Czy potrafimy je przyjmować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale.
"Latające małpy narcyza" mogą bardzo negatywnie wpłynąć na naszą codzienność.
We wtorek 31 maja obchodzimy Dzień bez papierosa. Uzależnienie od nikotyny nie należy do rzadkości. Wynika to z łatwego dostępu do papierosów, w których znajduje się od 6 do 11 mg tej substancji. Do leczenia uzależnienia od nikotyny mogą przekonać wyniki testu tolerancji nikotyny Fagerströma i skutki palenia papierosów.
Osoby zmagające się z problemem bezpłodności często obawiają się odrzucenia ze strony partnera.
ADHD coraz częściej diagnozowane jest u dorosłych. Wiele osób zauważa u siebie zachowania, które są objawem tego zaburzenia, jednak przez brak świadomości i mnogość mitów na ten temat, nie wiążą tych zachowań z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Na co zwracać uwagę? Jak wygląda diagnostyka? O tym opowiedziały nam Paulina Pietrzak, psycholożka, specjalistka od ADHD oraz Olimpia Jenczek, która walczy z zespołem nadpobudliwości.
"W moim przypadku leczenie ran polega na pakowaniu się w kolejny związek".
"To nie jest projekt o chorobie, to jest projekt o człowieku".
Jak nie dać się oszukać?
O wyzwaniach stojących przed pokoleniem "sandwich" rozmawiamy z socjologiem Agatą Rorbach.
W 2022 roku konsultanci linii 116 111 podjęli najwięcej, bo aż 885, interwencji ratujących życie lub zdrowie dzieci. To blisko 2,5 interwencji dziennie. Dlaczego tak się dzieje? Gościem Dzień Dobry TVN była Monika Orkan-Łęcka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Jak odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości?
Jak dbać o miłość w związku kompletnym?
Pracę modelki zaczęła w wieku 15 lat. Jej kariera szybko nabrała tempa. Parę lat później trafiła do szpitala psychiatrycznego. Diagnoza – choroba afektywna dwubiegunowa. O tym, jak wygląda życie po terapii oraz praca w modelingu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Cleo Ćwiek i dziennikarka Agata Trzebuchowska, która napisała wywiad rzekę z modelką pt. "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym".
Według statystyk przeklinamy dużo, chętnie i często, szczególnie gdy ponoszą nas pozytywne lub negatywne emocje. Niestety nawet gdy staramy się nie robić tego przy dzieciach, maluchy bardzo często wychwytują brzydkie słowa z otoczenia. Jak reagować na niecenzuralne teksty naszych pociech? Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedzieli nam Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny oraz Krzysztof Wiśniewski, tata dwóch synów. Natomiast Filip Chajzer odwiedził miasto, w którym Polacy przeklinają najwięcej.
- To nie jest tak, że jedyną przyczyną są wady charakterologiczne - komentuje dr Aleksandra Piotrowska, psycholożka dziecięca w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.
Planowanie strategiczne polega przede wszystkim na wyznaczaniu celów i ich realizacji. To nieustanna analiza wszystkich podejmowanych działań oraz śmiałość w proponowaniu ewentualnych zmian.
Przyczyną może być zaniedbanie wewnętrznego dziecka.
Złość to bardzo silna emocja, którą - niestety - część z nas tłumi w sobie. Nie wiemy, w jaki sposób ją rozładować i uwolnić od napięcia. Jak można sobie z nią poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie, coach.
- Są pozbawieni empatii - zaznacza w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską behawiorysta i dietetyk weterynaryjny Miłosz Ploch.
"Nie warto ukrywać tego, co się czuje".
Psychoterapeutka: "Równie często jak mężczyźni".
W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym zjawisku z Mają Herman - psychiatrką, psychoterapeutką oraz prezeską Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych.
Pojawienie się dziecka stawia dotychczasowe życie kobiety na głowie. Weryfikuje podejście do świata, a także niektóre znajomości. Jak przyjaźnić się ze świeżo upieczoną mamą, jeśli sami nie mamy dziecka?
Poznaj porady psycholożki i terapeutki par.
Psychoterapeuta Robert Rutkowski w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli, na łamach serwisu dziendobry.tvn.pl, rozprawił się z najczęściej powielanymi mitami dotyczącymi alkoholu.
Dlaczego warto nauczyć się akceptować niepowodzenia?
Każdy z nas potrzebuje kontaktu z ludźmi oraz przyjaciół, którzy wesprą w trudnych chwilach. Jednak, czy w czasach, kiedy spora część naszego życia kręci się w internecie potrafimy jeszcze tworzyć bliskie relacje. Ilu prawdziwych przyjaciół możemy mieć? Odpowiedzi na te pytania poszukał brytyjski badacz Robin Dunbar. Do jakich wniosków doszedł?
Na co należy uważać? Jak pokonać ten strach i sprawić, że maluch będzie czuł się dobrze w aucie?
Jakie sygnały powinny wzbudzić naszą czujność?
Psycholożka: "Nie ma, co udawać, że takie problemy nas omijają".